piotr zieliński napoli
Foto: Jennifer Lorenzini / Reuters

Piotr Zieliński w Bayernie Monachium? Polak na celowniku Bawarczyków!

Polski pomocnik znalazł się na celowniku bawarskiego klubu. Kiedy cały świat dyskutuje na temat tego, czy Robert Lewandowski zostanie w stolicy Bawarii, czy może trafi na Camp Nou lub Park Książąt, Bayern Monachium szuka się za wzmocnieniami. Piotr Zieliński w Bayernie Monachium nie brzmi już jak abstrakcja.

Dwóch Polaków w Bayernie? Czy to możliwe?

Robert Lewandowski znajduje się na ustach wszystkich kibiców niemieckiego klubu. Nie chodzi tutaj jednak o kolejne gole i bite rekordy, a o przyszłość napastnika w bawarskim klubie. Obie strony nie mogą dojść do porozumienia w sprawie nowego kontraktu. Obecny kończy się latem 2023 roku. Niestety, Polak chce wysoki i długi kontrakt, a klub nie chce się na to zgodzić. Rozmowy umarły i sugeruje się, że kapitan reprezentacji Polski zmieni klub.

Przeczytaj także: Lil Masti vs Zusje na HIGH League 3 brutalny boks birmański

Impas w rozmowach Bayernu Monachium z Robertem Lewandowski odwraca uwagę od innych spraw związanych z klubem, a konkretnie transferów. Niemiecki klub szuka wzmocnień, które pozwolą im na kolejny triumf w Lidze Mistrzów. W tej edycji klub ze stolicy Bawarii odpadł na etapie ćwierćfinałów, przegrywając w dwumeczu z Villarrealem 1 do 2. Środek pola szuka wzmocnień, dlatego mówi się, że Piotr Zieliński w Bayernie Monachium to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Piotr Zieliński w Bayernie Monachium?

Według włoskiej gazety „La Repubblica” pomocnik reprezentacji i SSC Napoli znalazł się na celowniku Bayernu Monachium. Jeśli Robert Lewandowski rzeczywiście zdecydowałby się na odejście z klubu, Piotr Zieliński w Bayernie Monachium miałby zastąpić napastnika w roli polskiego przedstawiciela w tym klubie. Jednak nie o to chodzi, ponieważ to walory piłkarskie sprawiają, że w Bawarii patrzą się w stronę piłkarza Napoli.

Piotr Zieliński w Bayernie Monachium
Foto: Jennifer Lorenzini / Reuters

W obecnym sezonie Piotr Zieliński w Serie A w barwach Napoli wystąpił w 31 meczach i zanotował 5 goli i 5 asyst. Niestety, w ostatnim czasie nie może trafić z formą i sugeruje się, że włoski klub będzie szukał dla niego następcy. To może sprawić, że cena za Zielińskiego może być nieco niższa. Transfermarkt.de wycenia Polaka na 50 mln euro.

Źródło: CalcioNapoli24/ Foto: Jennifer Lorenzini / Reuters