117
Views

Przeciek GTA 6, który wydarzył się na weekendzie, mocno zatrząsł siecią. Rockstar Games na pewno nie spodziewał się takiego obrotu spraw. Fani obawiają się, że przeciek ten sprawi, że wydanie gry zostanie opóźnione. Wydawca wydał stosowne oświadczenie, a hakerzy w dalszym ciągu szantażują producenta popularnej serii.

Przeciek GTA 6 zszokował cały internet

GTA 5 jest z nami od 2013, więc nic dziwnego, że gracze na całym świecie oczekują jakiejkolwiek informacji na temat kolejnej odsłony popularnej serii. Przeciek GTA 6 dał im zdecydowanie więcej niż informacje, ponieważ hakerzy udostępnili dziesiątki filmów z gry. W sieci zagrzmiało, ponieważ internauci nie byli zadowoleni z wyglądu gry. Warto jednak podkreślić, że produkt jest daleki od finalnej wersji.

Przeczytaj także: Wyciek GTA 6? Czy tak będzie wyglądać najnowszy tytuł?

Niemniej jednak przeciek GTA 6 pokazał nam, że jednym z głównych bohaterów rzeczywiście będzie kobieta, co potwierdziło wcześniejsze plotki. Fani serii obawiają się jednak, że ze względu na atak hakerski i przecieki Rockstar Games postanowi opóźnić premierę gry. Czy naprawdę istnieje taki scenariusz?

Rockstar Games wydaje oświadczenie, a hakerzy w dalszym ciągu szantażują wydawcę!

Rockstar Games wydało oświadczenie, w którym potwierdzono, że doszło do włamania na serwery firmy i przejęcia poufnych danych dotyczących najnowszej gry. Przeciek GTA 6 mocno pokrzyżował plany wydawcy. Rockstar potwierdził, że wideo z rozgrywki rzeczywiście pochodzi z rozwijanej gry Grand Theft Auto. Wydawca uspokoił jednocześnie, że to wydarzenie nie wpłynie na rozwój aktualnych, jak i przyszłych projektów studia. Studio poda więcej informacji wkrótce, a Grand Theft Auto 6 zostanie zaprezentowane wtedy, kiedy będzie gotowe.

Przeciek GTA 6. Rockstar wydaje oświadczenie. Hakerzy szantażują!
Oficjalne oświadczenie Rockstar Games.

W posiadanie hakerów weszły nie tylko pliki prezentujące rozgrywkę w GTA 6, ale również kod źródłowy poprzedniej części. Cyberprzestępcy pozostają nieugięci i w dalszym ciągu szantażują studio. Oznajmili oni, że jeśli Rockstar Games nie spełni ich oczekiwań, wszystkie poufne dane, które trafiły w ich ręce, zostaną udostępnione w sieci. Jak z tym problemem poradzi sobie amerykańskie studio?

Źródło: Rockstar Games @Twitter

Kategoria artykułu
Gry
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.