Promocje Xiaomi. Tańsza hulajnoga, słuchawki, odkurzacz i wiele innych

Xiaomi bez konkurencji w Polsce. Smartfony producenta są niezwykle popularne

Smartfony Xiaomi to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych telefonów na rynku. Producent posiada w swojej ofercie wiele budżetowych, ale i także droższych modeli, które oferują wysoką wydajność, atrakcyjny wygląd w bardzo przystępnej cenie. Chiński producent pochwalił się wynikami dostaw w pierwszy kwartale 2021 roku.

Xiaomi lepsze od Apple, po raz pierwszy w historii

Xiaomi to jeden z najpopularniejszych producentów smartfonów na świecie. Z roku na rok umacnia on swoją pozycje na rynku smartfonów. Nie są tylko słowa bez poparcia, ponieważ to znajdziemy w liczbach. A te oczywiście nie kłamią. Według danych zgromadzonych przez firmę analityczną Canalys, Xiaomi po raz pierwszy przegonił Apple pod względem udziału na rynku smartfonów.

Przeczytaj także: Xiaomi Mi 9T – czy wciąż jest królem średniej półki? [TEST]

Chiński producent ma bowiem bardzo dużą cześć udziałów na rynku smartfonów. Xiaomi zajmuje drugiej miejsce z 23 procentem udziałów. Porównując to z tym samym okresem w poprzednim roku, wzrost ten wynosi aż 85 procent! Apple w porównaniu do pierwszego kwartału 2021 roku wzrosło o 22%, to jednak uplasowało się na pierwszej pozycji. Liderem smartfonów na rynku europejskim pozostaje Samsung.

Xiaomi
Xiaomi bez konkurencji w Polsce. Smartfony producenta są niezwykle popularne 27

W Europie drugie, a w Polsce?

Xiaomi świetnie radzi sobie w Europie, ale to w Polsce zajmuje pierwszą lokatę jeśli chodzi o udział na rynku smartfonów. Chiński koncerny może pochwalić się 32 procentowym udziałem na rynku. W porównaniu z zeszłym rokiem producent zanotował aż 42% wzrost! Pozostała dwójka to Samsung, który posiada 30% udziałów oraz Apple z ośmioma procent! Na czwartym miejscu znajdziemy Huawei z 7%, a piątek zamyka Lenovo (Motorola), która ma 6% udziałów.

svg%3E
Xiaomi bez konkurencji w Polsce. Smartfony producenta są niezwykle popularne 28