Connect
To Top

ResQ Club: Nie marnujemy dobrego jedzenia!

ResQ – nowa aplikacja idzie o krok dalej od swoich konkurentów, dając użytkownikom możliwość wyboru konkretnych posiłków.

Wstecz1 z 3Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Młody polski przedsiębiorca nawiązał współpracę ze skandynawskim startupem, żeby walczyć z problemem marnowania żywności w polskich lokalach gastronomicznych i sklepach spożywczych. W przeciwieństwie do podobnych rozwiązań kupujący w aplikacji ResQ wybierają co konkretnie uratują. 

Wyrzucanie jedzenia to poważny problem ekologiczny z dwóch powodów. Po pierwsze wiąże się ono z marnowaniem surowców potrzebnych przy produkcji, przetwórstwie i dystrybucji żywności. Po drugie, rozkładająca się żywność emituje znaczne ilości dwutlenku węgla oraz metanu do atmosfery. Wg Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO) marnotrawienie odpowiada za 8 proc. gazów cieplarnianych emitowanych na skutek działalności człowieka.

Istotne jest więc szukanie sposobów na ograniczenie ilości wyrzucanego jedzenia oraz uświadamianie społeczeństwa na temat związku marnowania z ociepleniem klimatu. Z propozycją wychodzi młody polski przedsiębiorca, Michał Gordon, który nawiązał współpracę z fińską firmą ResQ Club i z pomocą przyjaciół wprowadza na polski rynek produkt stworzony przez Finów, aplikację ResQ (~ “Ratuj”).

Wstecz1 z 3Następna
Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Nowe technologie

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media