Stało się! Następny Polak trafił do NBA!; Podziemski zadebiutował w NBA. Zobacz skrót jego występu!
207
Views

Brandin Podziemski zadebiutował w NBA, a konkretnie w Lidze Letniej, która ma przygotować młode talenty do gry w lidze. Amerykanin z polskimi korzeniami wkrótce może dołączyć do naszej drużyny narodowej. W swoim pierwszym meczu w Golden State Warriors pokazał się z bardzo dobrej strony. Zobaczcie skrót jego występu.

Podziemski zadebiutował w lidze letniej

Brandin Podziemski, rzucający obrońca, który został wybrany z 19. wyborem przez Golden State Warriors w tegorocznym drafcie, rozegrał pierwszy mecz w barwach swojej nowej drużyny. Co prawda w Lidze Letniej, jednak zaliczył bardzo udany debiut. Wkrótce będzie mógł robić to w barwach reprezentacji Polski.

Kolejny Polak w NBA. Polska urośnie w siłę! Fot. Santa Clara Broncos; Podziemski zadebiutował w NBA. Zobacz skrót jego występu!
Brandin Podziemski do NBA trafił z uczelni Santa Carla Broncos! Fot. Santa Clara Broncos

Przeczytaj także: Jakub Urbaniak na zapleczu ligi NBA! Dołączy do Sochana?

Podziemski zadebiutował w meczu z Sacramento Kings ostatecznie przegrany przez letnią drużyną Golden State Warriors 100 do 94. Najlepszym zawodnikiem spotkania okazał się drugoroczniak Keegan Murray z Kings, który zaliczył 29 punktów. Podziemski ustrzelił w tym meczu 12 punktów.

Stało się! Następny Polak trafił do NBA!; Podziemski zadebiutował w NBA. Zobacz skrót jego występu!
z 19. wyborem w drafcie Podziemskiego wybrali Warriors, dla których dziś w nocy zadebiutował.

Dobry występ debiutanta z Warriors

Co prawda Golden State Warriors przegrali pierwszy mecz w Lidze Letniej w Sacramento z tamtejszymi Kings, jednak Brandin Podziemski zadebiutował w NBA i zaliczył dobry występ. Na swoim koncie zapisał 12 punktów przy skuteczności 44 proc. i trafił jedną trójkę na trzy oddane próby. Swój występ uzupełnił 6 asystami i 6 zbiórkami jednocześnie tracąc piłkę cztery razy. Na lini rzutów wolnych stanął cztery razy i trafił trzy rzuty.

Podziemski pokazał się nie tylko z dobrej strony jako strzelec, ale również jako kreator gry zaliczając 6 asyst. Poniżej znajdziecie skrót jego występu.

Źródło: YouTube

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.