Przez turniej Minecraft cały kraj stracił internet!

Mieszkańcy Księstwa Andory, którzy uczestniczyli w turnieju Minecraft z serii Twitch Rivals, stracili szansę na zwycięstwo. Wszystko za sprawą ataku DDoS na serwery jedynego dostawcy internetu w kraju! W efekcie cały kraj stracił dostęp do sieci.

Turniej Minecraft spowodował brak dostępu w całym kraju

Księstwo Andory ma jednego dostawcę internetu na cały kraj. Jest to Andorra Telecom i jak się okazuje, w przypadku ataków DDoS jest to spory problem. Na tyle duży, że dostęp do sieci stracił dosłownie cały kraj! Celem ataku byli gracze, którzy brali udział w turnieju Minecraft zaplanowanego przez SquidCraft Games.

Przeczytaj także: Minecraft bije rekord YouTube! Niesamowita granica przekroczona!

Turniej Minecraft SquidCraft Games to jedno z największych i najpopularniejszych wydarzeń z serii turniejów Twitch Rivals. Ataki DDoS wymierzone w graczy biorących udział w wydarzeniu mocno odbiły się na wynikach wielu z nich. Wszystko po to, aby wyeliminować wszystkich zawodników z tego kraju.

Atak DDos został wymierzony w graczy z Andory

Pulą nagród w turnieju Minecraft SquidCraft Games na Twitchu jest 100 000 USD. Turniej nawiązuje do najpopularniejszego serialu w historii Netflixa, Squid Games. Jego zamysł jest bardzo podobny – trzeba przeżyć eliminację, by cieszyć się nagordą. Turniej przyciągnął w szczytowym momencie aż 2 miliony widzów!

Okazuje się, że znaczna część ze 150 uczestników biorących udział w turniej pochodzi właśnie z Andory. Z powodu ataku DDoS z gry odpadło wielu zawodników, ponieważ granie było niemożliwe. Ataki rozpoczęły się drugiego dnia rozgrywek, a wszyscy gracze z Andory, którzy korzystają z usług Andorra Telecom, zostali rozłączeni z serwerami Minecraft w tym samym momencie. Z tego powodu wszyscy gracze z tego kraju zostali wyeliminowani z turnieju, a cały kraj na ponad pół godziny stracił połączenie z internetem.

Sugeruje się, że ataki były wymierzone w graczy z Andory, po to, aby zapobiec ich potencjalnej wygranej.

Źródło: RockPaperShotgun

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Poznaliśmy wygląd smartfonu Samsung Galaxy A14

W sieci pojawiły się nowe rendery pokazujące jak może...

UOKiK wygrywa w sądzie z właścicielem sieci Biedronka

Sąd podtrzymał decyzję UOKiK odnośnie kary 115 milionów złotych...

Fabuła God of War Ragnarok będzie długa! Bardzo długa!

Fabuła God of War Ragnarok ma przyciągnąć gracza nie...

T-mobile wprowadza swoją markę smartfonów z 5G. T Phone 5G

Według badań wynika, że ponad połowa Polaków korzysta ze...
Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj