Samsung liderem europejskiego rynku smartfonów w 2021 roku

Samsung był niekwestionowanym liderem na europejskim rynku smartfonów w 2021 roku. Południowokoreański producent może być zadowolony ze swojego udziału na rynku. Co ciekawe, do pierwszej piątki przebiło się po raz pierwszy realme. 

Samsung, Apple i Xiaomi – pierwsza trójka niezmienna

Firma analityczna Strategy Analytics przedstawiła raport dotyczący sprzedaży smartfonów na rynku europejskim w 2021 roku. Wielkich zaskoczeń nie ma, ponieważ liderem na rynku po raz kolejny był Samsung. Południowokoreański producent miał 29 proc. udziałów na europejskim rynku telefonów. Pierwsze trzy miejsca od lat są takie same, więc to pozostało niezmienione. 

Przeczytaj także: Apple wycofuje się ze sprzedaży w Rosji!

Na drugim miejscu z wynikiem 23 proc. znalazło się Apple. Zaliczyło ono wzrost o 11 proc. względem poprzedniego roku. Ostatnie pudło na podium należy do Xiaomi. Chiński producent w 2021 roku mógł się pochwalić udziałami na rynku w wysokości 20 proc. Tak samo, jak Apple, Xiaomi zaliczyło wzrost. W przypadku tego producenta mówimy aż o 33 proc. wzroście względem 2020 roku. 

strategy analytics samsung rynek smartfonów
Samsung liderem europejskiego rynku smartfonów w 2021 roku

Na dalszych miejscach jest zaskoczenie

Pierwsze trzy miejsca od lat okupowane są przez firmę Samsung, Apple i Xiaomi. Smartfony tych marek cieszą się dużym zaufaniem wśród europejskich klientów. Na czwarty miejscu uplasowało się Oppo, jednak mówimy tutaj o ogromnej różnicy względem trzeciego miejsca. Chiński producent w 2021 roku miał 5 proc. udziału na europejskim rynku smartfonów. 

Sporym zaskoczeniem jest piąte miejsce. Pierwszą piątkę zamyka bowiem realme. Producent po raz pierwszy wdarł się na czołowe miejsca. W 2021 roku miał on 3 procentowy udział na rynku smartfonów w Europie. W porównaniu z 2020 rokiem chiński producent zaliczył wzrost aż o 548 proc.! Oznacza to, że w poprzednim roku była najszybciej rozwijającą się marką na rynku!
Źródło: GizmoChina

Dołącz do newslettera

Popularne artykuły

Słuchawki Dyson Zone rodem z Cyberpunk 2077. Cena kosmos!

Z czym kojarzy się Wam ta firma? Zapewne tak...

Wodorowa Toyota Hilux, marka wkracza na nowy poziom bezemisyjności

Elektryczny napęd i ogniwa paliwowe. Tak, to wodorowa Toyota...

MOL zastępuje LOTOS. Korzystasz z Navigator? Co z punktami?

A więc stało się. Oficjalnie w Polsce MOL zastępuje...

Holandia vs Argentyna. Pierwsza ćwierćfinałowa para MŚ 2022!

A jednak. Po zaciętym spotkaniu Argentyna - Australia, które...

Piłeś i jedziesz? Policja zatrzyma Ci samochód. Bezpowrotnie

Tak. Policja zatrzyma Ci samochód i to bezpowrotnie! W...


Karol Snopek
Karol Snopek
Sport i nowe technologie to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!