Gry online są pełne toksycznych zachowań, które mogą zrujnować doświadczenia graczy, którzy chcą się po prostu dobrze bawić. W celu ograniczenia słownych utarczek w League of Legends, Riot Games zdecydował się wyłączyć czat /all w meczach publicznych, a przynajmniej tymczasowo.

Koniec konwersacji z przeciwnikami?

Funkcja ta daje graczom możliwość komunikowania się z drużyną przeciwną i może być źródłem zabawnych pogawędek. Padło oświadczenie, że w tej chwili negatywne interakcje przeważają nad pozytywnymi z powodu wzrostu przemocy słownej w grze w tym roku. To właśnie wspomniana negatywna przewaga jest głównym powodem tej decyzji. Riot nie chce, aby ich gra traktowana była jako miejsce niszczące młodzież. Obecnie niestety w niektórych przypadkach warunki podczas grania są wręcz nieludzkie.

League of Legends
Riot całkowicie zablokował czat w League of Legends!

Co z czatem drużynowym?

Drużyny nadal będą widzieć emotki innych graczy, a zmiana nie wpłynęła w ogóle na funkcję czatu między sojusznikami. Twórca gry wie, że w czatach drużynowych wciąż dochodzi do niestosownych zachowań. Wie również, że ten ruch nie wyeliminuje ich całkowicie z gry. Deweloper uważa jednak, że czaty drużynowe są zbyt ważne, aby je wyłączyć, ponieważ to właśnie ich ludzie używają do ustalania strategii i koordynowania swoich działań.

Riot całkowicie zablokował czat w League of Legends!

Społeczność zareagowała bardzo negatywnie na zablokowanie ogólnodostępnego czatu. Pojawiło się wiele historii z zabawnymi sytuacjami podczas konwersacji z przeciwną drużyną. Niektórzy twierdzą nawet, że większość toksycznych zachowań ma miejsce na czatach drużynowych. Póki co zmiana ta ma być testowana przez kolejne kilka łatek. Następnie gracze dostaną możliwość podzielenia się swoją opinią. Riot może zdecydować się na utrzymanie lub odwrócenie zmiany w oparciu o otrzymane opinie. Inną możliwą opcją po otrzymaniu opinii od graczy jest zachowanie zmiany w najbardziej toksycznych regionach.

Czy to dobra zmiana? Po części na pewno, jednak moim zdaniem gracze powinni mieć możliwość wyboru czy chcą widzieć dyskusję z przeciwną drużyną. W ten sposób gracze chcąc uniknąć obelg mogliby wyłączyć opcję czatu /all.

Jakie jest Wasze zdanie na temat wprowadzonej nowości do gry League of Legends? Swoje zdanie możecie wyrazić w sekcji komentarzy.