Powrót legendy! Winamp wraca na rynek!

Osoby, które korzystały z komputerów już w 1997 roku i miały do czynienia z odtwarzaczem Winamp mogą szykować się już na sentymentalną podróż. Firma Radionomy zapowiedziała, że legendarny program wraca na rynek w nowoczesnym wydaniu!

Winamp wraca na rynek

Obecnie na rynku znajdziemy takie serwisy jak Spotify, Tidal, czy Apple Music, które posiadają własny odtwarzacz muzyczny. Osoby, które nie przepadają za tymi odtwarzaczami, wkrótce będą miały alternatywę, ponieważ firma Radionomy, która odpowiedzialna jest za produkcję odtwarzacza Winamp, zapowiedziała, że program wraca na rynek.

Przeczytaj także: Tidal wprowadza darmowy plan! Zyska tym konsumentów?

Reklama

Odtwarzacz Winamp został zaprezentowany w 1997 roku i przez kilkanaście lat był podstawowym odtwarzaczem multimedialnym na komputerach PC z systemem Windows. Wraz z rozwojem technologii i wprowadzeniem usług streamingowych program ten poszedł w niepamięć. Ostatnia aktualizacja odtwarzacza pojawiła się w 2018 roku. Okazuje się jednak, że producent szykuje wielki powrót.

Unowocześniony i kompatybilny

Radiomony ogłosiło, że szuka beta-testerów do testowania nowej wersji odtwarzacza. Trwa też proces zatrudniania programistów, a sam producent proponuje współprace twórcom i artystom muzycznym. Nowa wersja Winamp będzie przystosowana do dzisiejszych wymagań użytkowników. Program ma oferować m.in. odtwarzanie muzyki z serwisów streamingowych, podcastów czy z dysków online.

Producent zdradził, że program będzie dostępny na wszystkie systemy operacyjne, czyli Windows, MacOS, Linux, ChromeOS oraz iOS i Android. Producent szacuje, że z programu Winamp skorzysta potencjalnie 80 milionów osób. Trzeba przyznać, że są to bardzo duże liczby. Zobaczymy, co z tego wyjdzie!

2 - ilość komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama