83
Views

Electronic Arts postanowiło porzucić tytuł Project Cars 4 oraz anulować serię Dirt. Pracownicy zostali przeniesieni do innych działów.

Project Cars 4 i seria Dirt zostają anulowane przez EA!
Project Cars 4 i seria Dirt zostają anulowane przez EA! Źródło: whatnext

EA postanowiło zaprzestać inwestować i wspierać serię Project Cars i wygląda na to, że seria Dirt również została porzucona. Mówi się, że 150 pracowników studia Silghtly Mad zostanie przeniesionych do innych projektów. Wszędzie “tam, gdzie to możliwe”, powiedział EA w wewnętrznym e-mailu.

Dziś ogłosiliśmy wewnętrznie aktualizację naszego wyścigowego portfolio. Po ocenie kolejnego tytułu Project CARS i jego długoterminowego potencjału wzrostu, podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu dalszego rozwoju i inwestycji dla tej franczyzy. Decyzje takie jak ta są bardzo trudne, ale pozwalają nam nadać priorytet naszej koncentracji w obszarach, w których wierzymy, że mamy najsilniejsze możliwości tworzenia doświadczeń, które fani pokochają.

Skupiamy się na mocnych stronach w naszym portfolio wyścigowym, szczególnie licencjonowanym IP i doświadczeniach w otwartym świecie, a także rozszerzamy nasze franczyzy, aby były bardziej społeczne z długoterminowymi usługami na żywo, które zaangażują globalne społeczności. Gry są sercem rozrywki sportowej i wyścigowej, a wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami fanów, dostrzegamy potrzebę ewoluowania naszych gier poza czystą rozgrywką, zapewniając fanom doświadczenia, dzięki którym mogą również oglądać, tworzyć i łączyć się ze swoimi przyjaciółmi

Przeczytaj także: Battlefield 1 bije rekordy popularności 6 lat po premierze

Project Cars 4 i seria Dirt zostają anulowane przez EA!
Project Cars 4 i seria Dirt zostają anulowane przez EA! Źródło: Gaming Society

Project Cars 4 i seria Dirt zostają anulowane przez EA!

Aktualnie EA i Codemasters mają kilka projektów simracingowych, ale mocno dziwi anulowanie serii Project Cars, która nie dość, że się dobrze sprzedawała to dodatkowo forma nie ma innej serii, która jest symulatorem. Zrezygnowanie z serii Dirt nie jest może niczym nadzwyczajnym, bo ostatnia odsłona była mocno średnio udana, to dodatkowo twórcy pracują nad nadchodzącym WRC. Warto jeszcze przypomnieć, że wielu kluczowych pracowników dotychczasowej firmy odeszło zaraz po przejęciu jej przez Electronic Art.

Źródło: gamereactor

Kategoria artykułu
Gry
Łukasz Łyszcz

Interesuję się głównie nowymi technologiami, ale lubię też prześledzić ważniejsze mecze piłki nożnej czy obejrzeć wyścig Formuły 1. Jakiś czas temu upodobałem sobie pisanie tekstów i prawdopodobnie wpadłeś na mój opis, zaraz po skończeniu czytania moich wypocin w "artykule", albo "recenzji".

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.