236
Views

Pro Evolution Soccer od lat jest w cieniu FIFY, to jednak nie oznacza, że jest dużo gorszą grą. Seria od Konami zawsze była symulacją, kiedy grę od EA określano zręcznościówką. Niemniej jednak PES chce walczyć ze swoją konkurencją. Okazuje się, że producent ma pomysł na zwiększenie popularności swojej gry. Chodzą słuchy, że Pro Evolution Soccer 2022 będzie tytułem F2P.

Pro Evolution Soccer 2022 zaoferuje zupełnie nową mechanikę

W poprzednim roku Konami nie stworzyło nowej gry, co według wielu było bardzo dobrym ruchem. Największym zarzutem graczy w stronę EA, jest to, że FIFA co roku wygląda praktycznie to samo. Gracze oczekują rewolucji, której jak na razie nie widać. Z drugiej strony jednak, jak można zrewolucjonizować grę, w której gra się jedynie w piłkę nożną. Konami stwierdziło jednak, że skupi się na tegorocznej edycji gry, a w tamtym roku wydało aktualizację składów.

Pro Evolution Soccer 2022 PES
Poprzednia gra od Konami dostała dużą aktualizację składów.

Pro Evolution Soccer 2022 ma zaoferować zupełnie nową i usprawnioną mechanikę gry, a także lepszą szatę graficzną. Konami nie próżnuje także, jeśli chodzi o walkę o nazewnictwo drużyn. To właśnie brak licencji na nazwy klubów mocno irytował graczy, dlatego też gra nie jest tak popularna. Kilka lat temu PES zyskał wyłączną licencję na nazwę Juventusu, a w ostatnim czasie do tego grona dołączył inny włoski klub — Atalanta Bergamo.

Przeczytaj także: Kolejna drużyna zniknie z gry FIFA 22!

Gra będzie dostępna za darmo?

Według przecieków PES 2022 może zmienić nie tylko mechanikę i szatę graficzną, ale także model biznesowy. Jak mówi Andy Robinson z serwisu VGC, najnowsza odsłona piłkarskiej gry od Konami może być dostępna w modelu F2P. Oznacza to, że w tytuł będziemy mogli zagrać zupełnie za darmo. Konami najpewniej zarabiałoby na różnego rodzaju dodatkach — unikalnych strojach, herbach, stadionach czy piłkach.

Nie wyklucza się także stworzenie czegoś na wzór Fifa Ultimate Team i paczek, z których można wylosować piłkarzy. Te kupowane są za punkty, które z kolei kupuje się za prawdziwe pieniądze. W przypadku FIFY tryb ten generuje prawie 30% zysku z każdej odsłony. Mówi się także, że Konami zrezygnuje z nazwy Pro Evolution Soccer, która zostanie zastąpiona eFootball PES.

Wszystko to jednak domysły, a na oficjalną informację na ten temat będziemy musieli jeszcze poczekać!

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

    Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.