92
Views

Spotify zaczynało jako platforma do streamowania muzyki. Z czasem jednak poszerzyło swoje horyzonty i weszło na rynek podcastów. Szwedzka firma całkowicie zdominowała tę dziedzinę streamingu. Teraz przyszła pora na kolejne wyzwania – audiobooki.

Spotify przejmuje Findaway

Szwedzka platforma streaminogowa poszerza swoje horyzonty. Po zdominowaniu rynku streamowania muzyki i podcastów Spotify ma kolejny cel – stać się największą platformą do streamowania książek w wersji audio. Krokiem w tym kierunku jest wykupienie całej firmy Findaway, która specjalizuje się właśnie w rynku audiobooków!

Findaway to firma, która pierwsze kroki stawiała w 2004 roku. W ciągu tych wszystkich lat firma bardzo się rozrosła. W swoim portfolio może wymienić współpracę z takimi firmami, jak Apple, Google, Storytel czy Audiobooks.com. Firma oferuje wiele przydatnych usług, zarówno dla użytkowników, autorów i wydawców książek, w celu prostszego przeniesienia książki ze słowa pisanego, na mówione.

Przeczytaj także: Spotify Premium za mniej niż 5 złotych? Serwis testuje nowy plan!

Jaką drogę obierze szwedzka firma?

Spotfiy zdecydowało się na przejęcie całej firmy, włącznie z pracownikami, dlatego też skład Findaway nie zostanie zmieniony. Nir Zicherman, osoba odpowiedzialna za audiobooki w Spotify powiedział, że zakup firmy Findaway jest formą przyśpieszenia wejścia na rynek audiobooków szwedzkiej platformy. Warto jednak zaznaczyć, że na Spotify możemy znaleźć audiobooki, jednak ich ilość jest znikoma.

Jak użytkownicy będą mogli korzystać z audiobooków? Tego nie wiemy. Firma nie podała, czy książki będą dostępne w ramach abonamentu premium. Być może będzie się to wiązało z wykupieniem oddzielnego dostępu lub droższym pakietem dającym dostęp do muzyki i książek. Wiemy jednak, że książki pojawią się bezpośrednio na platformie. Wspomniano również o technologii Open Access. Będzie pozwalała na słuchanie audibooków w aplikacji Spotify pomimo tego, że książka została kupiona w innym miejscu.

Źródło: The Verge

Kategoria artykułu
Nowe technologie
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.