79
Views

Niestety, ludzie w dalszym ciągu stają się ofiarami oszustów. Tym razem było to oszustwo na kryptowaluty. 67-letnia mieszkanka Starachowic przekazała oszustom 200 tysięcy złotych!

Oszustwo na kryptowaluty – kobieta straciła oszczędności życia

W dzisiejszych czasach oszuści mają spore pole do popisu i niestety bardzo często udaje im się wyłudzić pieniądze. Tym razem sposobem było oszustwo na kryptowaluty. Ofiarą oszustów padła 67-letnia mieszkanka Starachowic, która straciła blisko 200 tysięcy złotych. Wszystko zaczęło się jednak trzy lata temu, w 2019 roku.

Analizy dotyczące kryptowalut w 2022 roku, oszustwo na kryptowaluty
Rynek kryptowalut znajduje się obecnie w dołku.

Przeczytaj także: Bitcoin – czy warto interesować się kryptowalutami w 2022?

W 2019 roku kobieta mocno zainteresowała się kryptowalutami i znalazła ofertę umieszczoną w internecie, która mówiła o pomocy w inwestycjach w ten rynek. Z 67-letnią kobietą skontaktował się rzekomy konsultant, który nakłonił mieszkankę na przelanie 30 tys. złotych. Później okazało się, że wszystkie środki zostały “utracone” i współpraca między dwoma stronami się zakończyła.

Zainwestowane pieniądze rzekomo wygenerowały zysk

Oszustwo na kryptowaluty w tym przypadku trwało trzy lata. W tym roku kobieta otrzymała informację, że pieniądze, które zainwestowała w 2019 roku, wygenerowały zysk. 67-latka miała dostać 20 tys. dolarów, a wymogiem do otrzymania pieniędzy było zainstalowanie aplikacji mobilnej. Jak można było się domyślić, była to aplikacja, która dała oszustom dostęp do konta bankowego kobiety.

Jak zacząć inwestowanie w kryptowaluty? kopanie kryptowalut, Oszustwo na kryptowaluty! Straciła 200 tys. złotych!
Kobieta rzekomo miała do odebrania 20 tys. USD.

Niestety, oszuści nie tylko wyczyścili wszystkie oszczędności kobiety, ale również zaciągnęli w jej imieniu kilka pożyczek. Kobieta straciła więc około 200 tysięcy złotych. Pomimo tego, że rynek kryptowalut przeżywa kryzys, to trzeba ustrzegać się tego typu “okazji”.

Źródło: BeInCrypto

Kategoria artykułu
Biznes
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.