100
Views

Norman Parke to dobrze znany polskiej publiczności zawodnik. Popularny “Stormin” po walce z Szeligą zapowiedział koniec z “freakowymi” eventami.

Z UFC do Fame MMA

Norman Parke to profesjonalny zawodnik MMA. Przez jego liczne występy wielu kibiców w Polsce i na Świecie zapomniało, że kiedyś Irlandczyk należał do najlepszej organizacji MMA. UFC zainteresowało się poczynaniami “Stormina” w 2012 roku. Wtedy to Norman Parke został zaproszony do wzięcia udziału w popularnym show The Ultimate Fighter, gdzie do wygrania był kontrakt z UFC. Irlandczyk wygrał finałową walkę z Colinem Flatcherem. W Amerykańskiej federacji stoczył 9 walk z czego 5 wygrał. Polskiej publiczności znany jest przede wszystkim z występów na KSW, gdzie toczył znakomite pojedynki przeciwko: Gamrotowi, Mańkowskiemu czy Sowińskiemu. Jego kariera skierowała się mocno w stronę “freakfightów”.

Norman Parke zagranicznym królem “freakfightów” w Polsce

Doświadczenie Normana było wielokrotnie wystawiane na próbę przez włodarzy “freakowych” organizacji. Walczył na zasadach boksu, kickboxingu czy w rzymskiej klatce. Na tych eksperymentach zbił fortunę.

Norman Parke stoczył w swojej karierze 38 zawodowych walk i w ostatnim czasie zapragnął powiększyć ten “dobytek” o kolejne starcia. Swoim wpisem w mediach społecznościowych zapowiedział koniec z “freakowymi” organizacjami.

Doszło do tego. Że dzisiaj zdecydowałem się opuścić wszystkie freakowe organizacje z Polski! Kończę z tymi organizacjami i koncentruje się dalej na mojej profesjonalnej karierze. Zrozumcie te decyzję. To już koniec!

Czy to ostateczna decyzja Irlandczyka? Czy popularny “Stormin” wystąpi jeszcze we freakowych organizacjach?

Źródło zdjęć: portal ufc.com, portal mmanews.pl.

Tagi:
· · ·
Kategoria artykułu
Sport
Tomasz Chrusciel

Pasjonat sportu i motoryzacji. Prywatnie trener personalny z wieloletnim doświadczenie. Moje "działka" to testy aut, aktualizacje z ringów i klatek na świecie oraz nowe technologie. Stay Tuned!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.