159
Views

Stare oznaczenia z nowym znaczeniem. Opel Astra GSe w rozwinięciu oznacza Grand Sport Electric, czyli nastawia markę na sportowe hybrydy. Jedną z nich jest właśnie niedawno zaprezentowana Astra w bardziej sportowej odmianie, choć z dobrze znanym już nam napędem. Jest on defacto rodzimy z tym w Peugeocie 308.

Opel Astra GSe
Opel Astra GSe, lepszy Hatch i kombi, ale wcale nie mocniejszy

Opel Astra GSe

Koncern Stellantis z wprowadzeniem modelu Astra GSe zapewne chce konkurować z takimi rywalami jak Skoda Octavia RS iV, czy Golf GTE i Cupra Leon Hybrid. Jednakże, tamte modele generują łącznie 245 KM. Ponadto mamy już model Peugeota 308 GT z mocą 225 KM. Więc po co tak naprawdę ten nowy model?

Opel Astra GSe
Opel Astra GSe, lepszy Hatch i kombi, ale wcale nie mocniejszy

Pomijając ten fakt to Astra GSe posiada silnik spalinowy 1.6-litra połączony z silnikiem elektrycznym o sumarycznej mocy 225 KM oraz 360 Nm momentu obrotowego. To połączone jest z 8-biegową skrzynią automatyczną i napędem na przednią oś. Ponadto jest to hybryda typu plug-in z baterią o pojemności 12,4 kWh. O samym napędzie i w zasadzie bliźniaczym modelu polecam poczytać w naszym tekście.

Ale nazwa GSe to nie tylko silnik

Astra została obniżona o 10mm poprzez zmianę amortyzatorów. Prowadzenie zostało również poprawione i połączone z nowymi 18-calowymi kołami. Jednak to nie wszystko. Zmienił się delikatnie również wygląd, aby auto nabrało bardziej sportowego charakteru. Przeprojektowano zderzaki, a w środku pojawiła się alcantara i sportowe fotele.

A to wszystko już przed planowanym odejściem marki w elektryczność już w 2028 roku.

Opel Astra GSe
Opel Astra GSe, lepszy Hatch i kombi, ale wcale nie mocniejszy
Kategoria artykułu
Motoryzacja

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.