Stwórz sobie kino w domu. Projektor jako alternatywa dla telewizora.

Rozmiar ma znaczenie

Projektor to dobra opcja dla wszystkich fanów dużych ekranów. W cenie 50-calowego telewizora kupimy projektor, który będzie w stanie wyświetlić obraz o przekątnej nawet do 150 cali. Dla porównania – w regularnej sprzedaży zazwyczaj nie spotyka się telewizorów większych niż 65 cali.

Mobilność

Im większy telewizor, tym większe rozmiary. W przypadku naprawdę dużych matryc pojawia się problem z transportem, a także przestawieniem urządzenia w inne miejsce w domu.

W przypadku projektorów mamy do czynienia z rozwiązaniem uniwersalnym. Sam projektor zajmuje mało miejsca, a dodatkowo wyświetlany przez niego obraz podlega regulacji – można go zmniejszać lub zwiększać.

Na rynku dostępne są również pikoprojektory. To urządzenia niewiele większe od smartfona, a jednocześnie oferujące podobne możliwości co ich więksi bracia. Takie rozwiązania w swojej ofercie posiada m.in. firma Philips.

Projektor to dobra alternatywa dla telewizora.
Projektor to dobra alternatywa dla telewizora.

Mały pokój a projektor

Standardowe projektory nadają się do użycia przede wszystkim w dużych pomieszczeniach. Rozwiązaniem tego problemu są projektory ultra-krótkiego rzutu, które gwarantują wyświetlanie obraz w rozdzielczości Full HD o przekątnej ponad 100 cali z odległości kilkunastu centymetrów od ściany. Wszystko za sprawą specjalnego układu soczewek. Projektor ultra-krótkiego rzutu nie wymaga podwieszenia przy suficie i robienia przemeblowania w pokoju.

Dwa w jednym

Do niedawna przewaga telewizora nad projektorami polegała na wbudowanym dekoderze, który odbierał programy nadawane naziemnie. Aktualnie taki argument nie ma racji bytu, ponieważ na rynku dostępne są modele z wbudowanym tunerem DVB-T (np. nowy Philips Screeneo). W przypadku starszych modeli dobrym rozwiązaniem będzie podłączenie zewnętrznego dekodera.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Powołania do wojska 2023. Te grupy unikną wezwania. Zobacz

Kryzys na świecie, problemy z inflacją, coraz droższe życie,...

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Sprawdź szczegóły.

Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Energia ze słońca to...

MŚ 2022 Katar. Holandia w ćwierćfinale po wygranej 3:1 z USA

Poznaliśmy pierwszą reprezentację, która dotarła do ćwierćfinału MŚ 2022...

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...


Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!