Nowe Call of Duty, czyli Modern Warfare III, które zadebiutuje 10 listopada to gra, która będzie ważyć naprawdę dużo. Według najnowszych doniesień, osoby, które kupiły grę, będą musiały zwolnić na swoim dysku prawie 240 GB!

Nowe Call of Duty jest ogromne

Call of Duty Modern Warfare III, którego debiut przypada na 10 listopada tego roku, będzie grą, która przyniesie nowy i ciekawy tryb zombie i jak się okazuje, bardzo krótką kampanię dla jednego gracza. Przecieki sugerują, że właśnie ten tryb będzie trwał mniej niż pięć godzin, co sprawi, że będzie to najkrótszy CoD w historii.

Przeczytaj także: Modern Warfare 3 – cena, data premiery i nowości. Jest na co czekać!

Mogłoby się więc wydawać, że skoro kampania dla jednego gracza będzie krótka, to tytuł nie będzie ważył zbyt dużo. Jest zupełnie inaczej, ponieważ osoby, które zdecydowały się na zakup Call of Duty Modern Warfare III, będą musiały przygotować się na długie pobieranie i wyczyścić sporo miejsca na swojej konsoli PlayStation 5, ponieważ gra będzie ważyć ok. 234 GB!

Modern Warfare 3 - data premiery i nowości. Jest na co czekać!; Nowe Call of Duty będzie ważyć tyle, że kupisz nowy dysk
Nowe Call of Duty będzie ważyć tyle, że kupisz nowy dysk

234 GB zajmie CoD na PlayStation 5

Dlaczego posiadacze konsol PlayStation 5 muszą przygotować prawie 240 gigabajtów miejsca na jedną grę? Jak podaje IGN, gracze, którzy dostali grę we wczesnym dostępie, poszperali w plikach i okazuje się, że wielkość plików gry podczas instalacji, która zawiera kampanię z MWII, Warzone i Call of Duty HQ, wynosi aż 234,9 GB! W przypadku graczy PC wygląda to lepiej, ponieważ mówimy tutaj o wielkości 179 GB.

Nowe Call of Duty będzie ważyć tyle, że kupisz nowy dysk
Nowe Call of Duty będzie ważyć tyle, że kupisz nowy dysk. Fot. IGN

Activision, za pośrednictwem serwisu X, twierdzi, że tak duża waga spowodowana jest “znaczącym wzrostem zawartości dostępnej od pierwszego dnia gry”. Chodzi tutaj o pliki map dla Warzone, wsparcie dla przedmiotów z MWII czy zupełnie nowy tryb online Zombie z otwartym światem. Activision poinformowało, że ostateczna waga wszystkich plików ulegnie zmniejszeniu, ale należy się spodziewać, że w dalszym ciągu będzie to sporo gigabajtów.

Nowe Call of Duty Modern Warfare III zadebiutuje 10 listopada i trafi na konsole PS4 i PS5, Xbox One i Xbox Series S/X oraz komputery PC. Standardowa wersja będzie kosztować 349 złotych, natomiast Deluxe została wyceniona na 459 złotych.

Źródło i fot.: IGN