Oto najcenniejsze reprezentacje świata. A gdzie Polska?

Nowy trener reprezentacji. Prezes PZPN podaje nowe nazwiska Nowy trener reprezentacji. Prezes PZPN podaje nowe nazwiska
Stadion Narodowy Fot. MenWorld

Piłka nożna to nie tylko wielkie emocje, ale również ogromne pieniądze. Jakie są najcenniejsze reprezentacje świata? Kto plasuje się na szczycie, gdzie znajduje się Argentyna i na jakim miejscu znalazła się reprezentacja Polski? Sprawdźmy!

Najcenniejsze reprezentacje świata. Argentyna w tyle

Anglia okazuje się być najcenniejszą reprezentacją piłkarską na świecie, a jej wartość szacowana jest na ogromne 1,21 mld euro. Na drugim miejscu plasuje się Francja, której drużyna wyceniana jest na 1,18 mld euro, a podium zamykają utalentowani Portugalczycy z wartością 902 miliony euro.

Przeczytaj także: Lewandowski w Arabii Saudyjskiej. Zagra z Mbappe?!

Reklama

Tuż za podium uplasowała się Brazylia z drużyną warta 889 milionów euro, a pierwszą piątkę zamykają Niemcy z kwotą 772 miliony euro. Warto zaznaczyć, że na szóstym miejscu znaleźli się obecni mistrzowie świata – Argentyna, której wartość według Transfermarkt wynosi 681 milionów euro.

Oto najcenniejsze reprezentacje świata. A gdzie Polska?_1
Oto najcenniejsze reprezentacje świata według portalu Transfermarkt.

Na którym miejscu uplasowała się Polska?

W rankingu najcenniejszych reprezentacji Polska również znalazła się, choć na odległym 25. miejscu. Według tego znanego serwisu, drużyna narodowa Polski wyceniana jest na 227,20 mln euro. Według portalu transfermarkt najbardziej wartościowym piłkarzem naszej drużyny narodowej jest Piotr Zieliński, którego wartość rynkowa to 35 mln euro. Na drugim miejscu znajduje się Robert Lewandowski, który jest o 5 milionów euro tańszy. Podium zamyka Jakub Kiwior, którego wartość szacowana jest na 25 milionów euro.

Oto najcenniejsze reprezentacje świata. A gdzie Polska?_1
W rankingu „najcenniejsze reprezentacje świata” Polska zajęła 25. miejsce, a to polscy piłkarze, którzy mają największą wartość na rynku.

Źródło: Transfermarkt

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama