Nowe BMW M5 Touring konkurent Audi RS6
171
Views

W siedzibie Audi popłynęło wiele brzydkich słów po tym, jak wszyscy dowiedzieli się, że powstanie M5 Touring. Niewiele o nim wiadomo, jednak… to wystarczy, by każdemu zaczęło mocniej bić serce.

Nie oszukujmy się, w Monachium, w siedzibie BMW wiedzą co robią. Audi RS6 robi furorę od dawna. Mercedes również ma swoją Klasę E w AMG, która potrafi jeździć zarówno szybko, jak i bokiem. Przewidywalne było też to, że po premierze i dużym sukcesie BMW M3 Touring przyszła potrzeba na przygotowanie większego kombi z usportowionym charakterem. Jeśli twa luba mówiła ci, że masz kupić duże kombi, bo czas najwyższy by dorosnąć, automatycznie myślałeś właśnie o Audi RS6 albo Mercedesie-AMG E63. Teraz wybór będzie jeszcze większy, a rywalizacja jeszcze bardziej agresywna, bowiem w przyszłym roku wkroczy BMW M5 Touring.

BMW M5 Touring. Rywal dla Audi RS6 i Mercedesa-AMG E63.
BMW M5 Touring. Rywal dla Audi RS6 i Mercedesa-AMG E63.

BMW M5 Touring wkracza na salony

To żadne przecieki. Oficjalnie, takie duże sportowe kombi z Monachium będzie w przyszłym roku oferowane w salonach. Warto wiedzieć, że BMW M5 “w kombi” otrzyma częściowo zelektryfikowany układ napędowy. Ma ona pozwolić na połączenie dynamiki i zwinności, ale też na uspokojenie ekologów, którzy już teraz pewnie dostają nerwicy na myśl o tym, co kombinuje zespół BMW M.

A więc powstanie M5 Touring. RS6 ma problem. Spory problem.
A więc powstanie M5 Touring. RS6 ma problem. Spory problem.

Warto wspomnieć. że to nie pierwsze M5 Touring. Wystarczy cofnąć się do 1992 roku, kiedy to Niemcy oferowali kombi z rzędowym R6 o pojemności 3,8 litra. Silnik generował 340 KM i 400 Nm momentu obrotowego. Na tamte czasy liczby te robiły wrażenie. Dodajmy do tego przyspieszenie na poziomie 5.9 sekundy i napęd na tył – nie chcę sobie wyobrażać co potrafiło tamto M5. Ba, znając dzisiejsze zaawansowanie technologii aż strach pomyśleć, jak będzie jeździć najnowsze BMW M5 Touring, które pojawi się w 2024 roku.

Nowe BMW M5 Touring konkurent Audi RS6
Nowe BMW M5 Touring konkurent Audi RS6

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Daniel Laskowski

Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.