Apple utrudnia wszystko. Teraz chodzi o USB C w iPhone. Dlaczego?
92
Views

Apple, między innymi pod naciskiem amerykańskiego rządu, podjęło decyzję, aby przenieść produkcję smartfonów do innych krajów. Wszystko w celu zmniejszenia zależności od Chin. Dlatego też zdecydowano się na wybór Indii. Okazuje się, że produkowane tam obudowy iPhone nadają się jedynie do śmieci.

Obudowy iPhone produkowane w Indiach nadają się do śmieci

Cały świat podczas pandemii uświadomił sobie, jak bardzo uzależniony jest od Chin i tamtejszego przemysłu. Z racji tego, jak i problemami z łańcuchem dostaw oraz napiętymi relacjami między USA a Państwem Środka, wiele amerykańskich firm, w tym Apple, zdecydowało się przenieść produkcje swoich produktów do innych krajów. Apple postawiło na Indie.

iPhone 15 będzie tańszy niż 14? Powodem obecna generacja; Obudowy iPhone wyprodukowane w Indiach nie nadają się do niczego!
Obudowy iPhone wyprodukowane w Indiach nie nadają się do niczego!

Przeczytaj także: Apple utrudnia wszystko. Teraz chodzi o USB C w iPhone 15. Dlaczego?

Apple od zawsze dążyło do tego, aby produkty, które przekazuje klientom, były najwyższej jakości. Niestety, w przypadku produkcji w Indiach może być z tym gorzej, ponieważ okazuje się, że obudowy iPhone, które wyprodukowane są właśnie w tamtych fabrykach, nie przechodzą kontroli jakości i nadają się do śmieci. Mówimy tutaj, o co drugiej obudowie, która nie spełnia warunków!

Indie mogą doścignąć Chiny, ale do tego daleka droga

Porównując pracowników w chińskich a indyjskich fabrykach, mówimy o ogromnej różnicy. W przypadku Chin obudowy iPhone produkowane są z niezwykłą precyzją, czego rezultatem jest bardzo mały procent odrzutów. W Indiach jest zupełnie inaczej, ponieważ według raportów aż 50 proc. wyprodukowanych tam obudów nie nadaje się do użycia!

iPhone 15 będzie tańszy niż 14? Powodem obecna generacja, Miliony iPhone zainfekowanych! Twój też?; Obudowy iPhone wyprodukowane w Indiach nie nadają się do niczego!
Co Apple zrobi z fabryką w Indiach?

Jak podaje Financial Times, obudowy produkowane w fabryce w Hosur, która prowadzona jest przez indyjski konglomerat Tata, mniej więcej jeden na dwa produkty jest w wystarczająco dobrej kondycji i można wysłać go do Foxconn, który zajmuje się składaniem iPhone’ów. Fabryka oczywiście zapowiedziała poprawę, ale jak zdradziły osoby, które zostały wysłane na kontrole, długa do tego droga.

Źródło: FT

Kategoria artykułu
Urządzenia mobilne
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.