105
Views

Oppo to jeden z największych producentów smartfonów na rynku. Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że chińska firma spróbuje swoich sił na rynku elektrycznej motoryzacji. Pojawiły się informacje na temat pierwszego pojazdu marki – skutera!

Oppo wkracza na rynek pojazdów elektrycznych

Co raz więcej producentów elektroniki kieruje swoje działania w stronę motoryzacji. Oppo jakiś czas temu zapowiedziało, że pracuje nad pojazdami elektrycznymi, które wkrótce poszerzą ofertę chińskiego producenta. Nie ma się co dziwić, ponieważ rynek pojazdów elektrycznych rozrasta się z dnia na dzień, dlatego też każdy producent chce dołożyć do tego swoją cegiełkę.

Przeczytaj także: Rusza program dopłat do samochodów elektrycznych w leasingu!

Elektryczność jest przyszłością motoryzacji, dlatego też co chwila pojawiają się informacje na temat producentów, który planują wprowadzić na rynek pojazd elektryczny. Wiemy, że Xiaomi pracuje nad swoim elektrycznym samochodem. Na tę chwilę aż tak ambitnych planów nie ma Oppo, które według zapowiedzi, szykuje się do prezentacji swojego pierwszego pojazdu elektrycznego – skutera.

Pierwszym pojazdem producenta smartfonów będzie skuter

Według nieoficjalnych informacji z Indii Oppo powoli szykuje się do premiery skutera – pierwszego elektrycznego pojazdu chińskiej marki. Nie mamy zbyt wielu informacji na temat tego pojazdu, jednak jego największą zaletą ma być niska cena. Przecieki mówią, że pojazd ten będzie kosztował około 60 tysięcy rupii indyjskiej, co w przeliczeniu na złotówki wynosi 3400 PLN.

To jednak nie jedyny projekt nad jakim pracuje chiński producent. Źródła podają również, że Oppo projektuje swój własny samochód o niewielkich rozmiarach. Kompakt ten jest jednak wielką niewiadomą, ponieważ nie wiemy nic na jego temat. Firma dopiero rozpoczęła rozmowy z dostawcami baterii, więc na premiery obu pojazdów jeszcze trochę poczekamy.

Źródło: Gizmochina

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

All Comments

  • Mnie ciekawi design tego cuda w kontekście niskiej ceny. Elektryczna vespa wysoko postawiła poprzeczkę, ciężko będzie ją dogonić.

    Kacper 27/11/2021 16:06