PlayStation 5 jak na razie jest konsolą, którą bardzo trudno dostać. Podobnie jest również w przypadku Xbox Series X. Dostępność konsol jest po prostu znikoma. To jednak nie przeszkadza Sony w nakręcaniu zapału graczy. Japoński gigant zdradził, że nowa generacja konsol otrzyma najwięcej ekskluzywnych tytułów w historii wszystkich konsol Sony.

PlayStation 5 kontra Xbox Series X – kolejny etap walki konsol

Walka pomiędzy dwoma producentami konsol trwa już od wielu lat. Każda z nich ma swoich fanów, którzy od początku powstania pozostają wierni jednemu producentowi. Nie ma co ukrywać, PlayStation od zawsze miało przewagę nad swoim konkurentem w postaci większej ilości ekskluzywnych tytułów dostępnych tylko i wyłącznie na urządzenie Sony. Tak samo będzie w przypadku PlayStation 5, które według Jima Ryana będzie posiadało najwięcej dedykowanych gier w historii.

Sony tym samym kontynuuje strategię, która mocno przyczyniła się do popularności poprzedniej generacji konsol. Marka swego czasu przejęła studio Insomniac Games w USA, która dostarczyła konsoli PS4 (i poniekąd PS5) takie tytuły jak Spyro, Ratchet & Clank, Resistance i Marvel’s Spider-Man. Ryan potwierdził, że Sony nie wyklucza dalszych inwestycji w kolejne studia. Dzięki temu lista exclusive’ów na konsole PS5 będzie się regularnie powiększać.

PlayStation 5
PlayStation 5 otrzyma najwięcej dedykowanych gier w historii.

Microsoft nie daje jednak za wygraną

Firma Microsoft zdaje sobie sprawę, że w walce z Sony jest nieco na straconej pozycji. Właśnie przez liczbę dedykowanych tytułów na Xbox Series X/S. Dlatego też w ostatnim czasie zdecydował się on na przejęcie firmy ZeniMax, która jest właścicielem Bethesdy. Transakcja opiewała na kwotę aż 7,5 miliarda dolarów.

Zakup firmy ZeniMax prawdopodobnie sprawi, że tytuły przygotowane przez Bethesdę wkrótce pojawią się w ofercie Xbox Game Pass jako ekskluzywne tytuły dostępne jedynie na konsolach Microsoft i komputerach z Windows.