Samsung sztucznie obniża wydajność smartfonów!

Kupując smartfon z najwyższej półki, chcemy, aby był on jak najbardziej wydajny. Niestety, posiadacze smartfonów marki Samsung mogą mieć z tym problemy, ponieważ usługa optymalizacji gier (GOS), która miała zapobiegać przegrzewaniu się telefonu i optymalizować wydajności systemu mocno ogranicza możliwości telefonów.

Samsung podpadł konsumentom

W tym tygodniu w sieci pojawiły się informacje, które donosiły, że koreańscy posiadacze smartfonów Samsung Galaxy S 22 i wcześniejszych modeli nie chcą korzystać z usługi optymalizacji gier. Zadaniem usługi GOS miała być lepsza optymalizacja wydajność systemu podczas grania oraz zapobieganie przegrzewania się smartfona. Niestety, usługa robiła coś, czego nie powinna.

Przeczytaj także: Samsung liderem europejskiego rynku smartfonów w 2021 roku

GOS miało wpływać jedynie na gry uruchamiane na smartfonach marki Samsung. Usługa ta jednak nie oddziałuje również na aplikacje. Na liście znalazło się ponad 10000 pozycji! Przed aktualizacją systemu One UI 4.0 wyłączenie GOS było proste, jednak w najnowszej odsłonie nakładki systemowej południowokoreańskiego producenta jest to praktycznie niemożliwe.

Samsung Galaxy S22

GOS nie ogranicza wydajności smartfonów jedynie w benchmarkach

Samsung wprowadzenie usługi tłumaczy zapewnieniem bezpieczeństwa konsumentowi. GOS, aby “poprawić” doznania płynące podczas grania obniża rozdzielczość ekranu i ogranicza wydajność GPU. To oczywiście nie podoba się graczom, co jest jak najbardziej zrozumiałe. Okazało się jednak, że zmiany te nie tyczą się jedynie gier, ale również zwykłych aplikacji. Na liście znalazło się ponad 10000 pozycji, a wśród nich takie usługi, jak Microsoft Office, Zoom, czy YouTube Vanced.

Najciekawsze w tym wszystkim jest jednak to, że GOS nie ogranicza wydajności smartfona w benchmarkach. Na liście aplikacji nie znajdziemy więc np. aplikacji 3DMark. W przypadkach tego typu aplikacji smartfony Samsung działają z największą wydajnością, po to, aby wyniki testów były jak najlepsze. To przenosi się oczywiście na rzetelność recenzji.

Źródło: The Indian Express

Autor: Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *