Renault Taliant, jako następca Renault Talia – tylko że na bazie Dacii

Renault Taliant w zasadzie będzie Dacią Logan, tylko ubraną w inne szaty, aby zwojować rynki na których sama nie jest oferowana. Niegdyś Talia była stworzona na bazie Clio. Dzisiaj jego następca Taliant już taki nie będzie. Czyli brzydszym Clio z doklejonym bagażnikiem. Dalej ma mieć większy bagażnik i przestronne wnętrze, ale ma już nie być tak paskudne.

Renault Taliant, czyli Dacia Logan ubrana w inne szaty

Chociaż niby na pierwszy rzut oka nowy Taliant przypomina trochę powiększone Clio, to nic bardziej mylnego. Dacia ma być idealną bazą dla taniego i praktycznego sedana. Czyli tak jak miało to miejsce wcześniej. Jednak obecnie ma być oferowany w państwach spoza Unii Europejskiej. Z pewnością dotrze za wschodnią granicę Polski, do Turcji, czy Brazylii. Tam gdzie ma potencjał na dobrą sprzedawalność i gdzie sedany segmentu B dalej są na „topie”.

A przewagą nowego Renault Taliant ma być właśnie cena. Dlatego ma być oferowany jako następca Renault Symbol, który bagatela był też przebudowaną Dacią Logan, tylko poprzedniej generacji. Jednak teraz jest ubrany w o wiele ładniejsze szaty.

Podobieństw można się doszukiwać w linii bocznej oraz z paru charakterystycznych punktach w przedniej części. Jednak pas przedni, który został przeprojektowany w celu wkomponowania się w obecną gamę. Inne przetłoczenia nadkoli czy tylny zderzak i tylne światła sugerują, że przyłożono się tym razem do tego modelu.

W gamie silnikowej dużych zmian nie będzie, prawdopodobnie silniki oferowane będą te same co w Clio, czyli 1.0 TCe oraz 1.5 dCi.

Renault Taliant
Renault Taliant, jako następca Renault Talia - tylko że na bazie Dacii

Środka nie ujrzeliśmy, chociaż nie spodziewamy się dużych różnic względem tego z Dacii. Raczej nie będzie tutaj dużych zmian w kwestii materiałów i wykończenia. Chociaż kto wie? Może Renault zaskoczy swojego klienta?

Dla tych co myśleli, że będzie to dobra alternatywa dla Dacii, to mogą się zdziwić. Na próżno będzie szukać tego modelu w polskich salonach, gdyż Renault nie pokłada nadziei w wysokiej sprzedaży tego auta na naszym rynku.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Apple zagroziło usunięciem Twittera z App Store? Co na to Musk?

Echa przejęcia serwisu społecznościowego przez Elona Muska ciąg dalszy....

„Nie umiemy grać”. Wojciech Szczęsny ostro i w punkt!

Reprezentacja Polski zremisowała z Meksykiem w pierwszym meczu na...

Przejechał Porsche 911 Turbo ponad milion kilometrów

Niektórzy są tak przywiązani do swoich aut, że pokonują...

Rysik dla iPhone trafi do sprzedaży? Apple ma projekt

Kilka lat temu rysiki byłby nieodłączną częścią palmtopów czy...

Awans Polski. Co musi się stać, aby do tego doszło?

Już w środę reprezentacja Polski zagra swój ostatni i...


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!