72
Views

Na premierę karty graficznej Nvidia GeForce RTX 3080 Ti czekamy już od kilku miesięcy. Początkowo mocarna karta “Zielonych” miała pojawić się w grudniu. Do premiery jednak nie doszło. Kolejne wieści mówiły, że GPU zadebiutuje w styczniu. Nic. Kwiecień? Najwidoczniej nie, ponieważ według raportów Nvidia po raz kolejny opóźniła premierę karty.

Kiedy w końcu Nvidia GeForce RTX 3080 Ti pojawi się na rynku?

Pierwsze informacje podane przez Nvidia mówiły, że karta graficzna RTX 3080 Ti na rynku zadebiutuje jeszcze w grudniu 2020 roku. Premiera karty została jednak opóźniona i producent zapewniał, że GPU na rynku pojawi się w styczniu. Do debiutu również nie doszło i osoby czekające na kartę graficzną “Zielonych” musiały obejść się smakiem.

Nadzieja pojawiła się jednak kilkanaście dni temu, kiedy to rzetelne źródła mówiły, że Nvidia w kwietniu i maju zaprezentuje dwa modele swoich kart. Jednym z GPU, który miał mieć premierę w tym okresie była właśnie RTX 3080 Ti. Karta miała zadebiutować w kwietniu i wydawało się, że jest to ostateczny termin. Jak się okazuje data znowu mogła ulec zmianie.

GeForce RTX 3080 Ti
GeForce RTX 3080 Ti prawdopodobnie zostanie wyposażona w technologię blokującą kopanie wirtualnej waluty. Render wykonany przez Dave’a Goetscha.

Czy maj to ostateczny termin?

Najnowsze wieści, do których dotarł serwis Techpowerup sugerują, że karta graficzna Nvidia GeForce RTX 3080 Ti pojawi się nieco później. Producent planuje pokazać GPU w maju, czyli w tym samym miesiącu, na który zaplanowana jest premiera karty Nvidia GeForce RTX 3070 Ti. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że obie karty graficzne zostaną pokazane w tym samym momencie. Być może czeka nas większy event? Miejmy nadzieję, ponieważ premierę karty RTX 3080 Ti przekładano już pięć razy!

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.