69
Views

Tidal dotychczas był platformą, która oferowała dostęp do swoich usług jedynie po opłaceniu subskrypcji. Teraz się to zmieni, ponieważ serwis streamingu muzyki wprowadza nowy darmowy plan i zmienia subskrypcję HiFi.

Tidal idzie śladami Spotify

Platforma do streamingu muzyki, Tidal od początku swojego istnienia nie oferowała darmowego dostępu do swojej muzyczne biblioteki. Każdy, kto chciał słuchać swoich ulubionych utworów na tej platformie, zmuszony był do płacenia subskrypcji. Być może dlatego właśnie platforma ta nie stała się tak popularna, jak Spotify. Szwedzki gigant oferuje przecież darmowy plan, dzięki czemu każdy może słuchać muzyki, pomimo kilku ograniczeń.

Przeczytaj także: Spotify przejmuję firmę od audiobooków. Firma zdominuje kolejny rynek?

Okazuje się, że Tidal w końcu zrozumiał swój błąd i wprowadza darmowy plan. Oczywiście użytkownicy, którzy zdecydują się na skorzystanie z tego typu pakietu, muszą pogodzić się z pewnymi aspektami – mowa tutaj nie tylko o reklamach, ale także jakości muzyki do 160 kbps. Użytkownik nie zyska także możliwości korzystania ze spersonalizowanych zawartości oraz statystyk dotyczących słuchania.

To nie wszystkie zmiany w serwisie

Platforma streamingowa Tidal słynęła z jakości HiFi, który oferował zdecydowanie lepsze brzmienie niż w przypadku konkurencji. Teraz platforma postanowiła rozdzielić ten plan na dwie opcje. Podstawowa, czyli HiFi będzie kosztować 19,99 PLN, a użytkownicy będą mogli słuchać muzyki w bezstratnej jakości do 1411 kbps, funkcji Connect i “Moja aktywność”.

Droższy plan oferuje bardziej zaawansowane technologie dźwięku, z jakich może korzystać subskrybent. Program HiFi Plus wyceniono na 39,99 PLN miesięcznie i po jego wykupieniu zyskujemy dostęp do Dolby Atmos, Sony 360 Audio Recordings oraz Master Quality Authenticated (MQA). Tidal wprowadza także możliwość wspierania ulubionych artystów.

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.