Policja odwiedza osoby, które zakupiły tani klucz do Windows 10

Windows 10 jest obecnie najnowszą wersją systemu operacyjnego, z którego korzystają użytkownicy komputerów PC. Jednym ze sposobów na zainstalowanie systemu był upgrade poprzednich wersji Windowsa 7 i 8/8.1. Ulepszenie było oferowane przez samego producenta, jednak są też bardziej kwestionowane sposoby na pozyskanie Windowsa 10. Mowa tutaj o kluczach dostępnych na serwisach aukcyjnych.

Tani klucz do Windows 10? Niezbyt legalny sposób na uzyskanie systemu

Na popularnych serwisach aukcyjnych bez problemu można zakupić o klucz aktywacyjny Windows. Tani klucz do Windows 10 to koszt jedynie kilka złotych. Oferty możemy znaleźć nie tylko na naszym rodzimym Allegro i OLX, ale również na eBay. Jest to prawdziwa plaga serwisów handlowych i aukcyjnych. Oczywiście jest to zabieg nie do końca legalny i przekonują się o tym teraz mieszkańcy Niemiec.

Osoby, które weszły w posiadanie kluczy kupionych właśnie z tego typu ofert wzywani są przez policję w celu złożenia wyjaśnień. Niemieccy mundurowi i ich wizyty wzbudzają panikę wśród użytkowników, którzy zakupili tanie klucze Windows 10 na podejrzanych aukcjach. Okazuje się, że niektórzy z internautów relacjonujących sprawę pytani są o klucze, które zakupili wiele lat temu. Bardzo prawdopodobnym scenariuszem jest to, że osoba zajmująca się sprzedażą kluczy została zatrzymana. Osoby, które zakupiły od niego produkt wzywani są jako świadkowie, dzięki którym będzie mógł on usłyszeć zarzuty.

windows 10
Wysyp kluczy Windows 10 na popularnych serwisach e-handlowych.

Tanie klucze do Windowsa? Jak to wygląda w świetle prawa?

Istnieje przeświadczenie, że klucze do Windows 10 dostępne w serwisach aukcyjnych są używane i masowo kupowane przez handlarzy. Osoby zajmujące się sprzedażą tego typu produktów powołują się na wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 3 lipca 2012, który mówi, że na terenie UE można w pełni leganie odsprzedawać używane pogramy i licencje. Mogą tego dokonywać osoby prywatne, jak i firmy. Oczywiście sam Microsoft nie jest zbyt zadowolony z takiego obrotu spraw i nie ma co się temu dziwić, ponieważ wydaje się, że na serwisach znajduje się zdecydowanie więcej kluczy niż rzeczywiście powstało.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Na popularnym serwisie aukcyjnym już tego nie kupisz.

Walka z motoryzacją wchodzi na kolejny poziom. Na popularnym...

Fame MMA 17: przypadkowo poznaliśmy nowe nazwiska

Całkiem przypadkiem poznaliśmy kilku zawodników, którzy wezmą udział podczas...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

KSI okradziony przez pracownika YouTube! Poważne oskarżenia!

KSI to jeden z najpopularniejszych YouTuberów na świecie. Jest...

Test SSD Patriot Viper VPR400 RGB 512 GB. Godny uwagi?

Aby przyspieszyć PC warto zacząć od zmiany nośnika danych....


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!