Pełna bateria w mniej niż 10 minut? Xiaomi prezentuje technologię HyperCharge

Ładowanie smartfona w dzisiejszych czasach nie jest długie. Niektóre modele można naładować do pełna w niespełna 20 minut. Okazuje się, że nie jest to wystarczająco krótko, dlatego też Xiaomi zaprezentowało technologię HyperCharge. Pozwoli ona na naładowanie baterii smartfona do 100% w mniej niż 10 minut!

Niesamowity wynik nowej technologii ładowania do Xiaomi

Xiaomi postanowiło zaprezentować nową technologię ładowania baterii w swoich urządzeniach mobilnych. HyperCharge, bo tak nazywa się rozwiązanie, okazało się najszybszą metodą na naładowania akumulatora do pełna. Technologia chińskiego producenta naładowała smartfon w 8 minut! Jest to nowy rekord!

HyperCharge od Xiaomi naładowało nieco zmodyfikowany model Xiaomi Mi 11 Pro z akumulatorem 4000 mAh w 8 minut! Taki wynik udało uzyskać się za wykorzystaniem przewodowej technologii ładowania. Jednakże, producent pokazał również możliwości bezprzewodowego rozwiązania. W tym przypadku wynik pokazał 15 minut!

Reklama

xiaomi hypercharge
Dzięki technologii HyperCharge, Xiaomi pobiło rekord szybkiego ładowania baterii.

Czy to aby na pewno bezpieczne?

Nowa technologia ładowania baterii od chińskiego producenta smartfonów na pewno budzi uznanie. Nikt nie oferuje tak szybkiego rozwiązania. Obecnie najszybsze w tej kwestii jest Oppo, którego technologia OPP VOOC 125 W potrafi naładować smartfona z baterią o tej samej pojemności w 20 minut. O ile HyperCharge może okazać się bardzo przydatnym rozwiązaniem, to może nieść za sobą skutki.

Przeczytaj także: Xiaomi bez konkurencji w Polsce. Smartfony producenta są niezwykle popularne

Przede wszystkim żywotność baterii. Ładowanie z taką mocą może okazać się zabójcze dla baterii. Oczywiście producent nie zamierza jeszcze wprowadzić rozwiązania HyperCharge do swoich smartfonów i czekają go tysiące badań i testów. Dodatkowo, zazwyczaj do korzystania z takich technologii potrzeba specjalnych kabli i zasilaczy, które nie zawsze są dostępne dla użytkownika.

Niemniej jednak, z niecierpliwością czekam na to jak Xiaomi rozwinie swoją technologię HyperCharge. Może okazać się rewolucyjna! Nawet w momencie, gdy bateria w naszym smartfonie padnie, a my będziemy musieli wyjść, w niespełna 8 minut w pełni naładujemy smartfona!

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama