NOWOROCZNE POST@NOWIENIA

O postanowieniach mówimy w większości w okolicach sylwestra, zazwyczaj dotyczą one sportu (siłownia, fitness , bieganie) oraz diety, choć… tę planują stosować w większości Panie. Poniżej przedstawiamy więcej szczegółów. Najwięcej wpisów w Internecie na temat postanowień noworocznych pojawiło się naturalnie 31 grudnia i 1 stycznia. W każdym z tych dwóch dni wygenerowano niemal 30 tysięcy wzmianek.

W grudniu fraza „postanowienia noworoczne” była wpisywana 150 razy częściej niż w listopadzie.

Czyżbyśmy odkładali postanowienia na ostatnią chwilę? :-),

1*Pod uwagę wzięto okres:
01.12.15-31.01.16

 

2

W kontekście postanowień związanych z aktywnością fizyczną internauci najczęściej wymieniali chęć uprawiania sportu. Zdecydowanie rzadziej wspominaliśmy o przejściu na dietę.

3

Kobiety podchodzą do sprawy bardziej kompleksowo, oprócz ćwiczeń chcą przejść także na dietę. 😉

4

Postanowienia jednoznacznie kojarzą się nam ze sportem i zdrowym trybem życia. Spośród sportów najczęściej chcemy zacząć chodzić na siłownię, uprawiać fitness oraz zacząć biegać.

Zdrowe odżywianie także idzie w parze z postanowieniami noworocznymi. Fraza „dieta” w wypowiedziach w połączeniu ze słowem „postanowienia” występowało prawie 35 tysięcy razy.

5

Google służy nam jako okno na świat także w kwestiach postanowień.

Frazę ‘trener personalny’ wpisywaliśmy w styczniu niemal 10 tysięcy razy, 50% częściej niż w grudniu.

Prawdziwym hitem w styczniu była fraza ‘dieta redukcyjna’, o którą pytaliśmy blisko 22 tysiące razy (wzrost o ponad 300% w porównaniu z grudniem).

Wujka google pytamy też wprost „jak schudnąć” – w styczniu pytaliśmy o to ponad 20 tysięcy razy, co oznacza wzrost o 150% w porównaniu z grudniem.

6

Postanowienia noworoczne z roku na rok są coraz bardziej popularne w sieci. W tym roku było to niemal 30 000 wzmianek, prawie dwukrotnie więcej, niż jeszcze dwa lata temu.

7

infografika1