Po jakie skarpetki warto sięgać?

Skarpetki to wyjątkowy element naszej codziennej garderoby. Do niedawna jeszcze traktowaliśmy je przede wszystkim jako praktyczną część naszego ubioru – skarpetki miały chronić stopę przed zimnem i otarciami oraz nie wpływać przesadnie na nasz wygląd. Dlatego większość skarpetek występowała w neutralnych barwach, takich jak czerń, biel, szarość czy granat. Obecnie natomiast skarpety pełnią nową funkcję – estetyczną, i mają niebagatelny wpływ na całościowy wygląd naszej kreacji. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym podpowiemy, jak dobierać zabawne wzory skarpetek oraz przy jakich okazjach warto z nich korzystać.

Nowe trendy w damskiej i męskiej garderobie

Kolorowe skarpety to codzienny wybór wielu z nas. Wybieramy je, kierując się różnymi wskazówkami – ulubioną barwą, rodzajem zastosowanych motywów graficznych, ich związkiem z naszym hobby lub zainteresowaniami. Znajdziemy dziś niezliczoną ilość różnorodnych kolorowych skarpetek, z których korzystać możemy przez cały rok oraz w różnych sytuacjach.

Duży wpływ na popularyzację noszenia kolorowych skarpetek miały sławne osoby, które często oglądamy w mediach – za pośrednictwem TV lub Internetu. Prezenterzy telewizyjni, aktorzy, dziennikarze i liczni inni, występując na ekranach w garniturze połączonym z kolorowymi skarpetkami, utwierdzali nas w przekonaniu, że połączenie takie jest nie tylko stosowne, ale także mile widziane.

Po jakie skarpetki warto sięgać?
Po jakie skarpetki warto sięgać?

Skarpetki – najpopularniejsze wzory i rodzaje

Sprawdzając ofertę licznych sklepów ze skarpetkami, zauważyć możemy kilka najczęściej powtarzających się trendów. Odpowiadają one na oczekiwania i potrzeby konsumentów – osób pragnących uzupełnić swoją codzienną kreację właśnie skarpetkami o zabawnym wyglądzie. Z jakimi trendami więc możemy się spotkać?

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na skarpety pokryte delikatnym, powtarzalnym wzorem graficznym. Często są to niewielkie przedstawienia zwierząt, produktów spożywczych (np. kawałków pizzy), bohaterów popkultury (filmów i gier). Skarpety takie dobieramy, kierując się własnymi zainteresowaniami lub preferencjami. Przykładowo – skarpetki pokryte motywem „rowerzysty” znajdą swoje miejsce w garderobie niejednego użytkownika roweru. Szeroką ofertę takich skarpetek znajdziesz na kabak.com.pl.

Skarpety świąteczne to świetny pomysł na prezent gwiazdkowy. Możemy wybrać te pokryte motywami stricte świątecznymi – reniferami, prezentami, choinkami. Szczególnie chętnie sięgamy po skarpetki wykonane z grubych materiałów (przypominających rozmiarem skarpety narciarskie) o świątecznym wzornictwie.

Skarpetki geometryczne przedstawiają przyjemne dla oczu kontrasty barw. Mogą być pokryte różnobarwnymi liniami, rombami, trójkątami lub plamkami. Pasują do rozmaitych stylizacji, zarówno tych jednobarwnych, jak i zupełnie pstrokatych.

fot. kabak.com.pl

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Apple może kupić Manchester United? Jest jednym z trzech zainteresowanych!

Rodzina Glazerów od lat jest właścicielem legendarnego klubu z...

Holandia vs Senegal. Gdzie oglądać mistrzostwa świata?

Mistrzostwa Świata w Katarze rozpoczęły się na dobre. We...

Kontuzje dwóch reprezentantów Polski. Nie zagrają z Arabią?

Reprezentacja Polski zremisowała z Meksykiem, chociaż Robert Lewandowski miał...

Arabia Saudyjska szokuje Argentynę! Co za mecz!

Mamy pierwszy szokujący wynik na tegorocznych Mistrzostwach Świata w...

Ile kalorii ma Burger Drwala 2022? Może lepiej nie wiedzieć

Ile kalorii ma Burger Drwala? Przeanalizowałem tabelę alergenów i...


Artykuł partnerski
Artykuł partnerskihttp://menworld.pl
MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!