Overwatch 2 będzie darmową grą! Znamy też datę dostępy early-access!

Overwatch to gra, która swego czasu wywołała spore zamieszanie wśród graczy. Pierwsza odsłona gry na początku była dostępna tylko wtedy, gdy uzyskaliśmy specjalny kod. Potem można było ją kupić. Overwatch 2 będzie inny, ponieważ będzie grą free-to-play.

Overwatch 2 zaoferuje coś, czego nie miał poprzednik

Podczas konferencji Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 poznaliśmy kilka nowych tytułów, które trafią na konsole Xbox i komputery PC. Jedną z gier, jaka została zapowiedziana podczas wydarzenia, jest Overwatch 2. Pierwsza część futurystycznego FPSa okazała się sukcesem, pomimo że z początku dostęp do niej oferowany był gronie osób, które uzyskały specjalny kod dostępu. Później grę trzeba było po prostu kupić.

Przeczytaj także: God of War Ragnarok opóźniony o rok? Sprzeczne informacje na temat hitu Sony

Overwatch 2 pod tym i wieloma innym względami, będzie grą zupełnie inną. Microsoft zapowiedział, że druga odsłona popularnego tytułu będzie grą darmową, działającą na zasadzie free-to-play. Sam dostęp do gry będzie za darmo, jednak gracz będzie mógł kupować różnego rodzaju dodatki (np. skórki na bronie czy postacie). „Dwójka” będzie dostępna na komputery PC, konsole PlayStation 4 i Xbox One oraz PlayStation 5, Xbox Series X/S i Nintendo Switch.

Zmodyfikowane mapy i wiele więcej

Co trzeba podkreślić, Overwatch 2 będzie grą, która zaoferuje nam funkcję cross-play, system cross-progresji oraz to, czego nie było w poprzedniej odsłonie tytuły, czyli nowy tryb rozgrywki 5v5. Jeśli chodzi o mapy, to rozgrywka zaoferuje zmodyfikowane mapy z pierwszej części gry. W grze pojawi się również nowy bohater – Junker Queen.

overwatch 2
Overwatch 2 będzie darmową grą! Znamy też datę dostępy early-access!

Twórcy Overwatch 2 oznajmili, że z czasem w grze pojawią się nowi bohaterowie, co jest bardzo dobrą wiadomością. Dowiedzieliśmy się także, kiedy gra trafi do wczesnego dostępu. Tytuł od Blizzard będzie dostępny od 4 października 2022 i od razu dostaniemy w nim tryb PvP. Więcej informacji na temat tytułu pojawi się 16 czerwca, ponieważ na czwartek zapowiedziano prezentację.

Źródło: Xbox

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Brazylia vs Serbia. Canarinhos zaczynają drogę po puchar!

Brazylia jest jednym z głównych faworytów tegorocznego mundialu. Pierwszym...

Infantino nazwany klaunem! Ostre słowa komentatora!

Gianni Infantino nie jest lubianą postacią w świecie piłkarskim....

Awans Polski. Co musi się stać, aby do tego doszło?

Już w środę reprezentacja Polski zagra swój ostatni i...

Awans reprezentacji Polski w rankingu FIFA!

Awans reprezentacji Polski w najnowszym wirtualnym rankingu FIFA. Dzięki...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!