Connect
To Top

Robert Kubica przejdzie do Ferrari? Istnieje duża szansa

Robert Kubica po wielu latach wrócił do Formuły 1. Polak obecnie zajmuje stanowisko trzeciego kierowcy stajni Williams, a od czasu do czasu wyjeżdża na tor podczas sesji treningowych by sprawdzić jak na torze sprawuje się bolid.

Rober Kubica w Ferrari?

W ostatnim czasie świat motosportu obiegła informacja jakoby jedyny Polak w F1 miał dostać propozycje przejścia do legendarnego zespołu Scuderia Ferrari. Jak podaje Roberto Chinchero, dziennikarz włoskiego portalu Motorsport, Robert Kubica otrzymał ofertę pracy od szefa Ferrari. Niestety, mowa tutaj tylko i wyłącznie o pracy przy symulatorze. Jak donosi Chinchero istnieje szansa, że Kubica przyjmie ofertę włoskiej stajni. Włoski dziennikarz przypomina, że w 2011, tuż przed feralnym wypadkiem Kubicy, podczas którego poważnie uszkodził swoją prawą rękę, polski kierowca był już bardzo blisko podpisania umowy z Ferrari. Miał wtedy zastąpić Fernando Alonso. Trzecim kierowcą w Ferrari będzie Antonio Giovinazzi. Dlatego też Robert Kubica dostał tylko i wyłącznie ofertę pracy jako kierowca pracujący w symulatorze. Podstawowymi kierowcami Ferrari w sezonie 2019 będą Sebastian Vettel oraz Charles Leclerc.

Decyzja o przyszłości Roberta Kubicy w Formule 1 ma zapaść w przeciągu następnych kilku tygodni.

More in Ciekawostki

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media