Nowy cennik GreenWay 2021 – będzie taniej

Dobra wiadomość dla posiadaczy samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in. GreenWay Polska pierwszego kwietnia bieżącego roku zmienia cennik tak, aby stał się bardziej atrakcyjny dla klientów. Czyżby konkurencja, w postaci chociażby Orlenu sprawiła, że firma zaczęła tracić klientów? Tak czy inaczej. Uruchomiony w – o ironio prima aprilis nowy cennik GreenWay 2021 będzie zdecydowanie bardziej atrakcyjny pod względem finansowych dla kierowców.

Jeszcze przed prezentacją najistotniejszych zmian w przypadku firmy, warto zaznaczyć, że GreenWay planuje stopniowo zwiększać moc na stacjach DC. Dotychczas użytkownicy samochodów elektrycznych i hybryd typu plug-in mogli ładować swoje pojazdy z mocą do 40 kW. Cóż, Orlen oferuje ładowarki 50 i nawet 100 kW. Nic więc dziwnego, że klienci wybierali szybsze ładowanie, które z kolei obniżało koszty związane z postojem. Tak – również jest płatny.

Nowy cennik GreenWay 2021

Co nowego wprowadza GreenWay w cenniku? Przede wszystkim obniżona zostanie cena za ładowanie na stacjach DC 50 kW w programie Energia Standard. Ile będzie wynosić od pierwszego kwietnia bieżącego roku? Obniżono ją do poziomu 2,09 zł za jedną kWh. Dodatkowo, w przypadku programów Plus oraz Max zostanie obniżona o 10 zł cena abonamentowa. GreenWay zapewni dłuższy czas bezpłatnego postoju przy stacjach. Osoby wykorzystujące ładowanie AC w abonamencie Plus i Max również będą mogły cieszyć się obniżonymi cenami. Firma planuje również wprowadzić nowe przedziały cenowe dla stacji DC.

Nowy cennik GreenWay 2021 znajdziecie klikając w ten link.

Co na to konkurencja?

Czasy, gdzie na Orlenie ładowanie było darmowe minęły bezpowrotnie. Dziś stawki wyglądają następująco. AC – 1,43 zł / kWh, DC 50 kW – 1,99 zł / kWh. Mocniejsze ładowanie, tj. powyżej 50 kW to wydatek rzędu 2,39 zł / kWh. Oczywiście, postój również nie należy do bezpłatnych. Jeśli ładujemy się złączem AC możemy liczyć na 60 minut postoju darmowego. Później naliczana jest opłata według stawki 0,4 PLN/min. W przypadku ładowania DC czas ten jest skrócony o piętnaście minut.

Nie ukrywam, irytująco wygląda kwestia blokowania środków na koncie. Przed rozpoczęciem sesji na karcie zostanie zablokowana kwota 200 zł na poczet ładowania DC lub 150 zł za AC. Słabo, oj słabo.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Karty graficzne GeForce RTX 4090 są już dostępne do kupienia

Jak donosi serwis Videocardz nic nie stoi na przeszkodzie...

Elektryczne Volvo XC90 określi stan trzeźwości kierowcy i wykona odpowiednie ruchy

Prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu jest niedozwolone i najczęściej...

Orlen przejmuje włosko-czeską firmę recyklingową Remaq

Orlen przejmuje kolejną firmę. Tym razem jest to Remaq,...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...

Tak Polska zagra z Holandią! Oto skład Biało-Czerwonych!

Już dziś reprezentacja Polski zmierzy się z Holandią w...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj