Salmonella w kurczaku w sklepach sieci Biedronka!

Jak informuje Główny Inspektorat Sanitarny w ćwiartce kurczaka, a także w filecie z piersi kurczaka wykryto bakterię Salmonella Enteritidis. Chodzi o mięso, które zostało wyprodukowane dla sieci Biedronka!

Uważajcie! GIS informuje, że wykryto bakterię Salmonella w drobiu sprzedawanym w sieci Biedronka. Producentem ćwiartki kurczaka oraz fileta z piersi kurczaka jest Przedsiębiorstwo Drobiarskie „DROBEX” z Solca Kujawskiego. Należy zwrócić uwagę na to, że oczywiście wspomniany drób spożywamy po obróbce cieplnej, przez co ryzyko zakażenia jest zminimalizowane. Tak czy inaczej, może okazać się, że np. temperatura będzie niewystarczająca, bądź czas obróbki za krótki, przez co możemy zachorować na salmonellozę.

Salmonella w kurczaku w sklepach sieci Biedronka!
Salmonella w kurczaku w sklepach sieci Biedronka!

Salmonella w kurczaku w sklepach sieci Biedronka!

Oczywiście Jeronimo Martins poinformował o wycofaniu wspomnianych produktów z oferty. W sklepach pojawiły się również specjalne komunikaty informujące o szkodliwych partiach mięsa. Nie zauważyłem jednak wspomnianej wiadomości zarówno na stronie sieci, jak i na profilu na Facebooku.

GIS poinformował o tym, ze producent musi podjąć kroki, które będą zapobiegać zanieczyszczeniu produktów w przyszłości. Rzecz jasna, nie należy spożywać wspomnianego mięsa, które jest zarażone. Mowa o:

  • Świeża Ćwiartka Vacum, numer partii 215622, termin przydatności do spożycia 10.04.2022
  • Świeży filet z piersi kurczaka map, numer partii 215622, termin przydatności do spożycia 11.04.2022

Pamiętajcie, jeśli okaże się, że jednak zjedliście zatrute mięso, czego efektem są objawy zatrucia pokarmowego, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Szczegóły na temat prezentowanej partii, a także inne, ważne informacje związane z produktami sprzedawanymi w sklepach można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Link znajdziecie powyżej – umieściłem go w artykule.

Sprawdź również inne nasze artykuły z kategorii zdrowie.

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Ile czasu potrzeba by schudnąć?

Szczególnie w okolicach Nowego Roku w naszych głowach pojawia...

Poznaliśmy wygląd smartfonu Samsung Galaxy A14

W sieci pojawiły się nowe rendery pokazujące jak może...

Hikvision E3000 – test nowego dysku SSD z interfejsem PCIe

Hikvision postanowił wprowadzić wejść na zupełnie nowy rynek -...

Google zamknie usługę Google Stadia w 2023 roku

Oficjalnie Google poinformowało o zamknięciu usługi Google Stadia w...
Daniel Laskowski
Daniel Laskowskihttp://menworld.pl
Jestem pomysłodawcą magazynu, który właśnie przeglądasz. Miałem okazję pisać treści dla wielu portali internetowych, a także gazet takich jak PC World. Interesuję się nowymi technologiami, motoryzacją (przede wszystkim samochodami, chociaż coraz mocniej patrzę w kierunku motocykli typu bobber) oraz muzyką. Nie skupiam się jednak na jednym gatunku. Słucham zarówno jazzu, jak i muzyki elektronicznej. Na łamach MenWorld.pl zajmuję się zarówno tworzeniem treści, jak i zarządzaniem całym portalem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj