ResQ Club: Nie marnujemy dobrego jedzenia!

Młody polski przedsiębiorca nawiązał współpracę ze skandynawskim startupem, żeby walczyć z problemem marnowania żywności w polskich lokalach gastronomicznych i sklepach spożywczych. W przeciwieństwie do podobnych rozwiązań kupujący w aplikacji ResQ wybierają co konkretnie uratują. 

Wyrzucanie jedzenia to poważny problem ekologiczny z dwóch powodów. Po pierwsze wiąże się ono z marnowaniem surowców potrzebnych przy produkcji, przetwórstwie i dystrybucji żywności. Po drugie, rozkładająca się żywność emituje znaczne ilości dwutlenku węgla oraz metanu do atmosfery. Wg Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) marnotrawienie odpowiada za 8 proc. gazów cieplarnianych emitowanych na skutek działalności człowieka.

Istotne jest więc szukanie sposobów na ograniczenie ilości wyrzucanego jedzenia oraz uświadamianie społeczeństwa na temat związku marnowania z ociepleniem klimatu. Z propozycją wychodzi młody polski przedsiębiorca, Michał Gordon, który nawiązał współpracę z fińską firmą ResQ Club i z pomocą przyjaciół wprowadza na polski rynek produkt stworzony przez Finów, aplikację ResQ (~ „Ratuj”).

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Filmy 4K na YouTube są tylko w subskrypcji YouTube Premium

Jak widać po tytule, YouTube chce poniekąd zmusić użytkowników...

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku

Perspektywy zawodowe po studiach prawniczych w 2022 roku. Studia...

Promocja Circle K na paliwo nadal trwa. Jak odebrać rabat?

Większość stacji paliwowych wycofało już swoje rabaty na paliwo,...

Hikvision E3000 – test nowego dysku SSD z interfejsem PCIe

Hikvision postanowił wprowadzić wejść na zupełnie nowy rynek -...

Jak przygotować samochód do zimy 2022/23? Poradnik

Zima zbliża się wielkimi krokami. Każdego dnia robi się...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj