229
Views

Saucony Aya znów dostępne

Saucony Aya 25 lat temu były promowane jako buty dla wszystkich, którzy chcą nie tylko biegać, ale również latać. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest tkany, stabilizujący pasek, który wzmacnia cholewkę od kostek do palców. Fundamentem środkowej podeszwy jest pianka EVA, a system amortyzacji został zlokalizowany z tyłu buta dla zapewnienia dodatkowego odbicia. Opatentowany, gumowy bieżnik został zmodyfikowany za pomocą dwuczęściowego wzoru z gumy węglowej XT-600. Całość uzupełniają cienkie sznurówki ze sprężynowym systemem zapinania.

O ekstremalnym zastosowaniu tego modelu w latach 90. świadczy fakt, że służył on nie tylko biegaczom, ale również triathlonistom. Pojawił się między innymi na nogach zwyciężczyni kultowego IRONMANA z 1994 r.

 

Oldschool według Saucony

Odświeżone buty nawiązują do kolorystyki sprzed lat. Bazowym kolorem jest fioletowy z zamszowymi panelami zabarwionymi na złamaną biel. W oczy rzuca się również pomarańczowe sznurowanie i wyściółka, a także boczny branding w kształcie litery U. Na języku widnieje z kolei logo „Aya”, którego źródeł należy szukać w mitologicznych nazwach.

Premiera Aya jest także okazją do przypomnienia sobie kultowych lat 90. Amerykański brand przygotował specjalny materiał wideo, który pokazuje, jak kiedyś robiło się „telewizję”.

 

W Polsce, buty będą dostępne w sklepach Street Supply oraz SneakerStudio.

Oldschool pełną parą! Saucony Aya - premiera limitowanej kolekcji

Kategoria artykułu
Moda męska
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.