Site icon MenWorld.pl

Seria OnePlus 9T nie pojawi się w tym roku

OnePlus co roku prezentował swoje flagowe smartfony. Fani marki z niecierpliwością czekali na tegoroczny model. Wszystko jednak wskazuje na to, że w 2021 będzie inaczej, ponieważ jak mówią najnowsze przecieki, chiński producent smartfonów zrezygnował z premier serii OnePlus 9T. Jakie są tego powody?

Producent zmienia swoje podejście

Flagowe smartfony OnePlus od zawsze cechowały się nieskazitelnym designem i bardzo dobrą specyfikacją. Flagowce określane były cyferką, a kilka miesięcy po premierze podstawowej wersji telefonu, na rynku pojawiała się mocniejsza odmiana smartfona. Takiego samego ruchu spodziewaliśmy się w przypadku modelu 9. Od kilku miesięcy mówiło się, że seria OnePlus 9T pojawi się na rynku, jednak tak prawdopodobnie się nie stanie.

Przeczytaj także: Wszystko na wierzchu, czyli nowe transparentne słuchawki Nothing Ear 1

Reklama

Jak podaje Max Jambor, redaktor portalu AllAboutSamsung.de, który w przeszłości przekazywał rzetelne informacje, chiński producent smartfonów nie pokaże w tym roku serii 9T. Mowa tutaj zarówno o wersji OnePlus 9T, jak i 9T Pro. W przeszłości każda podstawowa wersja smartfona producenta z Państwa Środka miała swoją mocniejszą wersję, która zaliczała debiut kilka miesięcy po premierze normalnego modelu. W przypadku “dziewiątki” czas ten się wydłuży.

OnePlus 9T
OnePlus 9 nie otrzyma mocniejszej wersji oznaczonej literką “T”?

Czy seria OnePlus 9T w ogóle powstanie?

Fani zaczęli zastanawiać się, czy producent w ogóle zdecyduje się na stworzenie mocniejszego wariantu swojego flagowca. Plany te nie są wcale takie przejrzyste. Poprzednie generacje smartfonów OnePlus oznaczone literką “T”, nie przyniosły wielu zmian, dlatego też decyzja ta może okazać się przełomowa. Być może producent stwierdził, że małe zmiany, które wprowadzała seria “T”, nie są aż tak bardzo potrzebne?

Powody decyzji braku premiery serii OnePlus 9T w tym roku nie są nam znane. Sugeruje się, że powodem rezygnacji z mocniejszych wariantów chińskiego flagowca jest kryzys na rynku układów scalonych.

Exit mobile version