PlayStation wraca na półki sklepowe w nieco odmienionej postaci
Sony PlayStation Classic

PlayStation wraca na półki sklepowe w nieco odmienionej postaci

PlayStation Classic, czyli odświeżona konsola z 1994 roku

Jeśli miło wspominacie konsolę PlayStation, która zadebiutowała dwadzieścia cztery lata temu, możecie znów do niej wrócić. Producent zdecydował się na wyprodukowanie wersji Classic, która nie tylko będzie odświeżonym modelem klasycznej „jedynki”, ale także będzie posiadała dwadzieścia preinstalowanych gier. Brzmi to naprawdę ciekawie, ponieważ potwierdzono między innymi: „Final Fantasy VII”, „Jumping Flash”, „Tekken 3”, „Wild Arms”, a także „Ridge Racer Type 4”. Niestety firma nie zdradziła jakie tytuły znajdą się także w komplecie z konsolą.

Mniejsza wersja pierwszej konsoli Sony

Classic będzie od oryginału o 45 procent mniejsza. Oprócz samej konsoli w zestawie znajdziemy także dwa pady. Oczywiście mowa o tych klasycznych, znanych z „jedynki”. Produkt ma trafić do sklepów 3 grudnia, a więc tuż przed „mikołajkami”. Jego cena to 99 euro.

Widać trend w przypadku producentów konsol. Nintendo trafiło w dziesiątkę w przypadku prowadzenia konsoli NES, Sony nie chciało być w tyle i także planuje wprowadzenie swojego produktu. Cóż, pozostaje tylko czekać na ruch ze strony Microsoftu.

 

Zobacz też w co warto grać na PlayStation 3.

 

https://www.youtube.com/watch?v=nl2h8LDq_oI

 

 

Źródło: Businessinsider.pl.

Źródło zdjęć: PlayStation