Recepta online – odpowiedź na potrzeby współczesnych pacjentów. Zobacz, jak działają e-przychodnie

Recepta online jest opcją oferowaną przez wiele działających dzisiaj e-przychodni lekarskich. W większości przypadków otrzymanie e-recepty przez Internet wiąże się z koniecznością postawienia na prywatną konsultację w formie zdalnej. Co warto wiedzieć o działaniu e-przychodni i zasadach wystawiania recept online? Odpowiedzi znajdziesz poniżej, ponadto podpowiadamy również, jak zrealizować e-receptę przez Internet.

Recepta online – co to właściwie jest?

Już od dłuższego czasu w Polsce obowiązuje tzw. e-recepta, czyli elektroniczny dokument, który zastąpił znane wcześniej pacjentom recepty papierowe. Wraz z cyfryzacją polskiej służby zdrowia pojawiły się również recepty online i okazało się, że bardzo szybko zyskały sporą popularność. To nic innego jak e-recepty, które wystawiane są przez lekarzy zdalnie w wyniku konsultacji lekarskich na odległość.

E-recepty online oczywiście mogą być efektem konsultacji przez Internet, ale nie muszą nim być. Jeśli okaże się, że istnieją przeciwwskazania do tego, by pacjent przyjął dany medykament, lekarz recepty nie wystawi i trzeba mieć tego świadomość.

Jak zamówić recepty przez Internet?

Bez wątpienia recepta online to opcja, z której chętnie korzysta dziś wielu pacjentów, jednak nie każdy jeszcze wie, gdzie można zgłosić się w razie potrzeby. Wystawienie recepty online to usługa oferowana dziś przez wiele podmiotów medycznych, a przykładem może być strona NaszaRecepta: https://naszarecepta.pl/. Postawienie na konsultacje zdalne sprawdzi się, gdy pilnie potrzebna jest Ci recepta na antykoncepcję online lub inne leki, z których przyjęciem nie możesz zwlekać. Internetowa recepta ma bowiem taką zaletę, że wystawiona może być nawet w kilka minut od zgłoszenia zapotrzebowania na nią.

W przypadku wizyt stacjonarnych:

  • Najpierw pacjent przypomina sobie, że potrzebna mu recepta.
  • Potem przechodzi przez żmudne próby dodzwonienia się do przychodni i proces rejestracji.
  • Potem musi zmienić swoje plany i dostosować je do godzin przyjmowania lekarza.
  • Następnie musi poświęcić czas na dojazd do przychodni i stanie w kolejce z innymi pacjentami.

W przypadku konsultacji zdalnych:

  • Pacjent przypomina sobie o potrzebie recepty.
  • Następnie uzupełnia formularz medyczny (o dowolnej porze dnia i nocy).
  • Potem opłaca usługę prywatnej konsultacji.
  • Już chwilę po tym może mieć swoją receptę na telefonie.

Zdecydowanie skorzystanie z konsultacji zdalnych jest zatem rozwiązaniem szybszym i bardziej komfortowym, jeśli potrzebna jest tylko recepta, a nie badanie lekarskie.

Sprawdź również nasze artykuły z kategorii zdrowie.

Wystawianie recepty online – z czym konkretnie się wiąże?

By otrzymać od lekarza receptę online, należy wypełnić dostępny na stronie placówki formularz, a następnie dokonać płatności za prywatną konsultację lekarską. Zanim internetowa recepta zostanie pacjentowi wystawiona, lekarz analizuje informacje z uzupełnionego przez pacjenta formularza. Jest to konieczne, by zweryfikować, czy istnieją wskazania i jednocześnie brak jest przeciwwskazań do stosowania leku przez pacjenta. Jeśli lekarz nie będzie mieć zastrzeżeń lub dodatkowych pytań, pacjent niezwłocznie otrzyma receptę na potrzebny środek.

Jak zrealizować e-receptę przez Internet?

Wiesz już doskonale, jak zamówić recepty przez Internet oraz kto może je wystawić i w jakiej sytuacji. Pozostaje jeszcze jedna, bardzo ważna kwestia, a mianowicie to, w jaki sposób recepta online może być w aptece wykupiona. Gdy zostanie Ci wystawiona recepta na antykoncepcję online, czy też recepta internetowa na inne leki, otrzymasz SMS-em specjalny kod 4-cyfrowy. Przyjdzie ponadto do Ciebie również wiadomość e-mail receptą w formie .pdf.

  • Realizacja recepty w aptece polega na podaniu kodu z SMS i swojego numeru PESEL farmaceucie.
  • Druga możliwość to podanie kodu kreskowego, który znajduje się na wydruku informacyjnym recepty w wiadomości e-mail.  

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Nowa wersja Burgera Drwala w McDonald’s. Sprawdź szczegóły!

Niebawem pojawi się nowa wersja Burgera Drwala w McDonald's....

Powołania do wojska 2023. Te grupy unikną wezwania. Zobacz

Kryzys na świecie, problemy z inflacją, coraz droższe życie,...

Tryb samolotowy nie będzie już wymagany podczas lotu!

Każdy kto choć raz podróżował samolotem dobrze zna tę...

Sony Xperia 1 IV – audio i aparat to jego największe atuty

Sony Xperia 1 IV była dla mnie niesamowicie ciekawym...

Obowiązkowa fotowoltaika od 2025 roku? Sprawdź szczegóły.

Ma tylu zwolenników ilu przeciwników. Energia ze słońca to...


Artykuł partnerski
Artykuł partnerskihttp://menworld.pl
MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!