152
Views

W dobie serwisów streamingowych i odtwarzaczy muzycznych wydawało się, że płyty CD już dawno odeszły w zapomnienie. Nic bardziej mylnego! Okazuje się bowiem, że sprzedaż krążków wzrosła po raz pierwszy od prawie 20 lat! 

Płyty CD wracają do mody?

W dzisiejszych czasach korzystamy z najnowszych rozwiązań technologicznych, które niosą ze sobą wygodę. Głównym sposobem na odtwarzanie muzyki stały się przecież serwisy streamingowe, do których każdy ma dostęp. Można korzystać z nich na komputerach, smartfonach, konsolach i telewizorach. Postęp technologiczny sprawia, że stare rozwiązania odchodzą w niepamięć. Tak przynajmniej się wydaje. 

Przeczytaj także: Instagram dodaje moderatorów dla twórców!

Miłośnicy muzyki znowu chętnie kupują płyty winylowe, które oferują niepowtarzalne brzmienie i charakter. Okazuje się jednak, że płyty CD powracają na nasze półki. Według najnowszych danych ze Stanów Zjednoczonych sprzedaż krążków wzrosła po raz pierwszy od blisko 20 lat, co dla wielu może okazać się zaskakującą wiadomością. 

Fizyczne nośniki muzyki coraz popularniejsze

W czasach, kiedy dostęp do muzyki jest nieograniczony, serwisy streamingowe nie mają sobie równych. Coraz więcej miłośników muzyki ucieka się jednak do klasycznych metod słuchania swoich ulubionych utworów. Płyty winylowe powróciły do łask. Teraz swój renesans mogą przeżyć płyty CD, które swoje lata świetności przeżywały na początku XXI wieku!

Według analizy rynku USA przeprowadzonego przez RIAA, czyli zrzeszenia amerykańskich wydawców muzyki płyty CD stają się coraz bardziej popularne. Sama sprzedaż muzyki na tych nośnikach wzrosła pierwszy raz o prawie 20 lat! W 2021 roku na rynek trafiło aż 46,6 miliona płyt! Rok wcześniej liczba ta wynosiła 31,6 mln krążków! Przychody względem poprzedniego roku wzrosły aż o 100 mln USD! Dane pokazują również, że sprzedaż nośników fizycznych zwiększyła się po raz pierwszy od 1996 roku! 

płyty CD
Płyty CD. Sprzedaż idzie w górę! Pierwszy raz od 20 lat!

Źródło: The Verge

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.