113
Views

Pojazdy wojskowe od zawsze budziły ciekawość. Potężne, ciężkie, opancerzone i gotowe do akcji w każdej chwili. Każdy z nas chciałby choć raz przejechać się takim pojazdem. Scarabee to nowy pojazd, który wkrótce zasili szeregi francuskiej armii. Co wiemy o tym pojeździe?

Scarabee – nowoczesny i gotowy do akcji pojazd francuskiej armii

Firma Arquus stała się nowym partnerem francuskiej armii i tym samym zastąpiła na tym miejscu Renault Truck Defense. Wkrótce dostarczy ona nowy pojazd w ręce wojsk Francji. Mowa tutaj o bardzo groźnie wyglądającym modelu Scarabee (po francusku chrząszcz). To opancerzone auto, którym będzie prouszało się francuskie wojsko posiada bardzo ciekawą funkcję.

O czym mowa? Scarabee będzie wykorzystywał system obracania się kół niezależnie od siebie oraz napęd na cztery koła. Połączenie obu tych rozwiązań, wiąże się z prawie nieograniczonymi możliwościami w terenie.

Wojskowy pojazd Scarabee będzie więc oferował szybki obrót kół o 180 stopni, co na pewno będzie wykorzystywane na froncie. Zdecydowanie przyda się w ciasnych uliczkach podczas wykonywania misji. 11-metrowy promień skrętu będzie tutaj nieoceniony. Auto oczywiście będzie mogło jechać bokiem, co zwiększa jego możliwości.

Scarabee
Arquus Scarabee wkrótce trafi do rąk francuskiej armii.

Osiągi też imponują! Co będzie napędzało nowy pojazd w francuskiej flocie pojazdów wojskowych?

Scarabee, nowy francuski pojazd francuskiej armii będzie ważył do ośmiu ton. Jednocześnie może transportować 4 osoby wraz z kierowcą. Patrząc na pojazd nie może dziwić fakt, że bardzo dobrze ma sprawować się w terenie.

Model ten będzie napędzany silnikiem V6 generującym moc 300 koni mechanicznych. Na pokładzie Scarabee znajdzie się również elektryczny silnik o mocy 70 kW. Pozwoli to na ciche poruszanie się na froncie. Pojazd będzie mógł wspinać się m.in. na zbocza o nachyleniu do 60 stopni!

Kategoria artykułu
Motoryzacja
Karol Snopek

Sport i nowe technologię to dziedziny, w których czuję się najlepiej. Nie widzę świata poza Boston Celtics i tym co dzieje się w NBA. Wielki fan J. Cole i muzyki spod gatunku R'n'B!

Możliwość opublikowania komentarza wyłączona.