91
Views

W Polsce posiadamy kilkaset kilometrów płatnych autostrad, przez które przejazd trochę kosztuje. W naszym kraju rusza jednak specjalny program pozwalający na darmowe poruszanie się po płatnych odcinkach autostrad. Niestety, inicjatywa skierowana jest do wybranych kierowców.

Przejazdy za darmo po polskich autostradach? Tak, ale nie dla wszystkich kierowców!

Sieć autostrad w naszym kraju nie jest ogromna, jednak z biegiem lat mocno się rozrosła. Oczywiście są darmowe, jak i płatne odcinki tych dróg. W Polsce ruszyła jednak specjalna akcja, która pozwala na darmowy przejazd płatnymi odcinkami. Program ten potrwa do końca wakacji, jednak żeby móc skorzystać z tej inicjatywy, trzeba spełniać jeden podstawowy wymóg.

Przeczytaj także: Google. Gigant usunie wizyty w klinikach aborcyjnych z historii lokalizacji użytkownika

Jeśli już myśleliście, że darmowe poruszanie się po płatnych odcinkach kierowane jest do wszystkich kierowców, to mamy dla was bardzo smutną wiadomość. Aby skorzystać z programu darmowego poruszania się po naszych autostradach, trzeba posiadać odpowiednie auto. Jakie? Oczywiście chodzi o elektryki!

Płatne odcinki autostrad w Polsce za darmo? Tak, ale tylko dla wybranych!
Płatne odcinki autostrad w Polsce za darmo? Tak, ale tylko dla wybranych!

Darmowe odcinki płatnych autostrad dla posiadaczy elektryków!

Akcja darmowego poruszania się po płatnych odcinkach dróg skierowana jest do posiadaczy samochodów elektrycznych. Za zorganizowanie tej akcji odpowiedzialne jest Autopay, EV Klub Polska oraz Wallbox. Dzięki tej inicjatywie, posiadacze samochodów elektrycznych należących do EV Klub, będą mogli poruszać się po AmberOne A1 Gdańsk — Toruń i A4 Katowice — Kraków (z videotollingiem), a także na państwowych autostradach A4 Wrocław — Sośnica oraz A2 Konin — Stryków (z systemem e-TOLL) zupełnie za darmo.

darmowe przejazdy po płatnych odcinkach autostrad
Płatne odcinki autostrad w Polsce za darmo? Tak, ale tylko dla wybranych!

Oczywiście przejazdy po tych odcinkach mają pewne ograniczenia. Zwolnienie z opłat dotyczy maksymalnie pięciu przejazdów płatnymi odcinkami. Aby skorzystać z udogodnień, wystarczy zarejestrować się lub zalogować w EV Klub Polska, a następnie wypełnić formularz zgłoszeniowy w panelu klubowicza. Na odcinkach z videotollingiem szlabany podniosą się automatycznie po sczytaniu tablic rejestracyjnych, natomiast na trasach z systemem e-TOLL należy mieć włączoną aplikację Autopay.

Źródło: Elektromobilni

Kategoria artykułu
Ciekawostki · Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.