Jak sprawić, by Twój iPhone się wyróżniał?

Ważna informacja. Zanim rozpoczniesz modyfikację

Należy pamiętać, iż ingerencja w sprzęt sprawia, że tracimy gwarancję na urządzenie. Modyfikację przeprowadzasz na własne ryzyko. Nie bierzemy odpowiedzialności za uszkodzenia Twojego Apple iPhone. Co prawda wszystko widać na załączonym materiale wideo, jednak opisujemy w skrócie poszczególne elementy, aby pomóc osobom nie znającym języka angielskiego.

Zdobądź podświetlone logo Apple do Twojego iPhone

Poradnik napisany jest w oparciu o zagraniczny tekst. Wiąże się do z podwyższonymi kosztami zakupu zmodyfikowanego logo Apple. Znaleźliśmy jednak na portalu aukcyjnym podświetlenie sprowadzane z Chin. Dlatego też odwiedziliśmy Aliexpress, gdzie tego typu modyfikacja kosztuje około 6 dolarów. Co ciekawe, oprócz białego podświetlenia możemy również zakupić zielone, niebieskie, czerwone, złote, czy różowe. Przed rozpoczęciem pracy należy wyposażyć się w specjalne narzędzia, które są niezbędne do rozebrania iPhone na czynniki pierwsze. Wersja z poradnika, do której podaliśmy wyżej link posiada kompletny zestaw. Te sprzedawane np. z Chin niestety nie, aczkolwiek jest on dostępny bez problemu również na polskich aukcjach.

Jak sprawić, by Twój iPhone się wyróżniał?

Zaczynamy pracę – rozdzielamy ekran od reszty obudowy.

Jeśli już zdobędziemy podświetlane logo oraz niezbędne narzędzia musimy wyłączyć telefon. Kolejnym krokiem będzie odkręcenie dwóch śrubek, które znajdują się przy gnieździe zasilania. Następnie musimy użyć specjalnej przyssawki widocznej na zdjęciu aby lekko odchylić ekran tak, aby powstała mała szczelina. Należy teraz użyć plastikowego patyczka aby ostrożnie oddzielić ekran od reszty obudowy. Pamiętajmy, aby zacząć od dolnej części telefonu, ponieważ w górnej znajdują się taśmy łączące ekran, kamerę i czujniki. Przez nieuwagę możemy je uszkodzić, a naprawa jest praktycznie niemożliwa.

Co prawda nie musimy całkowicie odkręcać ekranu. Będzie jednak wtedy o wiele łatwiej wyciągnąć z obudowy baterię.

Po wychyleniu ekranu do 90 stopni musimy odkręcić blaszaną zasłonę gniazd. Następnie odłączamy ekran i poszczególne elementy takie jak czujniki czy aparat. Po odłączeniu taśm możemy całkowicie wypiąć ekran (widoczne na filmie). Przechodzimy do kolejnego etapu „tuningu” naszego iPhone’a.

Jak sprawić, by Twój iPhone się wyróżniał?

Wyjmujemy baterię oraz usuwamy logo Apple

Teraz będzie trochę trudniej. Musimy wyjąć baterię, która jest przyklejona do obudowy. Na początku musimy ściągnąć metalową blaszkę pod którą schowana jest taśma. Po wykręceniu i odpięciu baterii musimy przystąpić do najtrudniejszego etapu. Aby bezpiecznie wyjąć baterię musimy podgrzać spodnią część obudowy tak, aby podgrzać klej. Należy robić to powoli, aby niczego nie uszkodzić. Najlepiej podczas podgrzewania obudowy lekko podważać plastikowym narzędziem baterię. Kiedy uda się nam wyjąć baterię musimy usunąć oryginalne logo Apple. Jest ono ukryte pod aluminiową osłonką. Delikatnie odklejamy ją dzięki czemu będziemy mogli usunąć logo.

Jak sprawić, by Twój iPhone się wyróżniał?

Podłączamy podświetlane logo Apple

Czas na podłączenie świecącego gadżetu. Zakupione wcześniej podświetlane logo montujemy w miejscu, gdzie znajdowało się wcześniej usunięte nadgryzione jabłko. Róbmy to powoli, dokładnie. To ważne.

Aby logo podświetlało się wtedy, kiedy ekran będzie aktywny musimy wykonać pewną czynność. W lewym roku znajduje się pod zaślepką elektronika do której należy się dostać. Dzięki niej logo będzie świeciło we właściwym momencie. Należy uważać aby jej nie uszkodzić. Tak jak na filmie podłączamy do niej elektronikę z logo, które przed chwilą zamontowaliśmy. Następnie przyklejamy zaślepkę i w odwrotnej kolejności montujemy wszystko na swoim miejscu. Pamiętajcie, aby robić wszystko z dużą precyzją i spokojem. Dzięki temu unikniecie niepotrzebnych uszkodzeń smartfona, który do tanich nie należy.

Jeśli ktoś z Was podjął się podłączenia podświetlanego logo Apple niech da znać jak mu poszło! Link do oryginalnego wpisu z Theunlockr.

Jak sprawić, by Twój iPhone się wyróżniał?
Apple iPhone podświetlane logo

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

OLX z 2 zarzutami od UOKiK. Chodzi m.in. o przesyłki OLX

UOKiK postawił dwa zarzuty popularnej platformie sprzedażowej OLX. Chodzi...

Recenzja Huawei nova 10 Pro – design to jego drugie imię

Smartfon z wyświetlaczem OLED 120 Hz, ładowarką 100W, 8GB...

Smartfon LG Rollable podbiłby rynek, gdyby został wydany..

Gdyby ten smartfon został wydany, nikt nie spojrzałby na...

Polska w Lidze Narodów. Ta statystyka pokazuje, jak jest źle!

Polska w Lidze Narodów nie wygląda najlepiej. Wczorajsza porażka...

A jednak! Intel Arc A770 trafi do sprzedaży! Premiera i ceny

Wczoraj, podczas Innovation Pat Gelsinger, Intel potwierdził cenę i...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj