111
Views

EA Sports ma kolejny problem z nadchodzącą odsłoną FIFY. Według najnowszych informacji, największy rywal EA na rynku wirtualnej piłki nożnej, Konami, doszedł do porozumienia z Atalantą Bergamo. Oznacza to, że w FIFA 22 nie zobaczymy kolejnego włoskiego klubu!

FIFA 22 bez Atalanty i innych włoskich klubów

Konami przeprowadza mocno ofensywne ruchy, jak przystało na piłkarski świat. Japoński producent odpowiedzialny za grę Pro Evolution Soccer ogłosił, że Atalanta Bergamo podpisała kontrakt na wyłączność. Tym samym włoski klub dołącza do innych zespołów z Półwyspu Apenińskiego, którego nie zobaczymy w grze FIFA 22.

Przeczytajcie recenzję gry FIFA 21: FIFA 21 – czy ta gra powinna powstać?

Pierwszym klubem, który zdecydował się na wyłącznie współpracę z Konami był Juventus, który w FIFIE występuje pod nazwą Piemonte Calcio. Kolejnym zespołem, którego nie znajdziemy w grze EA Sports jest AS Roma. Drużyna z Rzymu w grze FIFA znajduje się pod nazwą Roma FC. Od sezonu 2022/23 z gry zniknie także Napoli.

EA Sports ma kłopoty? Szykuje się zmiana ról?

Co oznacza zniknięcie czterech włoskich drużyn z gry FIFA? Przede wszystkim w kolejnych częściach gry piłkarskiej EA Sports nie znajdziemy oficjalnych herbów, nazw i wszelkich powiązań z wyżej wymienionymi drużynami. Składy, twarze i nazwiska zawodników pozostaną niezmienione, ponieważ te kwestie tyczą się zupełnie innej licencji. Niemniej jednak, wygląda na to, że powoli szykuje nam się zamiana ról.

fifa
Juventus w grze FIFA występuje pod nazwą Piemonte Calcio.

Od zawsze Konami było tym producentem, która posiadała mniejszą liczbę licencji na wykorzystywanie wizerunków klubowych. Teraz do PES trafi kolejna drużyna z Serie A. Jeśli ten trend się utrzyma, fani włoskiej piłki będą mogli grać w FIFĘ tylko włoskimi klubami z wymyślonymi nazwami. Warto zaznaczyć, że od kilku lat w grze EA nie ma drugiej ligi włoskiej – Serie B. Co więcej, z FIFY zniknęły w ostatnim czasie także reprezentacja Włoch oraz Portugalii.

Czy EA Sports ma się czego obawiać? Myślicie, że FIFA powoli będzie tracić kolejne drużyny?

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.