162
Views

Wielkie koszykarskie święto NBA All-Star Weekend zbliża się do nas wielkimi krokami. Już 7 marca na parkietach hali Philips Arena w Atlancie pojawi się 24 najlepszych zawodników obecnego sezonu NBA. Podczas przerwy między głównym spotkaniem zostaną rozegrane dodatkowe konkursy.

Kto powalczy o tytuły podczas konkursów NBA All-Star Weekend?

Weekend Gwiazd NBA nie sprawdza się jedynie do rozegrania jednego spotkania, w którym to 24 najlepszych zawodników obecnego sezonu zmierzy się ze sobą. Podczas trwania imprezy poznamy króla wsadów, najlepszego strzelca za trzy oraz zawodnika, który popisze się najlepszymi umiejętnościami pokonując tor przeszkód.

O tytuł najlepszego dunkera w lidze powalczy trzech zawodników: Obi Toppin z New York Knicks, Cassius Stanley z Indiana Pacers oraz Anfernee Simons z Portland Trail Blazers. W przypadku konkursu wsadów nie ma niedoznacznego faworyta, ponieważ wszyscy trzej zawodnicy prezentują podobny poziom atletyzmu. Zwycięstwo będzie zależało więc od wyobraźni każdego z uczestników.

https://www.youtube.com/watch?v=1zqZHEYL3yc

Konkurs rzutów za trzy powinien przynieść o wiele więcej emocji. O tytuł najlepszego snajpera w lidze będzie biło się sześciu zawodników. Kim są uczestnicy? Tytułu będzie bronił Devin Booker z Phoenix Suns, jednak głównym faworytem konkursu jest zdecydowanie Stephen Curry. Zawodnik Golden State Warriors uznawany jest za najlepszego strzelca wszechczasów. O tytuł powalczą również Zach LaVine z Chicago Bulls, Donavan Mitchell z Utah Jazz oraz dwóch zawodników Boston Celtics – Jayson Tatum oraz Jaylen Brown. Warto nadmienić, że cała szóstka pojawi się w samym Meczu Gwiazd.

NBA All-Star Weekend
Kto zostanie królem rzutów za trzy punkty?

NBA Skills Challange, czyli sprawdzian umiejętność zawodników w poprzednim sezonie skończył sie kuriozarlnie. Jayson Tatum z Boston Celtics w finale pokonał Trae Younga z Atlanta Hawks rzutem z połowy! W tym roku jednak żaden z powyższych zawodników nie wystąpi w konkursie umiejętności. O tytuł NBA Skills Challnage zawalczą:

  • Robert Covington z Portland Trail Blazers,
  • Luka Doncić z Dallas Mavericks,
  • Chris Paul z Phoenix Suns,
  • Julius Randle z NY Knicks,
  • Domantas Sabonis z Indiana Pacers
  • Nikola Vucevic z Orlando Magic

W tym przypadku można wyróżnić dwóch faworytów – Chrisa Paula, jednego z najlepszych rozgrywających w historii NBA oraz Lukę Doncicia, wschodzącą gwiazdę z Europy.

Drużyny meczu gwiazd wybrane. Na kogo postawił LeBron James, a kogo wybrał Kevin Durant?

Dziś w nocy odbył się również draft. Podczas niego LeBron James z LA Lakers oraz Kevin Durant z Brooklyn Nets wybrali swoje drużyny. Można by powiedzieć, że drużyny są zbalansowane, bo przecież w meczu zagrają najlepsi zawodnicy ligi. Wydaje się jednak, że LeBron lepiej złożył swoją drużynę. Niestety, w samym meczu gwiazd nie wystąpi Kevin Durant, który boryka się z kontuzją łydki. Jego miejsce w pierwszej piątce zajął Jayson Tatum. Tak prezentują się #TeamLeBron i #TeamKD.

Kategoria artykułu
Sport
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.