Poznań Motor Show 2016

WYBRANE WYDARZENIA SALON SAMOCHODOWY

Motor Show Truck

Część poświęcona pojazdom ciężarowym na pewno przyciągnie pod targową iglicę właścicieli firm transportowych, przedstawicieli stowarzyszeń branżowych, dealerów pojazdów ciężarowych
i dostawczych, kierowców zawodowych oraz wszystkich kochających klimaty trakerskie.
W Pawilonie czwartym oraz na przyległym parkingu zobaczymy wyjątkowo ciekawe trucki, między innymi amerykańską ciężarówkę Kenworth W 900. Dużym zainteresowaniem zwiedzających powinna cieszyć się także największa w Europie naczepa hotelowa, zbudowana przez firmę Łączyńscy z Gniezna.

Sobota na Motor Show Truck będzie zarezerwowana dla najbardziej popularnej dyscypliny wśród prawdziwych trakerów. Nie chodzi o piłkę nożną lub boks, a o siłowanie na rękę. W Poznaniu zostaną rozegrane pierwsze w tym roku zawody z cyklu Mobil Delvac Strong Traker. Zawodnicy wystartują w dwóch kategoriach – dla kierowców zawodowych oraz Open. Pierwsze turnieje Mobil Delvac Strong Traker z 2010 roku momentalnie spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród kierowców ciężarówek. Przez kolejne lata w eliminacjach uczestniczyły tysiące osób, a turniej zyskał miano najbardziej prestiżowych zawodów armwrestlingowych dla trakerów. Najlepszym zawodnikiem wszystkich edycji Mobil Delvac StrongTrakera jest Marcin Dudek. „Armwrestling nie jest wyłącznie sportem siłowym, a duży obwód bicepsa to za mało, żeby wygrywać turnieje „Mobila”. Liczy się technika, przygotowanie szybkościowe i wytrzymałościowe”

Ponadto Fundacja Cooperatio wspólnie z MotoPomocni.pl zorganizuje pilotażowy konkurs
w ratownictwie drogowym skierowany do uczniów szkół mechanicznych w całej Polsce.

Organizator:
V8 Team, Biznes Motoryzacyjny Polska oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie.
Kiedy: 31.03-03.04.2016 r.,
pawilon nr 4

„Jak jeździsz” – kampania społeczna Banku Zachodniego WBK

Dla wielu edukacja i rozrywka to jak zestawienie plusa i minusa w akumulatorze, silnika “Malucha” w nadwoziu Ferrari albo Rollse-Royce na polskiej drodze – nic do siebie nie pasuje. Bank Zachodni WBK przekona jednak, że naukę odpowiedzialnej jazdy i bezpieczeństwa na drodze można połączyć z fantastycznymi atrakcjami. Nie wierzysz? Przekonaj się! Będziemy czekać na Państwa na Motor Show Poznań 2016 na stanowisku 15A w pawilonie 5 nie tylko wraz z pięknymi hostessami
i motoryzacyjnymi niespodziankami, ale również z Ambasadorem „Jak Jeździsz” – Kubą Giermaziakiem, drużynowym mistrzem serii Porsche Supercup i pierwszym Polakiem, który wystartował w prestiżowym wyścigu 24h Le Mans. Kierowca wyścigowy będzie do Państwa dyspozycji w trakcie Press Day od 15:00 do 16:00 oraz w sobotę od 12:00 do 14:00. Przyjdź i przekonaj się, że dbanie o bezpieczeństwo na drodze może być bardzo… emocjonujące!

Organizator:
WBK
Kiedy: Press Day od 15:00 do 16:00 oraz w sobotę od 12:00 do 14:00, pawilon nr 5

„Z ziemi włoskiej do Polski – 85 lat licencji Fiata w Polsce”

Automobilklub Wielkopolski od lat obecny jest na salonach motoryzacyjnych MTP w Poznaniu. Prezentowane przez członków Komisji Pojazdów Zabytkowych samochody, motocykle i rowery sięgające niekiedy czasów początków motoryzacji zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem zwiedzających zadziwiając kunsztem i poziomem renowacji. Tegoroczna ekspozycja ma odrębny, szczególny, monotematyczny charakter. Mija 85 lat od chwili, kiedy to w 1931 roku polski rząd podpisał na okres 10 lat umowę  z Fiatem dotyczącą produkcji licencyjnej samochodów
w Państwowych Zakładach Inżynierii w Warszawie. Produkcję przerwała wojna. Do licencyjnego Fiata powrócono po latach w modelach 125p i 126p. Przygotowana na parterze pawilonu nr 4 na 300 mkw. ekspozycja  pod hasłem „Z ziemi włoskiej do Polski – 85 lat licencji Fiata w Polsce” zaprezentuje 19 zabytkowych pojazdów.  Zobaczymy i te sprzed okresu licencji oryginalne włoskie np. Fiat 509 Sport z 1926 roku, czy Fiat Spider z 1929 roku / na ekspozycji współczesnego Fiata/ oraz samochody licencyjne np. Fiat 508 Łazik z 1936 roku, Fiat 508 Junak z 1938 roku.

Bogato reprezentowana będzie gama Fiatów z lat 60-tych, w tym Fiat 500, Fiat 600, Fiat Multipla oraz przepiękne kabriolety 1200 i 1500 zaprojektowane przez Pininfarinę. Jesteśmy przekonani, że każdy miłośnik pojazdów zabytkowych znajdzie coś dla siebie, a  oglądając Fiaty przywróci
w pamięci związane z nimi rodzinne wspomnienia.

Bo to Fiat „zmotoryzował” nasz kraj.

Organizator:
Automobilklub Wielkopolski
Kiedy: 31.03-03.04.2016 r., Pawilon nr 4

Wystawa Aut Modyfikowanych

W/A/M to wystawa aut modyfikowanych organizowana przez ekipę Black Driver Club. Jedyne miejsce na całym terenie targów Motor Show, gdzie będzie można zobaczyć przerobione
w efektowny sposób auta. Oprócz licznej grupy zmodyfikowanych aut, odbędzię się 1 runda międzynarodowych zawodów DB Drag Racing Association Poland, czyli pomiary decybeli
w najgłośniejszych autach w Polsce i nie tylko. Pokażemy Wam to czego nie doświadczycie w innym miejscu na terenie targów.

Organizator:
Stowarzyszenie Motoryzacyjne Black Drivers Club
Kiedy: 31.03-03.04.2016 r., teren otwarty k. Pawilonu 5A

Super Moto Dealer 2015

Już po raz trzeci Głos Wielkopolski i Poznań NaszeMiasto, będą przeprowadzać plebiscyt Super Moto Dealer 2015 (ocena za rok 2015). Jak zwykle czytelnicy i internauci będą mogli zgłaszać
i głosować na dealerów samochodów osobowych i motocykli (w jednej kategorii). Każdy z nich (czytelników i internautów), będzie mógł oddać głos na tego dealera, z którego usług jest najbardziej zadowolony, zwracając szczególną uwagę nie tylko na aspekt sprzedaży, ale także na całą obsługę posprzedażową. Nad prawidłowym przebiegiem plebiscytu będzie czuwała Kapituła Plebiscytu. Będzie ona opiniowała wszystkie zgłoszenia, tak aby czytelnicy mogli wybierać spośród „najlepszych z najlepszych” w Wielkopolsce.

Będzie to także znakomita okazja dla wielkopolskich dealerów na zaprezentowanie gamy swoich usług, jakie oferują klientom. Odbywał się on będzie na łamach Głosu Wielkopolskiego, gazety bezpłatnej Poznań NaszeMiasto oraz trzech największych lokalnych tygodników tj. Tygodnika Pilskiego, Gnieźnieńskiego Tygodnia, Ziemi Kaliskiej. Całość zostanie wzmocniona wsparciem następujących portali internetowych: gloswielkpolski.pl, poznan.naszemiasto.pl. gniezno.naszemiasto.pl, kalisz.naszemiasto.pl i ostrow.naszemiasto.pl. Uroczyste wręczenie tytułu „SuperDealera 2015” odbędzie się podczas tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych Motor Show”. Partnerem akcji są Międzynarodowe Targi Poznańskie, organizator Motor Show 2016.

Organizator:
Głos Wielkopolski oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie
Kiedy: 01.04.2016 r., pawilon nr 4

Best Car 2016

Best Cars 2016 to juz 22. edycja motoryzacyjnego plebiscytu. Głosowanie odbywa się w 12 krajach Europy oraz w Chinach, Brazylii i Meksyku. Jury plebiscytu, którego członkiem może być każdy, wybiera najlepsze auta z 364 modeli podzielonych na 11 klas. Ogłoszenie polskich wyników odbędzie się podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach Motor Show 2016.

Organizator:
Auto Motor i Sport
Kiedy: 31.03.2016 r.

Motor Show Awards

Trzecia edycja plebiscytu dziennikarzy, w którym wezmą udział: Adam Kornacki, Włodzimierz Zientarski, Szymon Sołtysik, Wojciech Kukuła, Stanisław Sewastianowicz, Lech Potyński, Jacek Ociepko, Martin Śliwa, Kuba Bielak, Szymon Dziawer, Adam Majcherek, Mariusz Łowicki.

Ponieważ każdy z nas jest inny i kieruje się czym innym w swoich motoryzacyjnych wyborach, chcemy podkreślić ten indywidualizm, dając dziennikarzom pełną swobodę w dokonaniu wyboru firm, które zasłużyły sobie na uznanie.

Dlatego w ramach Motor Show Awards 2016 przyznane zostaną nagrody osobiste jurorów oraz jedna wspólna nagroda główna Grand Prix. Laureatami mogą zostać tylko firmy, które są wystawcami na Motor Show 2016. Każdy z członków jury sam określa za co chce przyznać swoją nagrodę. Może to być wyróżnienie produktu, usługi, kampanii promocyjnej czy jakiegokolwiek innego działania firmy, która jego zdaniem zasługuje na uznanie. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 31.03.2016 r. Każdy z członków kapituły opowie w kilku zdaniach o swoim wyborze.

———————

WYBRANE WYDARZENIA
SALON MOTOCYKLOWY

Custom Festival

Po raz siódmy w swojej historii i po raz piąty w ramach poznańskiego Motor Show redakcja magazynu motocyklowego „Custom” organizuje Mistrzostwa Polski Motocykli Customowych.
W pawilonie 6 będzie można zobaczyć najlepsze customowe maszyny jakie wyjechały z polskich warsztatów w ostatnim czasie. Strefę Custom wypełniają: długie i smukłe choppery, potężne cruisery, komfortowe baggery, zgrabne cafe racery, agresywne street fightery, klimatyczne motocykle w oldschoolowym stylu, imponujące trójkołowce oraz customy na bazie motocykli pochodzących z krajów byłego bloku wschodniego. Wszystkie te dwu i trójkołowe cudeńka zbudowane są przez ludzi obdarzonych niewyczerpaną wyobraźnią i zmysłem estetycznym, które łączą z wysokimi umiejętnościami warsztatowymi. Tylu niepowtarzalnych motocykli napędzanych benzyną i marzeniami nie zobaczycie w naszym kraju w jednym miejscu nigdzie indziej!

Organizator:
Magazyn motocyklowy „Custom”
Kiedy: 31.03-03.04.2016 r. pawilon nr 6

Pokazy Stuntu

To ekstremalne emocje, zagwarantowane przez kaskaderskie pokazy motocykli i quadów
w wykonaniu m.in. Leo Stunta i pierwszej polskiej stunt girl, Ewy Pieniakowskiej. Jedno koło
w górze to za mało, a trzy to jeszcze wyzwanie. Zapraszamy na otwarte tereny Motor Show, by zobaczyć mistrzowskie wyczyny Leo i Ewy, którzy po raz kolejny zadziwią nas swoimi umiejętnościami.

Kiedy: 31.03-03.04.2016 r., sektor 10, przy pawilonie 6A

———————

Żeński pierwiastek targów Motor Show

Również podczas tegorocznej edycji Motor Show nie zabraknie przedstawicielek płci pięknej. Na stanowisku dziewczyn z portalu Speed Ladies pojawią się panie, które inspirują swoją motoryzacyjną działalnością. Póki co możemy zdradzić obecność Anity Seidel, dziewczyny która zakochała się w czarnym sporcie i wraz ze swoim motocyklem żużlowym przyjedzie do Poznania oraz Weroniki Kwapisz, podróżniczki motocyklowej, autorki książki „Wszystko zaczyna się od marzeń”.

Pawilon 6A, stoisko nr 3

———————

WYBRANE WYDARZENIA
SALON CARAVANINGU

Zlot Caravaningu

Jest nieodzownym elementem Salonu caravaningowego. Już po raz czwarty targowe tereny zostaną zdominowane przez miłośników spędzania wolnego czasu w „domu na czterech kółkach”. Każdy taki zlot, to okazja do spotkań, rozmów, wymiany cennych doświadczeń i co ważniejsze, planowania wspólnych wyjazdów na rozpoczynający się nowy sezon. To również wędrówki między pojazdami, zwiedzanie wnętrz i porównywanie akcesoriów.

Organizator:
Polskie Towarzystwo Turystyki Camperowej i Caravaningowej, Camper Team i magazyn „Polski Caravaning”

Kiedy: 31.03-03.04.2016 r.

CampRest – dla ludzi, którzy cenią wolność

Jedną z atrakcji stoiska Camprest będzie prezentacja nowego modelu terenowej przyczepy campingowej FREERIDER marki Mini-Caravans o DMC 750kg, czyli bardzo lekkiej przyczepy
o szerokich możliwościach oraz przyczepy ALPHA CARGO – po raz pierwszy w barwach CampRest!

Poza prezentacją przyczep, będzie można zapoznać się i pobawić, unikalną na skalę światową kamerą 360FLY, która nagrywa filmy w 360 stopniach a steruje się nią w bardzo prosty sposób za pomocą smartfona. Taka kamera z pewnością przyda się podczas wszelkich wyjazdów.

Organizator:
CampRest

Kiedy: 31.03-03.04.2016 r.
Pawilon 15, stoisko nr 6

NOWOŚCI TARGOWE
SALON SAMOCHODOWY

AUDI

Podczas Poznań Motor Show 2016, Audi skoncentruje się na prezentacji nowości modelowych koncernu. Zwiedzający stoisko czterech pierścieni będą mieli okazję ujrzeć absolutne nowości
z Ingolstadt: kompaktowego SUV’a Audi Q2 oraz model koncepcyjny – sportowego, luksusowego SUV’a z wyłącznie elektrycznym napędem. Po raz pierwszy w Polsce pokazane będą również sportowe modele Audi: RS 6 Avant Performance, RS 7 Performance oraz S8 Plus.

Poznań Motor Show to najważniejsza w Polsce wystawa motoryzacyjna. Jak co roku koncentruje się na prezentacji nowości. Wśród wystawców nie zabraknie marki Audi, która przedstawi swoje najnowsze modele oraz gamę samochodów mających już mocną pozycję na polskim rynku.

„Przede wszystkich chcemy zaprezentować w Poznaniu nasze dwie absolutne nowości – kompaktowego SUV’a Audi Q2, który swą światową premierę miał zaledwie kilka dni temu podczas wystawy motoryzacyjnej w Genewie oraz koncepcyjny model Audi e-tron quattro concept, pokazany po raz pierwszy na targach IAA 2015 we Frankfurcie” – mówi Leszek Kempiński, PR Manager Audi.

Audi Q2 to miejski pojazd użytku codziennego i rekreacyjnego, łączący progresywną stylistykę
i dużą funkcjonalność. Proponowane w nim systemy connectivity, infotainment i wsparcia kierowcy, pochodzą z klasy luksusowych limuzyn. Natomiast Audi e-tron quattro concept to koncepcyjny model z wyłącznie elektrycznym napędem, na który składają się aż trzy silniki elektryczne, jeden umieszczony na osi przedniej, dwa kolejne na tylnej. Dzięki temu, samochód ten jest elektrycznym quattro – pojazdem dynamicznym, a jednocześnie bardzo wydajnym.

Stoisko Audi zlokalizowane będzie w pawilonie 3A MTP. Oprócz nowości, zobaczyć będzie można na nim również po raz pierwszy w Polsce prezentowane Audi RS 6 Avant Performance, Audi RS
7 Performance, Audi S8 Plus oraz inne modele znane już z polskich dróg.

Pawilon 3A

————————————————-

BMW na targach Motor Show w Poznaniu

BMW po raz kolejny zaprasza odwiedzających poznańskie targi na ekscytującą wycieczkę w świat marki. Motywem przewodnim stoiska BMW jest „Driving luxury”. Będzie można zobaczyć najbardziej luksusowe propozycje BMW: auta serii 6, innnowacyjnej serii 7, BMW i8 oraz luksusową linię BMW Individual. Swoją polską premierę będzie miało też nowe BMW M760Li xDrive, topowa wersja imuzyny serii 7, napędzana przez 12-cylindrowy silnik benzynowy M Performance TwinPower Turbo, który generuje moc 600 KM i rozpędza auto od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy. Samochód łączy w sobie dwie cechy – wyjątkowe wyrafinowanie i ogromną moc, a marka tym modelem po raz kolejny wyznacza nowe standardy w segmencie luksusowych sportowych limuzyn.  Ponadto w Poznaniu goście będą mogli zaznajomić się z historią marki obchodzącej w tym roku swoje 100-lecie, ale także zajrzeć w jej przyszłość.

Podczas targów Motor Show w Poznaniu odbędzie się polska premiera nowego MINI Cabrio, ekscytującego kabrioletu łączącego charakterystyczne dla marki gokartowe doznania z jazdy
z wyróżniającą się stylistyką. MINI Cabrio to kolejny zaprezentowany model z nowej gamy MINI. Jego środowiskiem naturalnym jest styk tętniącej życiem metropolii i bulwaru nad oceanem. Właśnie takie miejsce było inspiracją przy projektowaniu stoiska MINI na targach. Odwiedzający będą mieli okazję przez chwilę poczuć się jak na kalifornijskim bulwarze, co z pewnością ułatwi wyjątkowy kolor premierowego modelu: Caribbean Aqua. Na stoisku, poza premierowym MINI goście zobaczą też inne modele z gamy marki, w tym wprowadzonego pod koniec ubiegłego roku MINI Clubman, auta udowadniającego, ze MINI może być także samochodem dla całej rodziny.

Pawilon 3,  stoisko nr 12

————————————————-

Citroën SpaceTourer „ŻYCIE BEZ GRANIC*”

Nowoczesny i pełen charakteru – taki jest nowy CITROËN SpaceTourer. Z nadwoziem dostępnym
w trzech wariantach i różnymi konfiguracjami wnętrza doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia – dla rodziny, grupy przyjaciół, ale i do zastosowań zawodowych. W ciągłym ruchu i zawsze na czasie, nowy van bezkompromisowo łączy w sobie komfort, praktyczność i estetykę. Dzięki nowej lekkiej platformie CITROËN SpaceTourer zapewnia dynamiczne właściwości jezdne
i najlepsze w swojej klasie parametry w zakresie spalania. Zastosowane technologie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i łatwość codziennej eksploatacji. SpaceTourer, niezastąpiony towarzysz w życiu intensywnym, życiu bez granic, zostanie zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Genewie. CITROËN, prekursor w segmentach minivanów i kombinatów, posiada imponujące doświadczenie w zakresie projektowania pojazdów przestronnych i zarazem wszechstronnych, w których przyjemnie spędza się czas. Modelem SpaceTourer marka uzupełnia ofertę modelową i daje pokaz umiejętności marki w zakresie budowy kompletnej gamy modeli w segmencie vanów. Optymistyczny, praktyczny i pogodny w swym codziennym usposobieniu, SpaceTourer ułatwia życie i otwiera przed użytkownikami nowe możliwości.

Pawilon 5,  stoisko nr 16

————————————————-

NOWY DS 3

Od momentu wprowadzenia w 2010 r. DS 3  zdobył serce 390  tys. klientów. Od Paryża po Tokio, od Londynu po Buenos Aires, …. Dzięki wyrazistej osobowości, niepowtarzalnemu stylowi, przyjemności jazdy i nowoczesnemu wyposażeniu DS 3 stało się prawdziwą ikoną stylu. Zachwyca nowymi elementami stylistycznymi i większą funkcjonalnością.

„ Kultowe auto”,  „Jedyne w swoim rodzaju” ,„samochód, który odciśnie piętno na swojej epoce” … to opinie klientów zapytanych o DS 3. Dla projektantów aby odświeżyć taki samochód trzeba było wykorzystać to, co złożyło się na sukces DS 3 – możliwości personalizacji, styl i dynamikę – i dodać do tego nowoczesne technologie i wyposażenie. Nie zapominając o zamiłowaniu do starannego dopracowania najmniejszych detali, którymi są tak kluczowe dla projektantów marki DS.

Pawilon 5,  stoisko nr 16

————————————————-

FERRARI

California T

California T to model, który powstał by zapewnić kierowcy i pasażerom nieporównywalne wrażenia sportowe przy zachowaniu komfortu, bezpieczeństwa i wygody. W stosunku do poprzedniej Californii wprowadzono szereg przełomowych zmian w architekturze zawieszenia, dzięki czemu samochód lepiej trzyma się w zakrętach i jest bardziej dynamiczny. Jest to idealny model na rozpoczęcie historii z Ferrari. Pod maską znajdziemy nowy, turbodoładowany silnik V8, generującym moc 560 KM.

488 GTB

488 GTB zastąpił na rynku model 458 Italia. Jest najmocniejszym samochodem z silnikiem V8 stworzonym przez inżynierów z Ferrari. Jednostka napędowa, umieszczona centralnie dla lepszego rozkładu masy, generuje moc 670 KM, dzięki czemu przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 3 sekundy. Egzemplarz, który pokazujemy podczas tegorocznych Targów Motoryzacyjnych w Poznaniu, został stworzony za pośrednictwem usługi Tailor Made. W ramach tego programu klienci mają nieograniczoną możliwość personalizacji swojego wymarzonego Ferrari, tak jak przy zamawianiu garnituru szytego na miarę, każdy element samochodu można dostosować pod indywidualne gusta, a klient utrzymuje samochód jedyny w swoim rodzaju. Kolorystyka nawiązuje do samochodów wyścigowych zespołu NART, a środkowy pas został wykończony w unikalnym odcieniu niebieskiego o nazwie „Blu Katowice”.

F12berlinetta

Ferrari F12berlinetta jest flagowym modelem w ofercie Ferrari. Pierwsze skrzypce gra genialny 12-cylindrowy silnik o mocy 740KM. Pracując nad tym samochodem, inżynierowie spędzili wiele czasu próbując obniżyć zużycie paliwa, by móc zastosować mniejszy zbiornik paliwa co daje idealny rozkład mas 46% z przodu, 54% z tyłu. Samochód jest lżejszy i mniejszy od 599 GTB Fiorano. Zastosowano również innowacyjne rozwiązania aerodynamiczne, takie jak wloty doprowadzające powietrze do chłodzenia hamulców i charakterystyczny aero bridge.

Pawilon 5,  stoisko nr 4 A

————————————————-

 

Hyundai

Podczas rozpoczynających się 31 marca targów motoryzacyjnych Motor Show 2016 w Poznaniu, Hyundai zaprezentuje po raz pierwszy w Europie całkowicie nowy model Elantra. Jest to już szósta generacja najlepiej sprzedającego się na świecie modelu Hyundaia. Nowy Hyundai Elantra jest o 20 mm dłuższy i 25 mm szerszy w porównaniu do poprzednika, a przestronne wnętrze pozwala na pozycjonowanie go o segment wyżej. Nowy samochód wyróżnia się również pod względem liczby wiodących w klasie rozwiązań gwarantujących wygodę i bezpieczeństwo. Fotel kierowcy ze zintegrowanym systemem pamięci (IMS) zapewnia maksimum komfortu, a inteligentny bagażnik ułatwia załadunek, otwierając się automatycznie gdy kierowca posiadający kluczyk znajduje się w bliskiej odległości. Nowoczesne rozwiązania, takie jak system wykrywania martwego pola (BSD), czy system ostrzegania przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu (RCTA) zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa. W konstrukcji nadwozia wykorzystano o 32% więcej stali
o wysokiej wytrzymałości, w celu uzyskania większej trwałości i sztywności.

Kolejną atrakcją stoiska marki Hyundai będzie prezentowana po raz pierwszy w Polsce unikatowa hybryda Hyundai IONIQ (czyt. ajonik).  IONIQ to pierwszy na świecie model, który może być wyposażony w jeden z trzech, różnych napędów: elektryczny, hybrydowy typu plug-in
(z możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego) lub klasyczny hybrydowy. Samochód został zaprojektowany przy wykorzystaniu najnowszych możliwości technologicznych. Hybryda, osiągająca najwyższą wydajność w swojej klasie, jest ekonomiczna i pozostaje wierna idei prawdziwego samochodu, dającego satysfakcję z jazdy dzięki nowoczesnemu wyglądowi
i dynamicznym osiągom. Model IONIQ Hybrid napędza nowo opracowany, czterocylindrowy silnik 1.6 GDI Kappa oraz silnik elektryczny o mocy 32 kW (43,5 KM) zasilany zaawansowanymi akumulatorami litowo-jonowymi. Ten podwójny zespół napędowy zapewnia łączną moc maksymalną 103,6 kW (141 KM) oraz maksymalny moment obrotowy 27 kGm (265 Nm). Nowa, dwusprzęgłowa automatyczna skrzynia biegów o sześciu przełożeniach (6DCT) działa wyjątkowo szybko i płynnie, zapewniając dynamiczną i oszczędną jazdę.

Przypominająca modele typu coupe sylwetka IONIQ jest opływowa, co w połączeniu z aktywnymi
i pasywnymi rozwiązaniami zmniejszającymi opór powietrza, pozwoliło uzyskać znakomity współczynnik Cx = 0,24, będący jednym z najlepszych na rynku.

Pawilon 5,  stoisko nr 16

————————————————-

Infiniti – Kompakt jak żaden inny – Infiniti Q30

Śmiały charakter, niekonwencjonalna bryła nadwozia, asymetryczne wnętrze – oto samochód zaprojektowany z myślą o nowej generacji nabywców, którzy nie chcą być postrzegani przez pryzmat wyboru typu nadwozia. Auto ma wyrażać ich samych, indywidualizacja ma być środkiem personalnego wyrazu – podejścia „Made for me”, które jest fundamentem nowego luksusu. I na nim została oparta filozofia tworzenia Q30 – pierwszego kompaktu klasy premium Infiniti. Jeszcze więcej możliwości personalizacji dają trzy całkowicie odmienne wersje stylistyczne.

Sportowe coupé – Infiniti Q60 – Światowa premiera dealerska

Prosto z salonu genewskiego przyjechało do Poznania całkowicie nowe coupé Infiniti – model Q60. Ekspresyjne proporcje i linie przywołujące obraz naprężonych mięśni sportowca prezentują język stylistyczny Infiniti, który można określić jako „elegancję mocy”. Sercem nowego modelu jest zupełnie nowy, lekki i wyrafinowany technologicznie trzylitrowy silnik V6 twin-turbo o mocy 405 KM, który ma odegrać kluczową rolę w spełnianiu swojej misji – dawaniu frajdy z ekscytującej jazdy.

Pawilon 5,  stoisko nr 8

 

————————————————-

Ofensywa produktowa marki Kia

trwa i na tegorocznym Poznań Motor Show, zaprezentuje ona dwa całkowicie nowe modele.
W Poznaniu swoją polską premierę będą miały długo oczekiwana Optima w nadwoziu kombi oraz hybrydowy crossover Niro. Wzorowana na modelu studyjnym o nazwie Sportspace Optima Sportswagon charakteryzuje się efektownym designem i wysoką jakością wykończenia wnętrza, podobnie jak nowa Optima sedan. Dodatkowymi atutami, dedykowanej wyłącznie na rynki Europy, wersji kombi są przestronniejsze i bardziej funkcjonalne wnętrze oraz dynamiczna i opływowa sylwetka nadwozia.

Niro to praktyczny i atrakcyjny wizualnie, pojemny crossover o niskim zużyciu paliwa przez zaawansowany napęd hybrydowy. Skonstruowany „od zera” jako dedykowany pojazd hybrydowy jest idealną kombinacją funkcjonalności crossovera z typową dla Kia, nowoczesną estetyką i ma wszelkie szanse wyróżniać się korzystnie wśród tradycyjnie konserwatywnej konkurencji. Docelowa emisja CO2 poniżej 89 g/km (średnia, testy własne Kia) zapewni niskie koszty eksploatacyjne.

Klienci w Polsce będą mogli oglądać w salonach Niro od trzeciego, a Optimę kombi od czwartego kwartału 2016 roku. Oprócz tego na stoisku Kia będzie można podziwiać pozostałe modele oferowane na naszych rynku, z IV generacją modelu Sportage na czele.

Pawilon 5,  stoisko nr 13

————————————————-

Mazda2, Mazda CX-3, Mazda3, Mazda6 i CX-5

Mazda zaprezentuje całą odnowioną gamę modeli – począwszy od najmniejszej Mazdy2, poprzez kompaktowy SUV – CX-3, który szturmem podbił europejski rynek od premiery w ubiegłym roku, Mazdę3, Mazdę6 i CX-5, aż po czwartą generację kultowego roadstera MX-5. Wszystkie zostały skonstruowane w oparciu o przełomowe technologie SKYACTIV – silniki, skrzynie biegów, podwozie i karoserię wyrażającą motyw designu KODO: Dusza Ruchu. Publiczność będzie mogła podziwiać Mazdy w kolorze Soul Red – unikatowym, trójwarstwowym lakierze metalicznym, opatentowanym przez markę.

Pawilon 3,  stoisko nr 8

————————————————-

Mercedes-Benz
Najinteligentniejsza limuzyna klasy wyższej

Mercedes-Benz prezentuje nową Klasę E – i dokonuje wielkiego kroku w przyszłość. Dziesiąta generacja biznesowej limuzyny łączy emocjonujący design karoserii ze stylową, szlachetnie wykończoną kabiną. Wraz z nową Klasą E debiutuje też szereg innowacji technicznych, które zapewniają nieznany dotąd poziom komfortu i bezpieczeństwa, a przy tym otwierają całkowicie nowy wymiar wspomagania kierowcy. Doświadczenie to uzupełnia niespotykana koncepcja obsługi multimediów oraz funkcji pojazdu. Kolejny przykład: nowo opracowany silnik wysokoprężny lekkiej konstrukcji i rekordowo niski współczynnik oporu powietrza ustanawiają klasowe standardy
w zakresie wydajności, a nowe, dostępne na życzenie wielokomorowe zawieszenie pneumatyczne gwarantuje niezrównany komfort i dynamikę jazdy. Cała ta lista – obejmująca również system Active Lane-change Assistant, który pozwala kierowcy wjechać na wybrany pas ruchu jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki – czyni nową Klasę E najinteligentniejszą limuzyną klasy wyższej.

 

Nowy Mercedes-Benz SLCNowa nazwa, nowa dynamika

W marcu 2016 roku, 20 lat po premierze pierwszej generacji Mercedesa SLK, model zadebiutuje na rynku w odświeżonej formie, ze zoptymalizowaną technologią i pod nową nazwą – SLC.
To nawiązanie do bliskich relacji z Klasą C, z którą roadster dzieli liczne rozwiązania techniczne.
W gamie silnikowej pojawiają się dwie nowości: bazowa wersja SLC 180 oraz topowy, sportowy wariant Mercedes-AMG SLC 43. Z zewnątrz uwagę zwraca osłona chłodnicy z diamentowym wypełnieniem oraz opcjonalne, inteligentne oświetlenie diodowe (ILS), a lista wyposażenia dodatkowego obejmuje zaawansowane systemy wspomagające. Zamówienia na SLC ruszyły
w połowie stycznia 2016 roku.

Nowy Mercedes-Benz SL – Legenda – teraz jeszcze bardziej dynamiczna

Nadjeżdża nowa odsłona motoryzacyjnej ikony: od początku 2016 roku klienci mogą składać zamówienia na znacząco udoskonalonego Mercedesa SL. Roadster otrzyma m.in. mocniejsze jednostki napędowe, 9-biegową przekładnię automatyczną 9G-TRONIC, system DYNAMIC SELECT
z pięcioma trybami jazdy do wyboru oraz zawieszenie Active Body Control z funkcją pochylania nadwozia w zakrętach. Z zewnątrz wyróżnia go dynamiczniej stylizowany przed pas. Wysoką użyteczność na co dzień zapewnia dach vario, który teraz może być składany lub rozkładany podczas jazdy z prędkością do 40 km/h, oraz automatyczna przegroda przestrzeni bagażowej. Pierwsze egzemplarze zmodernizowanego SL-a trafią do dealerów w kwietniu przyszłego roku. Mercedes-Benz SL jest klasą sam dla siebie: z jednej strony to elegancki roadster przeznaczony do zrelaksowanych wycieczek, z drugiej – dynamiczne coupé do sportowej jazdy po krętych drogach. Ola Källenius, Członek Zarządu Daimler AG odpowiedzialny za marketing i sprzedaż osobowych Mercedesów: „SL to całoroczny wóz, w pełni nadający się do codziennego użytku. Ale przede wszystkim to samochód marzeń na wyjątkowe chwile we dwoje”.

Nowy Mercedes-Benz Klasy S Kabriolet – Otwarty luksus

Cabriolet to szósty wariant obecnej Klasy S – i pierwszy luksusowy, czteroosobowy kabriolet Mercedes-Benz od 1971 roku. Zmysłowy, ekskluzywny design łączy on z najnowocześniejszą technologią oraz kompleksową koncepcją wentylacji i ochrony przed wiatrem, obejmującą inteligentną klimatyzację dla kabrioletów. Światowa premiera modelu odbędzie się 15 września,
w dniu inauguracji targów motoryzacyjnych we Frankfurcie. Na wystawie zadebiutuje również kolejny samochód marzeń Mercedes-AMG – S 63 4MATIC Cabriolet. Jego 5,5-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 430 kW (585 KM) i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego współpracuje
ze sportowym napędem na obie osie 4MATIC i pozwala na sprint do „setki” w 3,9 s.

„Po 44 latach miłośnikom Mercedesa po raz kolejny możemy zaoferować otwartą »eskę«. Nowa Klasa S Cabriolet symbolizuje nasze zamiłowanie do ponadczasowej, ekskluzywnej mobilności – zamiłowanie, które dzielimy z naszymi klientami” – podkreśla Ola Källenius, Członek Zarządu Daimler AG odpowiedzialny za sprzedaż osobowych Mercedesów.

Pawilon 5,  stoisko nr 7

————————————————-

 

Mitsubishi Motors

Polski oddział Mitsubishi Motors zaprezentuje w Poznaniu wyjątkowy eksponat – Mitsubishi eX Koncept. Koncepcyjne Mitsubishi Ex Concept jest wizją kompaktowego SUV-a z elektrycznym układem napędowym nowej generacji, zapewniającego wysoką wydajność ekologiczną, świetne przyspieszenie i cichą pracę. Zastosowanie dwusilnikowego układu napędowego Twin Motor 4WD
i zintegrowanego systemu kontroli jazdy S-AWC pozwoliło uzyskać bardzo precyzyjne prowadzenie samochodu przy jednoczesnym zachowaniu wyjątkowej stabilności. W modelu tym zastosowano technologię automatycznej jazdy, która łączy systemy łączności mobilnej w samochodzie
z zaawansowanymi rozwiązaniami w zakresie aktywnego bezpieczeństwa. Wszystko to gwarantuje możliwość pracy w trybie częściowo autonomicznym na drogach ekspresowych, jak również pozwala zaparkować auto w sposób automatyczny. Polska to pierwszy kraj europejski, który zaprezentuje ten model przybywający do Poznania prosto z Genewy. Ponadto w Poznaniu przedstawimy nowy model pickupa Mitsubishi L200, którego pełna gama właśnie teraz debiutuje na polskim rynku. Mitsubishi L200 5. serii to całkowicie nowa konstrukcja i prekursor nowej generacji pickupów. Konstruktorom udało się stworzyć nieosiągalną dotąd kombinację – nowe Mitsubishi L200 to pierwszy na rynku pojazd do ciężkiej pracy w terenie, który oferuje komfort

i własności jezdne samochodu osobowego. Obok debiutującego pickupa L200 z seryjnej produkcji, będzie można także podziwiać specjalną wersję o nazwie Mitsubishi L200 Monster. Przygotowany z myślą o jeździe w trudnym terenie samochód w nietypowych, żółto-czarnych barwach wyposażono dodatkowo w pakiet akcesoriów do jazdy w terenie. W jego skład wchodzi zestaw sprężyni amortyzatorów, który podnosi zawieszenie auta o 4 cm, wyciągarka Superwinch Tiger Shark 9500 z liną syntetyczną i ślizgiem oraz płytą montażową, komplet stalowych,
5-milimetrowych osłon silnika, skrzyni biegów i reduktora, aluminiowe, 17-calowe obręcze kół
z oponami typu MT oraz reflektory dalekosiężne w technologii LED.

Mitsubishi Motors pokaże też w Poznaniu najnowsze wcielenie modelu Mitsubishi Outlander PHEV – pierwszego na świecie hybrydowego SUV-a z elektrycznym napędem na 4 koła. Prezentowany na stoisku model nawiązuje wyglądem do rajdowego Mitsubishi Outlandera PHEV, który z sukcesami startuje w najtrudniejszych terenowych rajdach, takich, jak Asia Cross Country rally, Australasia Safari czy Baja Portalegre 500. Gośćmi specjalnymi firmy Mitsubishi Motors będą Anna Cieślak – ambasadorka modelu Mitsubishi ASX i Maciej Stuhr – ambasador modelu Mitsubishi Outlander PHEV.

Na stoisku Mitsubishi Motors będzie także można dokładnie zapoznać się z dwoma najpopularniejszymi modelami Mitsubishi w Polsce i Europie: crossoverem Mitsubishi ASX i nowym Mitsubishi Outlanderem 2016.

Pawilon 3,  stoisko nr 6

————————————————-

Nowy kompaktowy SUV od PEUGEOT na Motor Show

Kompaktowy SUV PEUGEOT 2008 to model niezwykle wyrazisty. Zwraca uwagę doskonałym zachowaniem na drodze i zapewnia unikalną przyjemność jazdy, która wręcz uzależnia. Stylistyka nowego modelu nawiązuje do kanonów tego segmentu, mocno eksponując jednocześnie moc
i solidność konstrukcji. Poszerzone nadkola, pionowy grill i osłony podwozia chronią karoserię,
a także pasażerów auta. Charakterystyczna linia dachu, relingi dachowe, ozdobne listwy
w drzwiach tylnych i spojler przykuwają uwagę wysmakowanym designem. Czarne klosze reflektorów i charakterystyczne tylne światła przypominające ślad pazurów wykonane w technologii 3D i stanowią widoczny z daleka znak rozpoznawczy. Innowacyjne oświetlenie kabiny podkreśla wysoką klasę użytych materiałów i staranne wykończenie każdego elementu.


Pawilon 5,  stoisko nr 6

————————————————-

 

NOWE RENAULT MEGANE GT

Nowe Renault  Megane GT napędzane silnikiem turbo 205 KM, oferuje wyposażenie wykorzystujące bogate know-how Renault Sport: system czterech kół skrętnych 4Control oraz odmienny design nadwozia i wnętrza, typowy dla modeli Renault Sport. System 4Control dostępny w Nowym Renault Megane GT jest unikatowy w tej klasie aut i umożliwia równoczesne skręcanie wszystkimi czterema kołami. Efektem jest niespotykana precyzja toru jazdy na krętych drogach i wyjątkowa zwrotność podczas jazdy miejskiej. Nowy Megane został również wyposażony w technologie wywodzące się
z wyższych segmentów, takie jak system Multi-Sense*, system multimedialny R-LINK 2 z dużym ekranem o przekątnej 8,7” oraz wyświetlacz przezierny Head-Up, a także nowoczesne systemy wspomagające prowadzenie i zwiększające bezpieczeństwo.

RENAULT TALISMAN

Renault Talisman to samochód wyposażony w najnowsze systemy i technologie, oferujący zupełnie nowy wymiar komfortu w tym segmencie. Renault Talisman wyróżnia się wyjątkowymi zaletami jezdnymi i możliwościami personalizacji doznań za kierownicą. Samochód został wyposażony
w technologię Multi-Sense*, która umożliwia dostosowanie auta do potrzeb kierowcy w zależności od tego, czy ma on ochotę na sportową, komfortową czy ekonomiczną jazdę. Samochód charakteryzuje się unikalnym zachowaniem na drodze, dzięki połączonemu działaniu układu jezdnego 4Control (4 koła skrętne) i elektronicznie sterowanych amortyzatorów, których parametry działania regulowane są  przez Multi-Sense. Talisman jest jedynym samochodem w segmencie
D wyposażonym w system 4 kół skrętnych 4Control i układ Electronic Damper Control. Jest oferowany w dwóch wersjach nadwoziowych: elegancki sedan oraz przestronne i komfortowe kombi – Grandtour.

NOWE RENAULT ESPACE

Nowe Renault Espace powróciło jako duży crossover o płynnej linii i masywnej, eleganckiej sylwetce. Samochód zapewnia niespotykaną przyjemność z jazdy, dzięki swojej zwrotności
i zaskakującej wręcz dynamice, jak na tak duże auto. Zostało to osiągnięte także dzięki znacznemu obniżeniu masy. W swojej nowej edycji Nowe Espace zachwyca atrakcyjnym wnętrzem z wiszącą konsolą centralną. Dzięki przestronnej kabinie i pojemnemu bagażnikowi, Renault Espace jest teraz idealnym crossoverem nawet dla 7 osób. Samochód oferuje komfortowe rozwiązanie dotyczące zmiany konfiguracji wnętrza – system One Touch, dostępny z menu systemu multimedialnego
R-Link 2 lub poprzez naciśnięcie przycisku w panelu, w bagażniku. Nowe Renault Espace, jako pierwsze zostało wyposażone w zaawansowany system Multi-Sense*.

RENAULT KADJAR

Renault Kadjar wnosi nową dynamikę do przyjętych w segmencie crossoverów kanonów, a także stanowi innowacyjną i atrakcyjną propozycję na rynku. Samochód wyróżnia się masywną linią nadwozia. Posiada sportowe i atrakcyjne wnętrze, doskonale wykończone wysokiej jakości materiałami. Samochód jest dostępny także z napędem na cztery koła. Jednocześnie dzięki swoim kompaktowym wymiarom (4,45 m dł. i 1,84 m szer.) jest zwrotny, co przydaje się podczas jazdy
w mieście. Kadjar, może być wyposażony w szereg aplikacji usług Renault on-line dzięki tabletowi R-Link 2. Pełen komfort gwarantują najnowsze układy wspomagające prowadzenie auta. Kadjar dysponuje również wyjątkowo dynamicznymi i oszczędnymi silnikami, które pozycjonują go na najwyższym poziomie w tym segmencie pod względem zużycia paliwa i emisji CO2.

RENAULT CAPTUR

Captur to miejski crossover Renault, będący połączeniem vana, SUV-a i hatchbacka. Tylna przesuwna kanapa auta zapewnia dużo miejsca pasażerom, jak i ich bagażom. Pomysłowe
i innowacyjne rozwiązania podkreślają charakter tego auta: duży schowek w desce rozdzielczej
w kształcie szuflady Easy Life (11 litrów); zdejmowane tapicerki, które można prać w pralce itp. Renault Captur pozwala na bardzo szerokie możliwości personalizacji – dwukolorowe nadwozie, kolorowe obręcze kół, jasną lub ciemną tonacja wnętrza, różne wzory tapicerek. Captur jest
w stanie dostosować się do najróżniejszych upodobań właściciela. Samochód posiada wbudowany multimedialny tablet Renault R-Link, który oprócz tradycyjnych funkcji jak nawigacja, funkcja Bluetooth czy radioodtwarzacz, zapewnia dostęp do szeregu aplikacji Renault on-line.

Pawilon 3,  stoisko nr 2

————————————————-

 

 

 

Suzuki na Poznań Motor Show

Podczas Poznań Motor Show odbędzie się polska premiera najnowszego hatchbacka Suzuki –Baleno. Model ten dołączy do oferty już wiosną.

Baleno to idealny hatchback. Łączy elegancki, wyorafinowany i dojrzały wygląd z przestronnością wnętrza i przyjemnością z jazdy. Dzięki zbudowanej na nowej płycie podłogowej kompaktowej bryle nadwozia, przestronnemu wnętrzu oraz wydajnym paliwowo napędom, Baleno jest stylowe, funkcjonalne i daje dużą przyjemność z jazdy, zachowując niskie zużycie paliwa. Baleno to hatchback, który nie uznaje kompromisów.

W nowym modelu zastosowano trzy całkowicie nowe rozwiązania technologiczne, których celem jest ulepszenie właściwości jezdnych oraz obniżenie zużycia paliwa. Są to: płyta podłogowa nowej generacji, nowy, turbodoładowany silnik BOOSTERJET z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz układ SHVS typu mild hybrid.

Pawilon 3,  stoisko nr 1

————————————————-

 

ŠKODA zachwyci na Poznań Motor Show

Na tegorocznej edycji Poznań Motor Show na stoisku ŠKODY zadebiutuje ŠKODA Superb SportLine. Wyrafinowany design flagowej limuzyny ŠKODY spotka się ze sportowym charakterem, co potwierdzają: elektroniczna blokada mechanizmu różnicowego XDS+ i dwustopniowa elektroniczna stabilizacja toru jazdy ESC Sport czy seryjnie instalowana funkcja wyboru profilu jazdy Driving Mode Selection, która może być uzupełniona o regulację adaptacyjnego zawieszenia Dynamic Chassis Control. Wersja  SportLine oferowana będzie na polskim rynku ze wszystkimi silnikami dostępnymi dla modelu Superb poza podstawowymi wariantami napędu benzynowego
i wysokoprężnego 1,4TSI/125KM 1,6TDI/120KM.

Należąc do grona największych producentów samochodów z napędem na obie osie w Europie, marka zaprezentuje na Targach modele z napędem 4×4: Octavię Scout, Yeti Outdoor, Superb Combi oraz niezwykłą ŠKODĘ Octavia RS 4×4. Dzięki napędowi na cztery koła, jej dysponujący pokaźnym momentem obrotowym silnik 2.0 TDI potrafi efektywniej przenieść 184 KM na podłoże, gwarantując jeszcze lepsze osiągi, precyzję prowadzenia i wyższy poziom bezpieczeństwa.

Na stoisku ŠKODY każdy będzie mógł przekonać się o korzyściach gwarantowanych przez modele
z serii wyposażenia JOY: Fabię, Rapida i Octavię. Modele z serii JOY można rozpoznać z zewnątrz między innymi przez przyciemniane tylne szyby, obręcze kół ze stopów lekkich oraz specjalne oznaczenia na nadwoziu. We wnętrzu niepowtarzalny klimat wprowadzają dedykowane tej wersji elementy wystroju: ozdobne obszycia oraz boki drzwi pokryte Alcantarą.

Na poznańskich targach pojawi się też silna reprezentacją modeli z linii Monte Carlo: ŠKODA Citigo, ŠKODA Fabia, ŠKODA Rapid i ŠKODA Yeti. Charakterystyczne dla tych modeli są: połączenie czerwieni nadwozia z czernią detali, sportowe akcesoria i podzespoły wysokiej jakości zapewniające jeszcze więcej emocji oraz specjalne elementy wykończenia kabiny.

Jako ciekawostkę ŠKODA zaprezentuje istniejący w tylko jednym egzemplarzu na świecie pojazd koncepcyjny – unikatową ŠKODĘ Rapid SPORT, zbudowaną dla miłośników marki na legendarny zlot fanów Grupy Volkswagen nad austriackim jeziorem Woerthersee.

Obok wspomnianych modeli odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć niepowtarzalny egzemplarz Superba z unikatowym wnętrzem autorstwa słynnego polskiego projektanta Tomasza Ossolińskiego.

Pawilon 3A

————————————————-

 

 

Toyota RAV4 Hybrid

Toyota RAV4, prekursor segmentu SUV i najpopularniejszy średni SUV w Polsce, debiutuje
z najnowocześniejszym napędem hybrydowym. To najbardziej oszczędny, najmocniejszy
i najszybszy RAV4 w historii. Napęd hybrydowy o łącznej mocy 197 KM składa się z silnika benzynowego 2.5 16V VVT-i i silnika elektrycznego. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8,3 s
i spala średnio 5,1 l/100 km. Do prędkości 50 km/h może pokonać kilka kilometrów na samym silniku elektrycznym. RAV4 Hybrid AWD ma napędzający tylne koła dodatkowy silnik elektryczny 68 KM. Auto wyposażone jest w wiele systemów bezpieczeństwa, m.in. w kamerę 360 stopni oraz pakiet Toyota Safety Sense rozbudowany o aktywny tempomat i system zapobiegania zderzeniu
z pieszym.

Toyota GT86

Toyota GT86 to sportowy samochód bez kompromisów. Tym modelem Toyota powraca do tradycji aut z tylnym napędem. Lekki i świetnie wyważony, o nisko położonym środku ciężkości, nawiązuje do swoich utytułowanych poprzedników – Toyoty 2000 GT i Corolli Levin AE86. O sportowym charakterze świadczą także kubełkowe fotele i bardzo precyzyjna, szybka skrzynia biegów. 2-litrowy silnik typu boxer o mocy 200 KM pozwala rozpędzić się do 100 km/h w 7,6 s. Prędkość maksymalna wynosi 226 km/h, a średnie zużycie paliwa to 7,1 l/100 km. GT86 kusi także tym, co widać z zewnątrz – atrakcyjny wygląd nadwozia, 17-calowe aluminiowe felgi, tylny spojler, czy podwójne, chromowane końcówki układu wydechowego sprawiają, że trudno oderwać od niego wzrok.

Toyota AYGO

Toyota AYGO to wyjątkowy samochód w segmencie A, z charakterystycznym znakiem „X” na przedzie. Auto daje niemal nieograniczone możliwości personalizacji, zarówno przy zakupie, jak
i w trakcie użytkowania. 10 elementów nadwozia i wnętrza można z łatwością wymieniać, dobierając kolorystykę i wykończenie. Standardowym wyposażeniem są halogenowe światła PES oraz diody do jazdy dziennej LED. We wnętrzu dominującym elementem jest system multimedialny „x-touch”, który na 7-calowym ekranie dotykowym integruje wszystkie multimedia. Pod maską nowego AYGO pracuje udoskonalony i wielokrotnie nagradzany silnik 3-cylindrowy 1.0 VVT-i. Już
w najmniejszym modelu z oferty Toyoty dostępny jest pakiet bezpieczeństwa Toyota Safety Sense.

Yaris

Toyota Yaris jest jedynym w Polsce przedstawicielem pojazdów miejskich, który daje do wyboru trzy rodzaje napędów – benzynowy (1.0 VVT-i lub 1.33 Dual VVT-i, opcjonalnie ze skrzynią biegów CVT), Diesla (1.4 D-4D) oraz innowacyjny napęd hybrydowy (100 KM). Yaris Hybrid zużywający
w mieście zaledwie 3,1 l/100 km stanowi 35% wszystkich Yarisów sprzedawanych w Europie.

Toyota Yaris jest liderem segmentu pod względem bezpieczeństwa – świadczy o tym 5 gwiazdek
w testach Euro NCAP oraz unikalny w klasie aut miejskich pakiet Toyota Safety Sense. Wyróżnia go też system multimedialny Toyota Touch 2 z 7-calowym ekranem dotykowym oraz intrygujący wygląd, podkreślony światłami LED do jazdy dziennej i charakterystyczną listwą LED.

Auris

Toyota Auris to jeden z najpopularniejszych samochodów kompaktowych w Polsce. W lipcu zadebiutował model po liftingu o eleganckim, dynamicznym designie. Auto otrzymało wyjątkowe
w klasie kompaktów światła LED do jazdy dziennej i światła mijania oraz bogaty pakiet systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense.

Auris jest dostępny z trzema rodzajami napędu – benzynowym, wysokoprężnym i hybrydowym. Nowością jest silnik 1.2 Turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Auris Hybrid, najpopularniejszy samochód hybrydowy w Polsce i w Europie, jest bezkonkurencyjnym kompaktem w dziedzinie kosztów użytkowania. Napęd o mocy 136 KM zapewnia średnie zużycie paliwa 3,5 l/100 km.

Corolla

Toyota Corolla, najpopularniejszy samochód w historii, którego sprzedaż w ciągu 50 lat przekroczyła 40 mln, jest też jednym z najchętniej kupowanych sedanów w Polsce. O jego sukcesie decyduje legendarna niezawodność, komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo (5 gwiazdek Euro NCAP).

Corolla jest dostępna w Polsce z trzema silnikami: benzynowymi 1.33 Dual VVT-i o mocy 99 KM
i 1.6 Valvematic o mocy 132 KM, oraz dieslem 1.4 D-4D o mocy 90 KM. Do wyposażenia auta należy system multimedialny Toyota Touch 2 oraz asystent parkowania SIPA (Simple Intelligent Parking Assist). Kompaktowy sedan ma przestronne, eleganckie wnętrze oraz bagażnik
o pojemności 452 l.

Avensis

Nowa Toyota Avensis, która zadebiutowała w czerwcu 2015 roku, ma nowe, bardziej prestiżowe
i dynamiczne nadwozie z oświetleniem Full LED oraz całkowicie nowy, bardziej elegancki projekt wnętrza. Wraz z Avensisem zadebiutował pakiet bezpieczeństwa Toyota Safety Sense, będący standardowym wyposażeniem modelu. W testach zderzeniowych Euro NCAP samochód otrzymał
5 gwiazdek. Nowy model ma najbogatsze wyposażenie w segmencie już w standardowej wersji, m.in. system multimedialny Toyota Touch 2 z 8-calowym wyświetlaczem multimedialnym. Dwa nowe silniki Diesla 1.6 i 2.0 mają dłuższe okresy międzyprzeglądowe i niższe koszty serwisowe. Silniki benzynowe 1.6, 1.8 i 2.0 zostały zoptymalizowane pod kątem spalania.

Pawilon 5,  stoisko nr 3

————————————————-

Polska premiera nowego Tiguana podczas Poznań Motor Show

Kilka miesięcy po światowej premierze podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, Volkswagen zaprezentuje w Polsce nowego Tiguana. Krajowa premiera popularnego, kompaktowego SUV-a drugiej generacji będzie miała miejsce podczas Poznań Motor Show,
w dniach 1-3 kwietnia 2016 r. Miesiąc później samochód trafi do polskich salonów. Nowy Tiguan jest jednym z najbardziej zaawansowanych technicznie modeli w swojej klasie, seryjnie wyposażony jest w wiele innowacyjnych systemów, a komfort podróży można porównać
do samochodów z wyższej klasy. Od chwili debiutu w 2007 roku Tiguan zajmuje szczególne miejsce wśród kompaktowych SUV-ów. O jego wielu zaletach najlepiej świadczy liczba ponad 2,8 miliona wyprodukowanych egzemplarzy. Samochód zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności
w Poznaniu w trzech wersjach, jako klasyczna wersja uliczna, odmiana off-roadowa oraz w wersji usportowionej jako R-line. Nowy Tiguan – jako pierwszy SUV koncernu Volkswagen – został zbudowany w oparciu o elementy innowacyjnej modułowej platformy konstrukcyjnej MQB. Dzięki temu, w porównaniu z poprzednim modelem, nowy Tiguan cechuje się niższą masą własną
i przestronniejszym wnętrzem oraz większym bagażnikiem, którego pojemność wzrosła do aż 615 litrów. Ponadto, nowy kompaktowy SUV Volkswagena wyróżnia się lepszymi proporcjami nadwozia niż poprzednik (jest dłuższy, szerszy i niższy). Nowe proporcje sprawiają, że Tiguan wygląda teraz bardziej dynamicznie.

Pawilon 3A

————————————————-

Volvo

Podczas targów Volvo zaprezentuje cztery nowości, w tym dwie naprawdę gorące. Zobaczymy
u nas nowy model V90 – luksusowe kombi, które debiutowało w Genewie 1 marca bieżącego roku, a więc bardzo niedawno. Auto mierzy niemal 5 metrów i wygląda jak kontynuacja śmiałego prototypu Concept Estate. Jak zwykle Volvo zadbało o bezpieczeństwo. Oprócz klatki karoserii wykonanej ze stali borowej, samochód wyposażono w liczne systemy bezpieczeństwa aktywnego. Większość z nich nie wymaga dopłaty – stanowią wyposażenie seryjne. Do napędu posłużą silniki Diesla o mocy od 150 do 235 KM oraz silniki benzynowe: 254 i 320 KM. Najmocniejsza odmiana hybrydowa będzie miała łączną moc 407 KM. Do wykończenia kabiny użyto naturalnej skóry, drewna i metalu. Tak jak w modelu XC90, za obsługę funkcji odpowiada panel dotykowy.

Model S90 – to flagowa limuzyna. Od strony technologicznej to brat bliźniak modelu V90. Moce od 150 do 407 KM. To najdłuższa limuzyna w historii Volvo. Miesiąc temu miała miejsce jego premiera.

Model XC90 Excellence – po raz pierwszy w Polsce. Luksusowa. czteromiejscowa odmiana Volvo XC90. Zamiast tylnej kanapy ma dwa oddzielne fotele, podobne do tych, które są montowane
z przodu. Obłędnie wygodne. Powstała krótka seria tych aut. Dedykowane są zabieganym milionerom. Mają lodówkę, specjalny schowek na precjoza, wszelkie multimedia, kabina jest dodatkowo wyciszona.

S60 Polestar – najbardziej sportowe Volvo w historii. 0-100 km/h osiąga w 4,9 s. Polscy dziennikarze zmierzyli 4.4 s. 350 KM, zaprojektowane od nowa regulowane zawieszenie Ohlins
i wyczynowe hamulce z sześciotłoczkowymi.  zaciskami. Napęd przenoszony jest na cztery koła.

Pawilon 3,  stoisko nr 7

————————————————-


WYBRANE
NOWOŚCI
SALON MOTOCYKLOWY

BMW G 310 R

Nie za dużo, nie za mało – nowy roadster BMW Motorrad ma idealnie dobrane proporcje między dynamiką a komfortem, dzięki czemu idealnie sprawdzi się zarówno w mieście, jak i w trasie.
To też pierwszy motocykl tej klasy z silnikiem mniejszym niż 500 cm3.

DYNAMICZNY I PROSTY

Niewielki rozstaw kół obiecuje zwrotność, a dynamicznie poprowadzone linie owiewek sygnalizują niezłe osiągi. Prosta, pozbawiona zbędnych elementów sylwetka motocykla aż rwie się do przodu. Podniesiony tył podkreśla sportowe aspiracje. Mimo mniejszych rozmiarów łatwo można się dopatrzeć pokrewieństwa z większym i mocniejszym BMW S 1000 R. Wykończenia wzięte
z najwyższej półki, takie jak odwrócony widelec, standardowy w większych motocyklach BMW, czy materiały wysokiej jakości – dają poczucie luksusu, niespotykane w tej klasie motocykli.

MAŁA POJEMNOŚĆ, WYSOKIE OSIĄGI

Sercem BMW G 310 R jest opracowany od podstaw silnik o pojemności 313 cm3. Jednocylindrowa jednostka ma cztery zawory i dwa wałki rozrządu oraz bezpośredni wtrysk paliwa. Charakterystyczne ulokowanie silnika z cylindrem odchylonym do tyłu pozwoliło umieścić układ dolotowy z przodu. Cały motocykl waży niespełna 160 kg i 34-konna jednostka bez trudu zapewnia mu znakomite osiągi.

BEZSTRESOWY I PRZEWIDYWALNY

Pozycja kierowcy została starannie zaprojektowana. Jazda BMW G 310 R to czysty relaks, bez zbędnych stresów i zmęczenia. Wszystkie przełączniki i wskaźniki rozmieszczono tak, by były łatwo dostępne. Kompaktowe rozmiary sprawiają, że motocykl jest zwrotny, dobrze wyważony i pozwala się łatwo wyczuć, a równocześnie jest bardzo przewidywalny w prowadzeniu. BMW G 310 R wyposażono w wydajny układ hamulcowy z dwukanałowym systemem ABS. Z przodu zamontowano wentylowaną tarczę o średnicy 300 mm i czterotłoczkowy zacisk. Z tyłu tarcza ma 240 mm średnicy i zacisk dwutłoczkowy.

BMW R nineT SCRAMBLER

Gruby bieżnik opon, podniesiony wydech, szeroka kierownica i wygodna pozycja kierowcy – popularne w latach 50. XX w. motocykle scrambler nadawały się nie tylko do jazdy po utwardzonych drogach, ale i poza nimi. BMW R nineT Scrambler dwołuje się do tamtych tradycji.

SUROWY STYL

Nowy model stworzono dla tych, którzy lubią, gdy ich motocykl pasuje do nich jak dobrze uszyty garnitur. Prosta forma i umożliwiająca personalizację budowa pozwalają dostosować go do indywidualnych potrzeb i gustów.

MOC BOKSERA

Motocykl napędza sprawdzony, dwucylindrowy bokser o pojemności 1,2 l i mocy 110 KM. Chłodzoną powietrzem jednostkę charakteryzuje imponujący moment obrotowy – 116 Nm już przy 6000 obr./min – i unikalne brzmienie. W BMW R nineT Scrambler silnik ten dostał nowe oprogramowanie zestaw filtrów, który sprawia, że spełnia on wymagania emisji spalin Euro4.

Pawilon 6A,  stoisko nr 4

——————–

Nowości Ducati na wystawie w Poznaniu 2016

Ducati XDiavel

EKSCYTACJA SPOKOJNĄ JAZDĄ

Niepokorny i wyjątkowy nowy XDiavel zachwiał w posadach świat cruiserów dzięki połączeniu skrajności, które pozornie znajdują się na przeciwnych biegunach. Typowe dla cruiserów komfortowe i spokojne podróżowanie z nogami wysuniętymi do przodu spotyka się z poręcznością, emocjami i adrenaliną znaną ze sportowej jazdy jednoznacznie kojarzonej z Ducati. Nowy silnik Ducati Testastretta DVT 1262 uzupełnia te dwie skrajnie różne osobowości XDiavela,  zapewniając osiągi rodem z maszyny klasy superbike oraz łagodny, ale diabelny przyrost momentu obrotowego już od najniższych obrotów.

Ducati XDiavel S

GENTELMAN I DRAŃ

Każdy szczegół dodaje siły niezwykłemu charakterowi nowego Ducati XDiavel. Najwyższej jakości materiały oraz wykwintne wykończenie w połączeniu z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi w wersji S jeszcze bardziej podkreślają jego unikatowy i niezrównany styl. Spójrz na jego perfekcyjną bryłę silnika z przepięknie frezowanymi detalami. To jeden z kluczowych, nie tylko wizualnych elementów nowego XDiavel, bo Testastretta DVT 1262 jest niezaprzeczalnie jego najważniejszym elementem. Czarny błyszczący lakier w połączeniu z perfekcyjnie dopracowanymi detalami pobudzi w Tobie te diabelne emocje, a silnik odda je w pełnym zakresie obrotów.

Ducati Multistrada 1200 Enduro

DZIKA STRONA DUCATI

Przyszła pora zweryfikować szczyty osiągów i rozwiązań technicznych, aby na nowo wytyczyć granice i wrażenia podczas  prawdziwej przygody.  Nowa Multistrada 1200 Enduro gotowa jest na podróż w niespotykaną dotąd przestrzeń. Silnik Ducati Testastretta DVT o mocy 160 KM, 30-litrowy zbiornik paliwa,  szprychowe koła (19”przód i 17” tył) oraz zawieszenie o skoku 200 mm zapewniają jej wyjątkowe właściwości terenowe. Nieważne jak daleko i w jakich okolicznościach przyrody, najnowsze rozwiązania techniczne, niezwykłe osiągi oraz komfort Ducati dostarczą Ci wyjątkowych doznań podczas każdej przygody.

Ducati Monster 1200 R

DAJ SIĘ UWIEŚĆ BESTII

Zgrabny i smukły tył przykuwa wzrok swoim sportowym wyglądem. Moc 160 KM dostarczanych przez silnik w wersji R oczarowują ucho sportowym brzmieniem. Podwozie przygotowane na tor oraz idealna ergonomia jazdy, zmieniają zauroczenie w pokusę przy każdym, nawet najmniejszym ruchu powodującym zmianę kierunku jazdy.  Masa całkowita na poziomie 180 kg podlega całkowitej kontroli w połączeniu z wyszukaną i legendarną elegancją oraz niewiarygodnymi osiągami. To wszystko tworzy szczególne połączenie oferowane przez wersję R.

Ducati Hypermotard 939

NIE BĄDŹ SUPER, BĄDŹ HIPER

Zabawa nie ma granic. Napędzany silnikiem Testastretta 11° o mocy 113 KM  z trzema trybami jazdy, Pakietem Bezpieczeństwa Ducati z ABS oraz kontrolą trakcji, model Hypermotard 939 zmienia każdą drogę w ekscytującą i bezpieczną rozkosz.  Połączenie idealnego prowadzenia, mocy oraz dynamiki, Ducati Hypermotard 939 zapewnia 100% frajdy z każdej przejażdżki.

Ducati 959 Panigale

IDEALNE NARZĘDZIE

Wyposażony w nowy, mocniejszy silnik z niezastąpionym w sporcie sprzęgłem antyhoppingowym. Maszyna została stworzona na ulepszonym podwoziu, opartym o samonośną ramę monocoque, połączoną z w pełni regulowanym zawieszeniem. Zawieszony pomiędzy drogą, a torem – pomiędzy osiągami i najnowszymi rozwiązaniami technicznymi, a łatwym prowadzeniem. Superbike Ducati 959 Panigale to zapierający dech w piersiach idealny generator adrenaliny w oszołamiającej włoskiej stylistyce.

SCRAMBLER DUCATI

Scrambler Ducati Sixty2

NOWA IKONA POP

Sixty2 to nowy model Scrambler inspirowany przez aktywnych skateboarderów, surferów
i miłośników muzyki pop. Z tego powodu Sixty2, najbardziej “popularny” Ducati Scrambler wszechczasów, aspiruje na nową ikonę “pop”. Konstrukcja niezwykle wyrazistej wersji Ducati Scramblera, charakteryzuje się surową formą stalowego zbiornika paliwa z indywidualnym malowaniem. Grafika i dedykowane logo sprawiają, że Sixty2 nie sposób pomylić z żadnym innym modelem, a trzy ekskluzywne kolory w jakich jest dostępny: Atomic Tangerine, Ocean Grey
i Shining Black, podkreślają jeszcze bardziej jego wyjątkowość.

Pawilon 6A,  stoisko nr 9

——————–

Niezawodny Junak 

Marka Junak podczas zbliżającego się Motor Show zaprezentuje wybrane nowości jakie będą dostępne w salonach w sezonie 2016.

Najważniejszym debiutantem tego sezonu będzie Junak M12 125. To nowy uniwersalny cruiser dla posiadaczy prawa jazdy B. Wyróżnia się bardzo efektownym designem, licznymi chromami
i dbałością o detale. Za przyjemność z jazdy odpowiada komfortowo zestrojone zawieszenie, zarówno na przedniej, jak i tylnej osi. Do dalszych wypadów zachęcają także duże koła (18 i 15 cali), miękkie, dwuosobowe siedzisko, szerokie i płaskie podnóżki oraz kierownica wyposażona
w ergonomiczne i miękkie manetki o sporej średnicy. Pozycja na motocyklu jest typowo krzesełkowa, co zachęca do pokonywania nawet najdłuższych dystansów.

Na kanwie sukcesu znanego już Junaka RS 125 stworzyliśmy jego specjalną wersję PRO wyposażoną w chłodzenie cieczą oraz dwa hamulce tarczowe. Będzie można także poznać z bliska nowego Junaka CR 125.

Pawilon 5A,  stoisko nr 7

——————–

Polaris Slingshot, pojazd który zachwyca!

Fascynujący trójkołowiec, który znajdzie wielbicieli zarówno wśród fanów motocykli, jak
i samochodów będzie jedną z atrakcji Motor Show. Stabilność Szeroki rozstaw osi oraz twarde zawieszenie pozwoli ci przejechać zakręt jeszcze szybciej. Szybkie przyspieszenie Lekki i potężny. Wciśnięcie pedału gazu gwarantuje niesamowite wrażenia. Podówjna przyjemność Zarówno kierowca jak i pasażer doznają tych samych wrażeń. Prawdziwe doznania Odkryta przestrzeń pozwoli ci lepiej poczuć i wyczuć bestię. Bardzo niski prześwit Poczuj drogę i asfalt pod twoim siedzeniem.

Pawilon 6A,  stoisko nr 5

——————–

Romet na wystawie Motor Show

Hitem sprzedaży marki Hyosung w 2015 roku był Hyosung Aquila 125. To jedyny na rynku cruiser klasy 125 wyposażony w jednostkę napędową typu V-2. Jest to najbardziej charakterystyczny układ cylindrów dla dużych chopperów i cruiserów. Takie rozwiązanie zapewnia o wiele lepszy wygląd oraz dźwięk. Nie bez znaczenia są też osiągi, ponieważ silnik dwucylindrowy generuje większą moc, niż jego jednocylindrowy odpowiednik takiej samej pojemności. To właśnie osiągi zdecydowały o atrakcyjności kolejnego modelu, którym jest GT125. Ten naked bike wyposażony został w tą samą jednostkę, co Aquila. Generując 14,5 KM osiągnął limit prawny dopuszczający kierowców z prawem jazdy kat. B do poruszania się na motocyklach klasy 125. Gabaryty nadwozia są takie same jak w motocyklach o większej pojemności, czyli Hyosung GT 125 jest idealną propozycją dla osób wysokich i oczekujących możliwie najlepszych osiągów. Jako nowość zaprezentowaliśmy Państwu Hyosung Exiv R. To sportowa wariacja na temat modelu 250 Exiv. Pięknie wykonane, sportowe nadwozie przypadło do gustu wielu motocyklistom, którzy posiadają już prawo jazdy kategorii A. Zachwycone były nie tylko Panie, ale również mężczyźni planujący rozpocząć zabawę na torze wyścigowym. Exiv R wpisuje się w kategorię Moto3, której wyścigi rozgrywane są w ramach Wyścigowych Mistrzostw Polski.

Ciesząca się nienaganną opinią koreańska marka wchodzi na nowy etap rozwoju, co pozwoli na oferowanie coraz to ciekawszych motocykli. Zapraszamy serdecznie na targi w Poznaniu, to właśnie tam w najbliższym czasie będzie można przyjrzeć się ofercie Hyosung na sezon 2016!

Keeway 2016

Celem marki Keeway jest dotarcie do początkujących motocyklistów. Jesteśmy zmotywowani do zachęcenia jeszcze większej ilości Polaków do jazdy na jednośladach. W tym sezonie pomoże nam model XBlade 50. Ten nieco futurystyczny stylistycznie skuter kierujemy do wszystkich, którzy nie posiadają jeszcze prawa jazdy, a poszukują maszyny o możliwie najlepszych osiągach. Zaskakująco wysoką dynamikę zapewnia dwusuwowy silnik o pojemności 49cm3. Kolejną nowością jest model RKS Sport. To następca bardzo popularnego RKS, nakeda bike’a, który idealnie sprawdził się
w aglomeracjach oraz poza miastami. W jego najnowszej wersji poprawiliśmy ergonomię oraz nieco odświeżyliśmy stylistykę. Wśród motocykli Keeway zdecydowanie wyróżniał się model TX2,
to następca flagowego TX. Motocykl dostępny jest w dwóch wersjach: Supermoto i Enduro. Jest to nasza propozycja dla młodych motocyklistów oraz osób dojrzałych posiadających prawo jazdy kategorii B. Keeway TX2 potrafi pokonać teren i drogi niemal każdego typu. Od Ciebie zależy w jaki sposób będziesz nim jeździł, to motocykl dla osób, które oczekują od jednośladu więcej, niż jazdy
z punktu A do B. Supermoto bardzo chętnie odwiedzi tor kartingowy, natomiast enduro nie odmówi odwiedzin w ciężkim terenie. TX2 to idealny sprzęt do podnoszenia swoich umiejętności jazdy na jednośladzie. Zapraszamy wszystkich na stoisko Rometa podczas targów Motor Show w Poznaniu, będzie na co popatrzeć!

RMT 2016

RMT to nowa marka premium na polskim rynku. Nowoczesna, prestiżowa linia produktów, którą wyróżnia indywidualny charakter. Powstała dla wszystkich, którzy od życia pragną czegoś więcej. Szukasz wielkomiejskiego stylu lub inspiracji w mieście? RMT to wyjątkowa seria skuterów
i motocykli – połączenie miejskiego stylu, wysokiej jakości i technologii. W doskonały i naturalny sposób łączy komfort z najnowszymi trendami designu. Jesteśmy pewni, że z RMT odkryjesz miasto na nowo.

RMT BY DAELIM

Tworząc prestiżową serię produktów premium RMT na sezon 2016 mamy pewność, że oferujemy klientom pojazdy najwyższej jakości. Wybierając koreańską technologię oraz partnera mającego doświadczenie w  motoryzacji, kierowaliśmy się pasmem sukcesów w branży samochodowej. Daelim buduje motocykle od 1978 roku. W pierwszej fazie rozwoju przedsiębiorstwa technologię dostarczyła Honda Motor Company. Po ponad 30 latach budowania jednośladów Daelim Motor może pochwalić się własnym ośrodkiem badawczo rozwojowym oraz produkcją na poziomie 300 000 pojazdów rocznie. Jednoślady te spełniają światowe standardy branży motoryzacyjnej. Zgodnie z ciągle zmieniającymi się regulacjami Unii Europejskiej w trendzie dbałości o środowisko naturalne, bezpieczeństwo produkty przechodzą szczegółowe testy. Maszyny Daelim zyskały popularność i zaufanie klientów na całym świecie. Aktualnie będą dostępne dla klientów w Polsce. Jesteśmy przekonani, że kolekcja, która wchodzi na rynek w Polsce spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Pawilon 5A,  stoisko nr 8

———————

Suzuki Motor Company

Po raz pierwszy w Polsce Suzuki zaprezentuje także nowe modele motocykli na sezon 2016. Wśród nich znajdzie się SV650. To motocykl pełen możliwości, z emocjonalną osobowością, który staje się gwarancją, że codzienne przejazdy i weekendowe wycieczki po krętych drogach zmienią się
w niezapomniane przejażdżki. Niska masa SV650 i niezwykle szczupły profil powodują, że motocykl natychmiast zdobywa zaufanie kierowcy. Sportową gwiazdą stoiska Suzuki będzie koncepcyjny model szóstej generacji GSX-R1000. Jest to najmocniejszy, najdynamiczniej przyspieszający
i najlepiej jeżdżący GSX-R, jaki kiedykolwiek udało się skonstruować.

Pawilon 3, stoisko nr 1

———————

SHOEI – lider kasków motocyklowych

Na sezon 2016 SHOEI przygotował klasyczny w stylistyce, ale zaawansowany technologicznie model otwarty – J.O! Kask jest lekki (950g dla rozmiaru M), kompaktowy a dzięki kompozytowej skorupie na bazie włókna szklanego i włókien organicznych (technologa AIM) oraz wielowarstwowemu wypełnieniu ochronnemu EPS o zróżnicowanej gęstości, oferuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Wnętrze jest w całości demontowane i zdatne do prania a wysuwany wizjer, występujący w kilku wersjach, ma możliwość regulacji wysokości. Polecamy użytkownikom zarówno motocykli klasycznych, segmentów custom, Cafe Racer, jak również posiadaczom skuterów, poruszającym się głównie w mieście.

 

X-Spirit III – Nowość 2016!!!

Trzecią generację kasków X-Spirit charakteryzuje aerodynamika i ultra wydajna wentylacja. Aerodynamiczny kształt skorupy AIM+, zintegrowany spoiler oraz wymienne lotki o różnych długościach zdecydowanie poprawiają stabilność przy większych prędkościach. Po raz pierwszy zastosowano kanały wentylacyjne w okolicach policzków, co bezpośrednio zwiększyło wydajność wentylacji kasku. W stosunku do poprzednika zmieniła się również wyściółka. Zastosowano modułową, trójwymiarową wyściółkę centralną z możliwością demontażu, prania i regulacji. Ponadto każdy z modułów wyściółki jest wymienny, co umożliwia indywidualne dopasowanie kasku. Wizjer został wyposażony w najnowszej generacji Pinlock Evo, a jego konstrukcja umożliwia używanie tzw. „zrywek”.

———————

Felgeo

Działająca na rynku felg od 2008 roku kostrzyńska firma Global Traders na tegoroczną edycję Targów szykuje wiele niespodzianek. Pierwszą zasadniczą dogodnością dla zwiedzających jest to, iż będzie można odwiedzić ich stoisko zarówno na terenie Motor Show (Pawilon 4 Stoisko 1) jak
i w pawilonach przygotowanych pod TTM (Pawilon 7 Stoisko 31).

Tego roku punkt Global Traders na Motor Show zdominują obręcze. Swoją premierę na targach będzie miała nowa luksusowa marka felg aluminiowych – Magline. Marka Magline to połączenie współczesnego wyrafinowania z ponadczasowym stylem. Precyzja wykonania oraz wysoka wytrzymałość gwarantuje długie lata niezawodnej i bezawaryjnej jazdy. Nowa propozycja zapewne trafi w wiele wysublimowanych gustów. Nie zabraknie również bardzo dobrze już znanej na polskim rynku marki Carbonado. Powiększony o nowe intrygujące wzory asortyment opiera się w znacznym stopniu na polerowanej czerni oraz polerowanym graficie dedykowany jest głównie do właścicieli aut marki Audi, Mercedes, BMW oraz VW. Kolekcja Wiosna / Lato Carbonado 2016 to estetyka, styl oraz niezawodność. Dopełnieniem oferty felg będą wszelkie śruby, nakrętki oraz zabezpieczenia.

Poza prezentacją swojej oferty Global Traders weźmie czynny udział w Forum Warsztatowym organizowanym przez Best Product, gdzie przestawi zagadnienie TPMS w sposób dostępny dla każdego. Nie zabraknie ich również na Żywym Warsztacie, gdzie będzie można poznać działanie systemów TPMS od strony praktycznej.

Pawilon 4, stoisko nr 1

———————

WYBRANE NOWOŚCI
SALON CARAVANINGOWY

 

2N-Everpol Sp. z o.o. „Centrum Entuzjastów Caravaningu”
podczas tegorocznej edycji Motor Show zaprezentuje zwiedzającym: Przyczepy marki Weinsberg to doskonałe połączenie stosunku ceny do jakości. Firma Weinsberg należy do grupy Knaus Tabbert, znanego w całej Europie producenta przyczep i kamperów z wieloletnim doświadczeniem.  Prezentowane przez naszą firmę pojazdy to najnowsze modele na 2016 rok. Charakteryzują się niezwykle nowoczesnym wyglądem zewnętrznym, posiadają sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne co zapewnia bezpieczeństwo i komfort w użytkowaniu. Ciepłe i przytulne wnętrze z pakietem oświetlenia w standardzie LED zapewnia domową atmosferę. Modele 500 XU oraz 550 UK to pojazdy jednoosiowe o kompaktowych wymiarach. Wyposażone w dodatkowe pakiety o wartości ponad 7000 zł. Każdy pojazd posiada kompletny przedsionek oraz meble turystyczne ( składany stół, 4 krzesła). Przyczepa 500 XU to idealne rozwiązanie dla 4 osób
z dużym łóżkiem małżeńskim i sofą w kształcie litery U. Przyczepa 550 UK to nowość na rynku, bardzo ciekawy układ z 6 miejscami do spania, w tym łóżko piętrowe dla dzieci. Nowe, szerokie portfolio eleganckich, nietłukących naczyń z melaminy niemieckiej firmy Gimex, stworzonych
z myślą o entuzjastach podróżowania. Wśród nowości znajdziemy komplety obiadowe w paski
i kropki oraz sztućce w nowych, stonowanych kolorach – króluje biel i ciepłe pastele. W szerokiej ofercie firmy znajdują się także zestawy kubków, kieliszki, kufle i szklanki. Dodatkowym atutem jest szeroka gama kolorystyczna, modny design, niska waga, wysoka wytrzymałość i odporność. Wyłącznym dystrybutorem produktów Gimex w Polsce jest firma 2N-Everpol „Centrum Entuzjastów Caravaningu”.

Pawilon 15, stoisko nr 11

———————

EBAC

Od 11 lat zajmuje się budową pojazdów turystycznych i kontenerów wyprawowych. Ich zabudowy
i kontenery są budowane według indywidualnego projektu, zgodnie z sugestiami Klienta. Są kompletnie wyposażone i zapewniają komfort podróży w różnych warunkach – zarówno podczas rodzinnych wyjazdów wakacyjnych, w dalekich, ekstremalnych wyprawach, a także mogą być dostosowane dla zawodowych sportowców – żużlowców, crossowców jak i miłośników motocykli Gold Wing czy quadów. Dąży do perfekcji, aby produkowane pojazdy dawały satysfakcję, swobodę podróżowania oraz bezpieczeństwo. Posiada uprawnienia do realizacji oferowanych usług, a ich działanie opiera się na doświadczeniu i oczekiwaniach Klientów.

Pawilon 2, stoisko nr 8

———————

ELCAMP – Globe-Traveller, kamper szyty na miarę

Spośród pojazdów w swojej klasie markę Globe-Traveller wyróżniają przede wszystkim pionierskie rozwiązania. To pierwsze busy kempingowe z podwójną podłogą! Dzięki niej każdy pojazd można użytkować zimą, a podłoga na całej długości pojazdu jest równa.

W serii Voyager jedyny w swoim rodzaju kształt mini-alkowy pozwolił uzyskać wystarczającą ilość przestrzeni dla rozkładanego łóżka nad szoferką, nie wywierając przy tym negatywnego wpływu na dynamikę jazdy. Zastąpienie drzwi skrzydłowych tylną ścianą z laminatu spowodowało przedłużenie wnętrza o ok. 12 cm. Niespotykane jak dotąd w klasie vanów układy wnętrz to znak rozpoznawczy marki Globe-Traveller.

Pawilon 2, stoisko nr 2