Connect
To Top

Rozmiar monitora a jego rozdzielczość. Jaki monitor powinniśmy wybrać?

Duży monitor z niewielką rozdzielczością czy odwrotnie – mały z dużą, oba rozwiązania potrafią skutecznie obniżyć komfort pracy. Ten można osiągnąć wyłącznie dobierając oba parametry tak by współgrały z oczekiwaniami użytkownika. Jak to zrobić opisano w tym poradniku.

Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Jaką przekątną powinien mieć monitor?

Przekątna opisuje rozmiar monitora. Większość modeli dostępnych na rynku ma proporcje boków 16:9, więc posługując się twierdzeniem Pitagorasa i znając długość przekątnej można obliczyć długości boków, a co za tym idzie także rozmiar monitora. Aktualnie popularne rozmiary (czyli długości przekątnych) to 22 cale, 23, 24, 27, 32 i 40. Występują też wielkości pośrednie jak 21,5, 23,5, 25, 28, 31,5. Monitor o przekątnej 40 cali to już praktycznie telewizor i praca z takim nie zawsze jest przyjemna. To przez to, że siedzimy wtedy bardzo blisko ogromnej świecącej tafli. Oczywiście na rynku są monitory o innych proporcjach boków: 21:9 i 32:9. Są to modele znacznie mniej popularne, a opisywane zależności są prawdziwe także w ich wypadku.

Użyj ← → na klawiaturze, by przeglądać podstrony

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

More in Tech

MenWorld.pl to lifestylowy magazyn dla mężczyzn. Na łamach naszej witryny internetowej można przeczytać artykuły z wielu dziedzin, które powinny zainteresować prawdziwego faceta. Nasi redaktorzy tworzą teksty o motoryzacji, podróżach, modzie, nowych technologiach oraz kulturze. Każdego dnia pojawiają się kolejne artykuły pisane w formie blogowej.

Copyright © 2015-2018 MenWorld.pl | DiGnet Media