Z tekstu na obraz. NVIDIA prezentuje niesamowite narzędzie AI

Codziennie słyszymy o ciekawych pomysłach i technologiach, o których jeszcze kilka lat temu nawet nie myśleliśmy. Jedną z takich technologii jest rozwiązanie firmy NVIDIA opartej na AI. Ta niezwykła technologia pozwala na stworzenie obrazu ze słów!

Jak działa nowa technologia od NVIDIA?

NVIDIA rozwija swoje skrzydła i to bardzo szeroko. Zieloni poinformowali, że stworzyli aplikację, która łączy się kontradyktoryjną siecią neuronową GauGAN2 i pozwala na tworzenie w pełni edytowalnych obrazów, które wygenerowano na podstawie tekstu.

Przeczytaj także: Sytuacja na rynku kart graficznych jest tragiczna

Reklama

Technologia NVIDIA jest bardzo fascynująca. Aby stworzyć obraz, twórca musi użyć narzędzia, które pomoże wygenerować mu punkt początkowy obraz. Następnym krokiem jest wprowadzenie podpowiedzi tekstowej i wybranie „motywu”. Wygenerowany na podstawie tekstu obraz można edytować w celu uzyskania projektu, który od początku w swojej głowie miał twórca.

Z tekstu w obraz. Sprawdź, jak to działa!

NVIDIA udostępniła wideo, na którym pokazuje, jak w czasie rzeczywistym wygląda tworzenie obrazu za pomocą tej technologii. Sztuczna inteligencja dostosowuje obraz na bieżąco, w momencie, kiedy użytkownik wpisuje tekst. Na papierze wszystko wydaje się proste, ponieważ „wystarczy tylko wpisać tekst”, jednak w rzeczywistości jest to zdecydowanie bardziej skomplikowane.

Nowa technologia NVIDIA na pewno jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, które można wykorzystać podczas tworzenia grafik komputerowych. Jeśli chcecie przekonać się na własnej skórze, jak wygląda praca z nowym narzędziem NVIDII, możecie to zrobić na stronie NVIDIA’s AI Playground i skorzystać z interaktywnego dema GauGAN2.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama