133
Views

Sztuczna inteligencja jest rozwiązaniem dla wielu branży. Z czasem będzie ona w stanie zastąpić człowieka. Teraz zagrożeni mogą czuć się twórcy zwiastunów filmowych, ponieważ grupa badaczy stworzyła SI, które jest w stanie stworzyć efektowny trailer.

Naukowcy wynaleźli nowy sposób na klejenie trailerów

O osiągnięciach SI słyszymy często. Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że sztuczna inteligencja była w stanie dokończyć X symfonię Beethovena, czy odkryć obraz ukryty w obrazie Pablo Picasso. NVIDIA udostępniła również narzędzie oparte na AI, które jest w stanie stworzyć obraz, bazując na tekstowych poleceniach. Nowoczesne technologie korzystają z rozwiązań SI na co dzień.

Przeczytaj także: Z tekstu na obraz. NVIDIA prezentuje niesamowite narzędzie AI

Grupa badaczy z Uniwersytetu Edynburskiego przedstawiła model SI, który oparta jest na dwóch sieciach neuronowych. Sztuczna inteligencja stworzona przez badaczy jest w stanie stworzyć efektowne zwiastuny filmowe, w których wszystko jest spójne. Czy osoby, które zajmują się tworzeniem zwiastunów, mają się czego obawiać? Wygląda na to, że tak.

Sztuczna inteligencja robi lepsze zwiastuny niż ludzie

Nowa sztuczna inteligencja opracowana przez badaczy z Uniwersytetu Edynburskiego jest w stanie stworzyć zwiastun filmy, który został przez nią przeanalizowany. W ten sposób powstało już 40 trailerów do filmów, które znajdują się na rynku. Efekty zostały przedstawione osobom postronny, które zdecydowanie preferowały trailery wykonane przez SI.

Jak wyjawiają osoby odpowiedzialne za stworzenie SI, do wykonania zwiastunów filmowych potrzebna była analiza osób, rozpoznanie akcji i przede wszystkim przewidywanie nastrojów i zrozumienie połączeń pomiędzy wydarzeniami i związkami przyczynowo-skutkowymi. W tym celu wymagane było wykorzystanie dwóch sieci neuronowych. Pierwsza z nich odpowiedzialna była za przetwarzanie dźwięki i obrazu, a druga decydowała o tym, co będzie najbardziej interesujące.

Źródło: TechXplore

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.