146
Views

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia prawnicze od zawsze wiązały się ze swoistym społecznym prestiżem, ale i szerokimi możliwościami dalszego rozwoju oraz licznymi perspektywami zawodowymi. Obecnie studenci Prawa, jak i innych kierunków prawniczych mogą cieszyć się jeszcze szerszą gamą możliwości, dzięki starannemu dopasowaniu programów poszczególnych studiów do ich potrzeb i oczekiwań, ale także wymagań współczesnego rynku pracy.

Tak też jest w przypadku dwóch naszych nowych specjalności na kierunku Prawo, jakimi są Prawo w biznesie oraz Prawo w administracji. Wybierając jedną z tych nowoczesnych i przyszłościowych specjalności na WSB-NLU można śmiało powiedzieć, że otwiera się przed samym sobą morze możliwości!

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku
Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Prawo w biznesie – kwalifikacje i kompetencje

Specjalność Prawo w biznesie w Wyższej Szkole Biznesu to jednolite studia magisterskie, trwające 10 miesięcy. Każdy absolwent wraz z tytułem magistra otrzyma szeroką i ugruntowaną wiedzę oraz praktyczne umiejętności, które doskonale przygotują go do podjęcia pracy zawodowej. Pozna on historię prawa oraz jego poszczególne gałęzie, jak prawo cywilne, karne, rodzinne czy międzynarodowe, ale posiądzie także specjalistyczną wiedzę z zakresu regulacji prawnych, ustaw i przepisów oraz sporządzania i pełnego rozumienia aktów oraz niezbędnych dokumentacji. Poznając pełne know-how swojego przyszłego zawodu, dowie się również, w jaki sposób rozmawiać z klientami, jak współpracować w grupie i kierować zespołem; pozna podstawy ekonomii, strategii zarządzania oraz myślenia krytycznego i kreatywnego.

Co więcej, dzięki konieczności odbycia praktyk zawodowych, każdy student prawa będzie mógł w odpowiedni, realny sposób przygotować się do samodzielnego rozpoczęcia własnej ścieżki zawodowej.

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku
Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Prawo w administracji – wiedza i umiejętności

Równie bogate doświadczenie oraz szeroką, doskonale ugruntowaną wiedzę gwarantuje studentom nasza druga specjalność na kierunku Prawo – Prawo w administracji. Dzięki jego ukończeniu studenci dowiedzą się jak wyglądają kulisy pracy w działach prawnych oraz prawno-administracyjnych w prywatnych i publicznych spółkach oraz przedsiębiorstwach, dzięki czemu bez trudu będą potrafili rozwiązywać wszelkie sprawy administracyjne. Bez problemu poradzą sobie chociażby z opracowaniem i skompletowaniem niezbędnych aktów i dokumentacji prawniczych, także tych, związanych z zamówieniami publicznymi.

Absolwenci Prawa w administracji zostaną kompleksowo przygotowani do pracy wymagającej doskonałej znajomości i rozumienia prawa polskiego, zagranicznego oraz prawa Unii Europejskiej. 

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku
Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Prawo w biznesie, Prawo w administracji – perspektywy zawodowe

Absolwenci obu specjalności na kierunku Prawo z powodzeniem znajdą zatrudnienie w wielu firmach, instytucjach i organizacjach, zarówno prywatnych, rządowych, jak i pozarządowych oraz non-profit. Świetnie odnajdą się także w organach administracji publicznej, sektorach administracji rządowej i samorządowej, bankach oraz instytucjach finansowych. Ponadto mogą oni być zatrudnieni w kancelariach prawnych, biurach doradztwa prawnego i biznesowego. Mogą też aplikować na dowolna aplikacje.

Jak widać perspektyw jest naprawdę wiele, a na powyższej liście szerokie możliwości absolwentów WSB-NLU wcale się nie kończą!

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku
Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Sprawdź również nasze artykułu z kategorii biznes.

Kategoria artykułu
Biznes · Nauka
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.