164
Views

Skarpetki to wyjątkowy element naszej codziennej garderoby. Do niedawna jeszcze traktowaliśmy je przede wszystkim jako praktyczną część naszego ubioru – skarpetki miały chronić stopę przed zimnem i otarciami oraz nie wpływać przesadnie na nasz wygląd. Dlatego większość skarpetek występowała w neutralnych barwach, takich jak czerń, biel, szarość czy granat. Obecnie natomiast skarpety pełnią nową funkcję – estetyczną, i mają niebagatelny wpływ na całościowy wygląd naszej kreacji. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym podpowiemy, jak dobierać zabawne wzory skarpetek oraz przy jakich okazjach warto z nich korzystać.

Nowe trendy w damskiej i męskiej garderobie

Kolorowe skarpety to codzienny wybór wielu z nas. Wybieramy je, kierując się różnymi wskazówkami – ulubioną barwą, rodzajem zastosowanych motywów graficznych, ich związkiem z naszym hobby lub zainteresowaniami. Znajdziemy dziś niezliczoną ilość różnorodnych kolorowych skarpetek, z których korzystać możemy przez cały rok oraz w różnych sytuacjach.

Duży wpływ na popularyzację noszenia kolorowych skarpetek miały sławne osoby, które często oglądamy w mediach – za pośrednictwem TV lub Internetu. Prezenterzy telewizyjni, aktorzy, dziennikarze i liczni inni, występując na ekranach w garniturze połączonym z kolorowymi skarpetkami, utwierdzali nas w przekonaniu, że połączenie takie jest nie tylko stosowne, ale także mile widziane.

Po jakie skarpetki warto sięgać?
Po jakie skarpetki warto sięgać?

Skarpetki – najpopularniejsze wzory i rodzaje

Sprawdzając ofertę licznych sklepów ze skarpetkami, zauważyć możemy kilka najczęściej powtarzających się trendów. Odpowiadają one na oczekiwania i potrzeby konsumentów – osób pragnących uzupełnić swoją codzienną kreację właśnie skarpetkami o zabawnym wyglądzie. Z jakimi trendami więc możemy się spotkać?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na skarpety pokryte delikatnym, powtarzalnym wzorem graficznym. Często są to niewielkie przedstawienia zwierząt, produktów spożywczych (np. kawałków pizzy), bohaterów popkultury (filmów i gier). Skarpety takie dobieramy, kierując się własnymi zainteresowaniami lub preferencjami. Przykładowo – skarpetki pokryte motywem „rowerzysty” znajdą swoje miejsce w garderobie niejednego użytkownika roweru. Szeroką ofertę takich skarpetek znajdziesz na kabak.com.pl.

Skarpety świąteczne to świetny pomysł na prezent gwiazdkowy. Możemy wybrać te pokryte motywami stricte świątecznymi – reniferami, prezentami, choinkami. Szczególnie chętnie sięgamy po skarpetki wykonane z grubych materiałów (przypominających rozmiarem skarpety narciarskie) o świątecznym wzornictwie.

Skarpetki geometryczne przedstawiają przyjemne dla oczu kontrasty barw. Mogą być pokryte różnobarwnymi liniami, rombami, trójkątami lub plamkami. Pasują do rozmaitych stylizacji, zarówno tych jednobarwnych, jak i zupełnie pstrokatych.

fot. kabak.com.pl

Kategoria artykułu
Moda męska
Wpis partnerski

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.