Samsung Galaxy Note. Co dalej z serią?

Samsung szykuje się do prezentacji swoich nowych smartfonów. Niestety, wśród tegorocznej gamy modeli nie znajdziemy smartfonów z serii Galaxy Note. O tym, że południowokoreański producent zrezygnował z tegorocznej premiery Samsung Galaxy Note, pisało się od dawna. Teraz plotki się potwierdziły. Co zatem czeka tę serię?

Nowy Samsung Galaxy Note nie zostanie pokazany w tym roku

Już 11 sierpnia odbędzie się konferencja Unpacked 11, na której zobaczymy nowe urządzenia od Samsunga. Jeśli czekaliście na powrót serii Samsung Galaxy Note, to będziecie musieli poczekać jeszcze co najmniej 12 miesięcy. Dr TM Roh, prezydent Samsunga potwierdził, że producent nie pokaże w tym roku nowego smartfona z tej serii. Południowokoreański producent chce skupić się na ulepszaniu składanych smartfonów.

Przeczytaj także: Samsung nie planuje premiery Galaxy Note w tym roku!

Reklama

Jak mówi Dr TM Roh, wszystkie funkcje, z których słynęła seria Galaxy Note, znajdą się w składanych smartfonach producenta. To właśnie w serii Galaxy S znajdzie się największa zaleta modeli z serii Note, czyli rysik S Pen. Akcesorium to jednak przeprojektowano, tak aby dobrze współgrało z ekranami składanych smartfonów.

Samsung Galaxy Note Z Flip concept
Samsung skupia się na składanych smartfonach. Co to oznacza dla serii Note? Na obrazku koncept nowego modelu z serii Galaxy Z Flip.

Co dalej z popularną serią?

W sieci pojawiły się plotki, że producent uśmiercił serię Galaxy Note. Dr TM Roh nie potwierdził, ale też nie zaprzeczył tym doniesieniom. Wydaje się, że dalsze losy smartfonów Samsung Galaxy Note uzależnione są od tego, jak poradzi sobie seria składanych smartfonów. To obecnie priorytet dla Samsunga, który w serii Galaxy Z widzi przyszłość smartfonów.

Sugeruje się jednak, że Note 22 (lub 21, zależy od nazewnictwa firmy) pojawi się w przyszłym roku. Seria ta w dalszym ciągu przynosi dochody i jak mówią przecieki, producent nie chce z niej całkowicie zrezygnować. Ten rok ma być rokiem składanych smartfonów, a premiera Galaxy S22, Galaxy Note 22 i serii Galaxy Z mogłaby pokrzyżować plany, co do promocji składanych modeli Samsunga.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama